Izolacja termiczna podłogi – mały poradnik, jak przestać mieć zimne stopy w zimie!

W przeciwieństwie do letnich dni, które zawsze zaczynają się na prawą stopę, ciepłymi pieszczotami promieni słonecznych, zima budzi nas w sposób nieprzyjemny, zwłaszcza lodowaty dotyk zimnej ziemi. Jeden z głównych powodów, dla których warto rozważyć izolację podłóg, ale prawdopodobnie nie jedyny! W poniższym krótkim przewodniku udzielimy Ci niewielkiej pomocy, aby poinformować Cię o głównych zaletach takiego projektu, ale także o tym, jak rozpocząć i zrealizować go w najbardziej efektywny i korzystny sposób..

Po co izolować podłogę? ?

Jeśli chodzi oizolacja cieplna domu, myślimy przede wszystkim o ścianach, oknach i sufitach, ponieważ często uważa się, że podłoga ma bardzo małe straty ciepła. A jednak, jeśli zdecydujesz się spróbować, możesz zaoszczędzić do 10% na rachunku za prąd! Tak więc, bez względu na to, czy budujesz, czy wykonujesz jakieś prace renowacyjne, wysoce zalecana jest izolacja podłogi. Uczynienie go częścią ogólnej izolacji Twojego domu skutkowałoby bardziej zoptymalizowaną efektywnością energetyczną. Należy również pamiętać, że prace energetyczne podlegają dotacjom rządowym, więc możesz skorzystać ze znacznej obniżki, chyba że spełnisz kilka kryteriów kwalifikacyjnych.

Zabawa na ziemi nawet zimą jest możliwa dzięki izolacji termicznej

dlaczego preferować izolację podłogi, podłogę energooszczędną, ograniczać straty ciepła

Którą technikę preferować ?

Ale jak zabierasz się do renowacji gleby? Odpowiedź na to pytanie zależałaby w dużej mierze od konfiguracji budynku oraz obecności lub braku przestrzeni do przeszukiwania, czyli pustej przestrzeni znajdującej się między placem budowy a podłogą Twojego domu. Kolejnym ważnym czynnikiem jest funkcja pomieszczenia. Czy jest to ogrzewane pomieszczenie, czy nie? Czy to garaż czy piwnica? Bo w przypadku tego ostatniego praca byłaby podobna do tej wykonywanej w przestrzeni podpełzającej. Są to dwa główne rodzaje izolacji zgodnie z wymienionymi kryteriami.

  • Izolacja od dołuwykonywany jest pod podłogą, na suficie pustej przestrzeni; mogą przybierać różne formy, w tym przede wszystkim – panele izolacyjne; najlepiej byłoby, gdyby następowała po nich warstwa zaprawy (jastrych pływający) ułożona na górze i płyta stropowa na górze;
  • Izolacja od górydotyczy domu zbudowanego na pasie; tutaj najczęściej będziemy postępować montując płytę lub listwę izolacyjną montowaną pod płytą; do tego należy dodać ponownie jastrych (pływający lub izolujący), a także strop między legarami, które również należy wziąć pod uwagę;

Izolacja posadzki w ramach większych remontów – projekt do rozważenia

projekt remontu ze zmianą izolacji termicznej podłogi, projekt remontu optymalizacji termicznej

Jak wybrać najlepszą izolację? ?

Pod względem materiałowym wachlarz rozwiązań jest niezwykle szeroki: od różnych wełny, przez korek i drewno, po wykończenie materiałami syntetycznymi, takimi jak polistyren i poliuretan. Aby lepiej odnaleźć się w labiryncie oferty, są generalnie trzy kryteria wyboru najlepszej izolacji, którymi są:

  • Grubość izolacji – mierzona wysokością izolacji; im ważniejszy, tym lepiej;
  • Przewodnictwo – związane z przenoszeniem ciepła; im mniejszy, tym lepiej;
  • Odporność termiczna – zdolność materiału izolacyjnego do opierania się przenoszeniu ciepła, im większa, tym lepiej;

Zaizoluj najlepszą możliwą izolacją !

zmienić wykładzinę podłogową i zamontować panele izolacyjne, preferować izolację pod ziemią lub nad ziemią

Więc to są kluczowe punkty, których nie jest tak wiele, aby powiedzieć prawdę! Teraz do Ciebie należy wybór typu projektu zgodnie z konfiguracją Twojego domu, ale także zgodnie z Twoim budżetem. Ogólnie izolacja od dołu jest uważana za mniej kosztowną niż izolacja od góry. To ostatnie najczęściej wymaga usunięcia istniejącej powłoki i dokonania pewnych zmian w sieci wodociągowej i elektrycznej w Twoim domu. Niemniej jednak możesz skorzystać z pewnej pomocy finansowej, jak wspomniano powyżej! Tak czy inaczej, najważniejsze jest to, że izolacja termiczna jest tego warta! Więc zacznijmy ?

Izolacja podłóg – projekt z kilkoma zaletami

projekt wykonania izolacji gruntu w celu poprawy wydajności cieplnej gruntu, żółte kaski na zużytej czarnej podłodze