Nasze rady dotyczące zwiedzania Amsterdamu w inny sposób

Stolica Holandii jest dobrze znanym kierunkiem dla podróżników poszukujących kulturowych i historycznych odkryć. Ale poza romantycznymi kanałami, muzeami i targami kwiatowymi, Amsterdam wciąż ma wiele do zaskoczenia nawet najbardziej wymagających gości poszukujących wyjątkowych wrażeń. Niezależnie od tego, czy przyjeżdżasz po raz pierwszy, czy już jesteś pod urokiem miasta, dajemy Ci kilka pomysłów na zwiedzanie Amsterdamu w inny sposób. Co zrobić w Amsterdamie, aby odkryć miasto na uboczu? Oto nasze propozycje nietypowych zajęć i mniej znanych miejsc w holenderskiej stolicy.

Odwiedź Amsterdam inaczej: alternatywne wycieczki, aby odkryć holenderską stolicę

odwiedzić Amsterdam inaczej, alternatywne wycieczki, aby odkryć Amsterdam, odkrycia w Amsterdamie

Odwiedź mniej znane dzielnice 

Jeśli chcesz uniknąć tłumów turystów, nie wahaj się zrobić małego objazdu w mniej znane rejony miasta, co pozwoli Ci odkryć je w innym świetle. Bardziej mieszkalna niż turystyczna, Amsterdam OOST to dzielnica w pełni odradzająca się, która często pozostaje niedoceniana. Jednak zwiedzający odkryje wielokulturową dzielnicę o wielu twarzach wypełnionych galeriami sztuki, restauracjami, modnymi barami i niezależnymi kinami. Nie przegap okazji, aby odwiedzić Dappermarkt, duży targ na świeżym powietrzu, który jest prawdziwą atrakcją z ponad 250 straganami. Jeśli szukasz Wynajem na wakacje w Amsterdamie Dobrze połączony z głównymi miejscami turystycznymi, ale z dala od turystów, Amsterdam OOST może być najlepszym wyborem. Dzięki trzem dużym parkom Oosterpark, Flevopark i Frankendael Park jest również najbardziej zieloną częścią miasta..

Na północ od Amsterdamu dzielnica NDSM spodoba się osobom poszukującym autentycznych i oryginalnych wrażeń. Ta dawna stocznia, znana z architektury przemysłowej i sztuki ulicznej, stała się tętniącym życiem miejscem spotkań młodych twórców. Stare magazyny zamieniają się w przestrzenie artystyczne, modne bary i restauracje, które tworzą niezwykłe i zaskakujące środowisko miejskie. Aby się tam dostać, wystarczy skorzystać z bezpłatnego promu, który przecina rzekę IJ. Raz w miesiącu NDSM organizuje również największy pchli targ w Amsterdamie..

Lodowisko przed Rijksmuseum

jazda na łyżwach przed Narodowym Muzeum Malarstwa w Amsterdamie, pomysły na zwiedzanie Amsterdamu zimą

Odkryj scenę muzyczną w Amsterdamie

Nie jest tajemnicą, że Amsterdam oferuje zróżnicowany program muzyczny przez cały rok. Podczas pobytu w Amsterdamie możesz wziąć udział w koncercie w jednym z wielu teatrów i sal koncertowych. Miasto rozrywki jest również ulubionym miejscem fanów electro. Rzeczywiście, w październiku Amsterdam gości AMF, największy na świecie festiwal muzyki elektronicznej. W każdy weekend miasto staje się również dużą sceną, na której odbywają się festiwale i koncerty. Entuzjaści płyt winylowych mogą również odwiedzić wiele adresów oferujących bogaty wybór płyt winylowych, takich jak Concerto, Waxwell Records i Rush Hour Records..

Zrób ładne zdjęcie na jednym z wielu mostów o typowej architekturze

widok na jeden z wielu mostów i rzędy domów o tradycyjnej architekturze wzdłuż kanałów

Odkryj Amsterdam inaczej dzięki wycieczkom z przewodnikiem

Chcesz odkryć Amsterdam w oryginalny sposób? Na naszą pełną uwagę zasługują różne wycieczki alternatywne i tematyczne. Podaruj sobie rejs degustacyjny na pokładzie łodzi naleśnikowej. Ta wyjątkowa przejażdżka łodzią zabierze Cię w najpiękniejsze krajobrazy u wybrzeży Amsterdamu. Aby poznać wiele miejskich projektów rolniczych w mieście, zwiedzaj na rowerze miejskie farmy i ogrody Amsterdamu i jego okolic. Zakończ wycieczkę w kawiarni lub restauracji oferującej lokalne produkty. Wycieczki z przewodnikiem po wielu browarach w Amsterdamie to także świetny sposób na odkrywanie miasta podczas degustacji piw rzemieślniczych..

Widok z góry na plac Dam

widok z góry na place du dam, diabelski młyn na place du dam, ciekawe zajęcia do odkrywania amsterdamu

Odwiedź Amsterdam inaczej dzięki wielu wycieczkom tematycznym

wycieczki rowerowe z przewodnikiem, aby odkryć zabytki i niezwykłe atrakcje w Amsterdamie