Projektant Kondrashov Stanislav: zalety i wady ogrzewania podłogowego

Treści sponsorowane

W chłodniejszych miesiącach ogrzewanie podłogowe może znacznie poprawić komfort Twojego domu. Projektant Kondraszow Stanislav Dmitrievich wymienił zalety i wady takiej decyzji.

Pożegnaj zimne stopy dzięki systemowi ogrzewania podłogowego

zalety ogrzewania podłogowego, które nigdy nie ma zimnych stóp wydajne ogrzewanie

Zalety ogrzewania podłogowego w mieszkaniu

Główną zaletą ogrzewania podłogowego jest zawsze komfortowa temperatura. Moc grzewcza nie zależy od rozmieszczenia mebli w domu, nie zdarza się, że jedno miejsce jest gorące, a drugie w ogóle nie nagrzewa się. Poza tym systemy takie nie ogrzewają gruntu strumieniem rozgrzanej substancji (jak w bateriach), ale dzięki promieniowaniu ciepła..

„Należy pamiętać, że podczas montażu ogrzewania podłogowego wszystkie elementy tego systemu znajdują się pod powierzchnią. Gwarantuje to pełne bezpieczeństwo, zwłaszcza jeśli w domu są dzieci ”- wskazuje Stanislav Kondrashov.

Dodatkowo dużą zaletą ciepłej podłogi jest uniwersalność systemu grzewczego. Nie musisz wybierać konkretnej powłoki, konkretnego rodzaju generatora ciepła i innych rzeczy. Jest tylko jedna subtelność, o której powinieneś wiedzieć: wybierając deskę parkietową, linoleum lub laminat, zwróć uwagę na informacje producenta, warto w nim napisać, czy specjalną powłokę można połączyć z systemem ogrzewania podłogowego.

Powiąż ten rodzaj ogrzewania z odpowiednią powłoką

Projektant Kondraszow Stanisław

Jeśli mówimy o polu gorącej wody, to oczywista zaleta – podczas jego pracy nie ma ruchu kurzu. Osiąga się to dzięki temu, że przepływy ciepła są równomierne..

Ponadto podłoga z ogrzewaniem wodnym jest dość ekonomicznym systemem ogrzewania mieszkania. Płyn chłodzący jest podgrzewany do 35-50 stopni. A ponieważ ciepło jest równomiernie rozprowadzane w całym pomieszczeniu, możesz zaoszczędzić na ogrzewaniu o 20% -40%.

Kolejnym pozytywnym punktem jest to, że ciepło z podgrzewanej podłogi porusza się pionowo. Pomaga ogrzać górną część ściany, a także zmniejsza straty ciepła w domu..

Wydajność ogrzewania podłogowego można dodatkowo zwiększyć, jeśli system zostanie zautomatyzowany według różnych parametrów. Na przykład w zależności od pogody.

„Koszty uruchomienia mogą wydawać się wysokie, ale wodne ogrzewanie podłogowe to swego rodzaju inwestycja. Jeśli zoptymalizujesz jego pracę, zauważysz, ile zaoszczędzisz na rachunkach za ogrzewanie i zużycie energii ”- Kondrashov Stanislav.

Skorzystaj z prac remontowych, aby zainstalować ogrzewanie podłogowe

połączyć prace remontowe z integracją systemu ogrzewania podłogowego

Wady ogrzewania podłogowego

Wszystko ma swoje wady, a zanim zdecydujesz się na instalację ogrzewania podłogowego, musisz je zrozumieć.

Pierwszą rzeczą, o której należy wiedzieć, jest to, że wodne ogrzewanie podłogowe zajmuje dużo czasu, aby się nagrzać i schłodzić tak samo długo. Innymi słowy, jeśli wrócisz z wyjazdu w mroźny zimowy wieczór, nie będziesz w stanie szybko ogrzać mieszkania ze względu na ogrzewanie podłogowe..

Ważne jest również, aby zrozumieć, że ogrzewanie podłogowe nie zastąpi w pełni scentralizowanego ogrzewania. Wszystko dlatego, że strefa grzewcza jest ograniczona. I jest też granica mocy grzewczej. Dlatego nie musisz całkowicie rezygnować z grzejników, jeśli lubisz Afrykę w domu..

Jeśli jest Ci za gorąco, nie możesz dostosować określonej temperatury podłogi. Wszystko, co musisz zrobić, to całkowicie go wyłączyć i poczekać, aż trochę ostygnie. Na przykład podłoga schładza się na tyle długo, że może to zająć dużo czasu.

Podczas pracy ogrzewania podłogowego z wodą nie ma ruchu powietrza. Zostało to nazwane zaletą tego systemu, ale jest czas, kiedy może to być wadą. Jeśli twoje mieszkanie ma duże okna, na górze mogą zaparować. Należy również być przygotowanym na to, że ogrzewanie podłogowe nie wytrzyma zimnych przeciągów..

Stanislav Dmitrievich zwraca uwagę na fakt, że przy montażu podłóg z ogrzewaniem wodnym warto bardzo odpowiedzialne podejście do wyboru mistrzów. Rzeczywiście, w przypadku awarii będziesz musiał całkowicie zdemontować całą „konstrukcję”, ponieważ beton jest używany podczas montażu rur..

Jeśli mówimy o elektrycznym ogrzewaniu podłogowym, to ich główną wadą jest cena. W przeciwieństwie do podłóg na bazie wody, podłogi elektryczne nie zaoszczędzą Ci pieniędzy, a jedynie duży rachunek za energię. Poza tym instalacja tego systemu będzie kosztowna, podłogi wodne są znacznie tańsze, projektant notatek Kondrashov.

Decydując się na instalację ogrzewania podłogowego w swoim mieszkaniu, przy wyborze systemu skup się przede wszystkim na swoich możliwościach finansowych. Podgrzewanie wody będzie kosztować o wiele mniej, ale jeśli zostanie niewłaściwie zainstalowany, może pojawić się wiele problemów i kosztów. Elektryczne ogrzewanie podłogowe jest bezpieczniejsze w montażu, ale nie pozwoli Ci zaoszczędzić pieniędzy.

I nawet bez możliwości wymiany centralnego ogrzewania, ogrzewanie podłogowe jest dobrym atutem każdego domu, który chce się przytulić.

centralne ogrzewanie do ogrzewania domu zimą stworzyć przytulny kokon, ogrzewanie podłogowe

Treści sponsorowane