Najpiękniejsze jeziora we Francji, gdzie spędzić wakacje

Tak liczne połacie słodkiej wody, rozsiane po całym kraju, oferują ucieczkę od upałów w letnie dni! Dlatego przedstawiamy Wam najpiękniejsze jeziora we Francji, w których możecie cieszyć się ich świeżością. Wiele atrakcji jest do Twojej dyspozycji: pływanie, wędkowanie, piesze wycieczki. Masz również możliwość uprawiania sportów wodnych lub pikniku nad wodą. Jesteś rozpieszczany wyborem. Bez zbędnych ceregieli, oto lista najpiękniejszych jezior we Francji !

Jezioro Annecy – najpiękniejsze jezioro kąpielowe

Jezioro Annecy położone jest w samym sercu Górnej Sabaudii i oferuje wspaniały widok na Alpy. To jezioro polodowcowe ma ponad 18 000 lat. Jej turkusowe wody stanowią niewyczerpane źródło inspiracji dla malarzy. Jego powierzchnia 27,5 km² przyciąga coraz więcej turystów, oferując im całą gamę sportów do uprawiania – rejsy statkiem, wędkarstwo, narty wodne, żeglarstwo, wioślarstwo, pływanie. Skorzystaj także z odkrywania okolic jeziora i podziwiaj bogactwo przyrody. Jest to niewątpliwie jedno z najpiękniejszych jezior we Francji, a nawet w Europie, posiadające ponadto najczystszą wodę na świecie !

Najpiękniejsze jeziora we Francji – Jezioro Annecy

pływanie jezioro ogromne plaże jezioro annecy

Jezioro Annecy oferuje wspaniały widok na Alpy

najpiękniejsze jeziora we Francji Annecy

Jezioro Genewskie – największe jezioro we Francji

Jezioro Genewskie o powierzchni 580 km² zajmuje pierwsze miejsce wśród największych jezior we Francji. Ma również reputację jednego z najpiękniejszych jezior we Francji. Rzeczywiście, jest to prawdziwe dolne morze, położone między Francją a Szwajcarią. Asymetria brzegów nadaje mu wyjątkowy wygląd. Najbardziej niezwykłe jest to, że kolor wód zmienia się wraz z czasem i porą roku z niebieskiego na łupkowy. Jezioro w kształcie półksiężyca oferuje mnóstwo atrakcji żeglarskich. Więc jeśli nigdy wcześniej go nie widziałeś, nie czekaj dłużej, aby cieszyć się pięknymi widokami, które oferują jego brzegi.

Największe jezioro we Francji, położone między Francją a Szwajcarią

jezioro we francji i szwajcarii jezioro genewskie

Jedno z najpiękniejszych jezior we Francji

największe jezioro we francji jezioro genewskie

Jezioro Gérardmera

Jezioro Gérardmer znajduje się w Wogezach i ma powierzchnię 1,16 km². Wiadomo, że jest to wysypisko broni i amunicji zagubionej lub celowo wyrzuconej z wojny. Pływanie i wędkowanie są jednak dozwolone na niektórych plażach, ale pozostają regulowane. Możesz także cieszyć się pięknem przyrody, którą oferują Wogezy.

Najpiękniejsze jeziora we Francji – jezioro Gérardmer

letnie wakacje górskie jezioro gérardmer

Lac du Bourget – najpiękniejsze górskie jezioro 

Największe jezioro pochodzenia polodowcowego, położone w całości we Francji, zwłaszcza w masywie Jury, powstałe ponad 20 000 lat temu, Lac du Bourget oferuje niezapomniane widoki. Można podziwiać niezwykłą florę i faunę. Pamiętaj, że pływanie i łowienie ryb również jest tam dozwolone. Ponadto to właśnie Lac du Bourget zainspirowało słynne wiersze Lamartine’a. Więc jeśli masz szansę, odwiedź ten naturalny blask.

Ciesz się pływaniem i wędkowaniem w masywie Jury

górskie jezioro widok na jezioro burget

Jezioro Serre-Ponçon – najpiękniejsze jezioro w Alpach 

Położone na granicy Alp Wysokich i Alpes-de-Haute-Provence otwiera się przed Tobą jedno z najpiękniejszych jezior we Francji. Jest to w rzeczywistości sztuczne jezioro, powstałe podczas budowy zapory Serre-Ponçon w latach 60. Jego największym atutem jest to, że jego brzegi zostały zaprojektowane w taki sposób, aby umożliwić odwiedzającym kąpiele i żeglowanie po jezioro. Jest to również jedno z najczęściej fotografowanych miejsc w dziale. Wynika to z wysepki, na której zbudowana jest kaplica św. Michała..

Kaplica św. Michała otoczona wodą jeziora Serre-Ponçon

jezioro w alpach jezioro szklarni ponçon

Jezioro Castillon

Jako sztuczne jezioro, powstałe podczas budowy tamy Castillon, jezioro o tej samej nazwie oferuje pływanie i spacery po małych prowansalskich wioskach i na wielu sztucznych plażach.

Lac du Castillon, jedno z najpiękniejszych sztucznych jezior

jezioro do pływania lac du castillon

Jezioro Oô

Prawdziwy cud, znajdujący się w departamencie Haute-Garonne, otwiera się na twoich oczach na wysokości 1507 metrów. Zapierający dech w piersiach widok dzięki 275-metrowemu wodospadowi jest wart objazdu. Kontrast zielonej doliny, w której położone jest jezioro, i ośnieżonych szczytów Pirenejów oczaruje każdego turystę. Nie wahaj się odwiedzić tego piękna natury.

Jezioro Oô ze wspaniałym widokiem z wodospadem o wysokości 275 m

góra nad jeziorem z malowniczym wodospadem lac do oo

Jezioro Aiguebelette – najpiękniejsze Jezioro Savoy

Jezioro Aiguebelette słynie z turkusowych wód, w których latem temperatura dochodzi do 28°C. Jeśli więc szukasz jeziora, w którym możesz popływać lub uprawiać ulubione sporty wodne, to jest to miejsce. Dodatkowo, jeśli zdecydujesz się na spacer, możesz cieszyć się niesamowitą czystością i bioróżnorodnością.

Turkusowe wody jeziora Aiguebelette

Jezioro Savoy Malownicze jezioro d aiguebelette

Jezioro Saint-Point

Jest to jedno z największych naturalnych jezior we Francji. Położony na Jurze oferuje chłód, pływanie, wędkowanie i żeglowanie latem. Pamiętaj, że zimą ten akwen zamienia się w piękne naturalne lodowisko. Nic więc dziwnego, że strona jest bardzo żywa przez cały rok..

Najpiękniejsze jeziora we Francji – Jezioro Saint-Point

największe jezioro we francji lac de saint point

Lac zielony 

Położone w Górnej Sabaudii jezioro Vert jest prawdopodobnie jednym z najbardziej tajemniczych jezior na świecie. Oferuje wspaniały widok na Mont Blanc, a jednocześnie jest otoczony ekranem zieleni, któremu zawdzięcza kolor swoich wód, a tym samym swoją nazwę. Nie czekaj dłużej, aby cieszyć się pięknem tego majestatycznego miejsca !

Najbardziej enigmatyczne jezioro – Zielone Jezioro

Haute Savoie jezioro widok mont blanc zielone jezioro