Odwiedź Amerykę inaczej: odkryj wspaniałe naturalne przestrzenie!

Stany Zjednoczone stały się sławne na całym świecie dzięki swoim kultowym miastom, takim jak Nowy Jork, który można znaleźć w wielu słynnych scenach filmowych, czy Miami, idealne miejsce na wspaniałe wakacje..

Ale Ameryka Północna to nie wszystko! Może również sprzyjać całkowitej zmianie scenerii przy wyborze miejsc na uboczu. Rzeczywiście, można odkryć duże naturalne przestrzenie, które wciąż skrywają zachowaną florę i faunę..

Zdecydowałeś się na zwiedzanie USA? Oto nasze 5 najlepszych atrakcji na świeżym powietrzu do odkrycia na miejscu.

Zorganizuj wyjątkową podróż do Ameryki, wybierając miejsca na uboczu

jakie są emblematyczne miejsca do odwiedzenia w Ameryce, pomysł na wycieczkę do Nowego Jorku

Wielki Kanion na amerykańskim zachodzie

Chcesz odkryć krajobraz godny największych amerykańskich westernów? Udaj się do Wielkiego Kanionu w Arizonie. Jest to dokładniej park narodowy o powierzchni 4500 km². Jego południowy brzeg jest najbardziej znany i odwiedza najwięcej turystów przez cały rok. Jest szczególnie popularny wśród odwiedzających ze względu na spektakularne punkty widokowe, idealne do robienia zdjęć..

Północny brzeg jest nie mniej imponujący i oferuje idealny punkt widokowy do obserwowania w wolnym czasie różnych warstw geologicznych leżących u źródeł tego zjawiska. Ważne jest również, aby wiedzieć, że istnienie Wielkiego Kanionu sięga 55 milionów lat. Niektóre skały wciąż na powierzchni mają nawet 1,7 miliarda lat !

Aby lepiej obserwować to mityczne miejsce, możesz zdecydować się na różne pakiety odkryć, z których najbardziej oryginalnym i wciągającym jest lot helikopterem nad miejscem. Bardziej wysportowani mogą również wybrać się na wędrówkę po wielu szlakach kanionu.

Odwiedź mityczne miejsce podczas zwiedzania Wielkiego Kanionu

poznaj naturalne krajobrazy świata, zorganizuj wycieczkę po Wielkim Kanionie

Podróż do USA: nie zapomnij o ESTA !

Chcesz szybko odkryć ukryte cuda Wielkiego Kanionu amerykańskiego Zachodu? Wiedz, że będzie to możliwe dzięki ESTA dla Stanów Zjednoczonych, formularz, który należy zamówić online w przypadku każdej podróży do USA. Zezwolenie ESTA jest dokumentem zastępującym wizę dla obywateli Francji (i 37 innych krajów członkowskich), którzy odbywają wycieczkę turystyczną do USA. Dokładniej, pozwala na pobyt w Stanach Zjednoczonych przez maksymalnie 90 dni. Jego ważność ustala się na 2 lata i do upływu ważności paszportu.

Wniosek o zezwolenie na podróż należy złożyć nie później niż 72 godziny przed wylotem. Aby to zrobić, możesz przejść bezpośrednio do dedykowanej strony lub przejść przez prywatną organizację specjalizującą się w przetwarzaniu tego typu wniosków..

Dobrze zorganizuj wyjazd do Ameryki, zaczynając od niezbędnych formalności 

jakie dokumenty są potrzebne do zorganizowania podróży do Ameryki

Wybrzeże Big Sur w Kalifornii

Wybrzeże Big Sur to wyjątkowe miejsce, które z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom zachodów słońca nad morzem, rozciągające się na 140 km wybrzeże położone między San Simeon a Carmel-by-the-Sea.

Jest to idealny punkt widokowy do obserwowania całego piękna Oceanu Spokojnego … i jego dzikiej przyrody. Miej oczy szeroko otwarte, bo możesz mieć szczęście, że zobaczysz majestatycznego wieloryba, delfiny, a nawet lwy morskie.

Twoje spacery mogą również zaprowadzić Cię do małych odosobnionych zatoczek i pięknych rajskich plaż amerykańskich, gdzie możesz odpocząć..

Nie wahaj się iść na plażę Pfeiffer, plażę, którą wciąż można opisać jako dziką i która wyróżnia się tym, że jest usiana fioletowym piaskiem. Wodospad Macway Falls jest również wart objazdu z jego 24 metrową wysokością.

Wreszcie, nie przegap okazji, aby zrobić zdjęcie na Bixby Bridge, wspaniałym moście, przez który musisz przejść, aby wejść do obszaru Big Sur..

Oglądaj zachód słońca po stronie Big Sur w Kalifornii

jakie miejsce odwiedzić w Ameryce, pomysł na podróż do Big Sur w Kalifornii

Mesa Arch w Parku Narodowym Canyonlands

Mesa Arch znajduje się w stanie Utah i jest częścią Parku Narodowego Canyonlands w stanie Utah. Wędrówka po tej stronie jest okazją do odkrycia krajobrazów, które przeplatają się między pustynnymi przestrzeniami, kanionami i mesami.

Możesz także odkryć słynny łuk, który nadał nazwę tej niezapomnianej wizycie. Znajduje się na szczycie klifu i oferuje ładny punkt widzenia na przejście na dnie kanionu.

Aby doświadczyć całego piękna Mesa Arch podczas pobytu w USA, zdecydowanie zaleca się udanie się tam o wschodzie słońca. Nie zapomnij aparatu !

Monument Valley w Utah

Po wizycie w Mesa Arch wykorzystaj swój czas w Utah na spacer po Monument Valley. Wielu podróżników do Ameryki nie waha się zakwalifikować jej krajobrazów jako najpiękniejszych w kraju. W rzeczywistości ten wystrój często pojawia się w słynnych hollywoodzkich produkcjach. Dla przypomnienia jest miejsce zwane Forrest Point w Monument Valley. To jest dokładnie moment, w którym Forrest Gump (fikcyjna postać grana przez aktora Toma Hanksa) przestał działać w klasycznym filmie..

Monument Valley była niegdyś domem Indian Navajo. Przewodnicy wycieczek nie zawahają się opowiedzieć Ci swojej historii.

Wizytę w tym mitycznym miejscu w Stanach Zjednoczonych można odbyć pieszo dla fanów pieszych i trekkingowych wędrówek. Niektóre wycieczki, takie jak Monument Valley Scenic Drive, można zwiedzać samochodem, podczas gdy inne są bardziej odpowiednie do jazdy konnej.

Podziwiaj zapierające dech w piersiach krajobrazy Monument Valley

odwiedź Monument Valley w Utah, odkryj najpiękniejsze krajobrazy w Ameryce

Zakręt Podkowy w Arizonie

To niesamowite miejsce w kształcie podkowy (jak sama nazwa wskazuje) zostaje odkryte po krótkiej 20-minutowej wędrówce. W szczególności jest to duży głaz klifu, który wznosi się na wysokość 340 metrów i jest otoczony szmaragdowymi wodami jeziora Kolorado.

Można go odkryć w całości dzięki wielu punktom widzenia, jakie oferują otaczające go klify. Horshoe Bend najlepiej smakuje po południu, kiedy poranny cień jest rozpraszany przez palące słońce Arizony.

Trasa prowadząca do miejsca jest dość łatwa do pokonania, jednak zdecydowanie zaleca się, aby dobrze się zakryć, aby uniknąć oparzeń słonecznych i zapewnić sobie dużo nawodnienia..

Aby móc uwiecznić zapierający dech w piersiach krajobraz tego miejsca, warto zaopatrzyć się w dobry aparat. Obiektyw szerokokątny też nie będzie zbyt duży do robienia wyjątkowych ujęć panoramicznych..

Strona Horseshoe Bend oferuje niesamowite panoramiczne widoki

jakie są najpiękniejsze krajobrazy do zobaczenia w Ameryce, zorganizuj wycieczkę do Horsehoe Bend, odwiedź Amerykę