Dekoracje ścienne – 5 najlepszych pomysłów na dekorację ściany

Dekoracje ścienne są źródłem wielu projektów dekoracyjnych w domu, których celem jest dobre samopoczucie w domu. Dobrą wiadomością jest to, że rzeczywiście można je osiągnąć przy odrobinie wyobraźni i kreatywności. Można powiedzieć, że jest to mały sekret dobrych wyników w aranżacji wnętrz. Podobnie w pokoju z białymi ścianami i bez śladu wystroju krajobraz może wydawać się nieco mdły i nudny. Potrzebował więc tych małych dekoracyjnych akcentów, które mogą wszystko zmienić. A jeśli czytasz ten artykuł, to prawdopodobnie dlatego, że jesteś również zamknięty między 4 białymi ścianami, które wprawiają Cię w zakłopotanie. Nie wiesz, co zrobić z tymi sterylnymi przestrzeniami, które Ci przeszkadzają? Poniżej kilka oryginalnych pomysłów.

Przed tymi pustymi ścianami jest mnóstwo możliwości, a kilka prostych dodatków może sprawić, że dom będzie wyglądał jak prawdziwy kokon, w którym poczujesz się jak w domu. Jeśli jesteś gotowy, aby zamienić te nagie ściany w stylowe dekoracje, czytaj dalej, aby zapoznać się z naszymi 5 najlepszymi nowoczesnymi dekoracjami ściennymi. Mamy wskazówki, które mogą uatrakcyjnić wystrój, wnieść miły akcent i wydobyć Twoją osobowość i upodobania. Niezależnie od tego, czy jesteś kolekcjonerem sztuki, miłośnikiem przyrody czy ćpunem książek, Twoje ściany można spersonalizować tak, aby otaczały Cię elementy dekoracyjne, które pomogą Ci poczuć się jak w Twoim żywiole..

Stwórz akcentującą ścianę za pomocą tapety

Ściana akcentująca nie musi się wyróżniać ani pokazywać krzykliwego elementu, aby wywrzeć wrażenie. W salonie doskonale sprawdzi się tapeta z nadrukiem dużych egzotycznych kwiatów lub geometrycznych wzorów, podobnie jak tapeta z motywem nadmorskim lub gigantyczny panoramiczny obraz egzotycznej wyspy w łazience. W sypialni może załatwić sprawę relaksująca tapeta w pastelowych kolorach. Jednym z najczęściej przywoływanych trendów w tym sezonie jest wystrój sypialni w stylu miejskiej dżungli. Ten rodzaj dekoracji jest bardzo popularny i na przykład tapeta z nadrukiem palmy może nadać każdemu pomieszczeniu elegancki, egzotyczny i nowoczesny wygląd. Niezależnie od wybranego wzoru stwórz akcentującą ścianę za pomocą Fotościana pozostaje najłatwiejszym i najskuteczniejszym sposobem na poprawienie wystroju.

Oryginalne dekoracje ścienne, które łatwo wykonać za pomocą fototapety

Malowane papierowe dekoracje ścienne kwitnąca gałąź z małym ptaszkiem dobrze wyposażonym salonem

Ściana z drewnianych palet

Instalowanie drewnianych desek paletowych na ścianach to świetny projekt DIY na weekend. Materiały są tanie i czasami nic nie kosztują, zwłaszcza jeśli masz już kilka palet do recyklingu lub w tym przypadku – upcyklingu. Zaleca się jednak pomalowanie tylnej ściany ciemniejszym odcieniem lub nawet matowym wykończeniem. Czasem przestrzeń między deskami palety może mieć kilka luk i estetyczny efekt użycia błyszczącej farby nie byłby tak satysfakcjonujący..

Fajny pomysł na dekorację ścian za pomocą palet – układaj podłogi poziomo lub pionowo

Dekoracja ścian za pomocą palet, drewnianej drabiny magazynowej, układanie podłóg poziomo lub pionowo

Dekoracja mapy świata na ścianie

To ulubiony pomysł na dekorację ścienną każdego podróżnika i każdego, kto ma zamiłowanie do dalekich podróży. Posiadanie dużej mapy świata na ścianie to nie tylko nowoczesny wystrój, który dodaje cyganerii w pomieszczeniu. To także pomysł, który pomaga spersonalizować wnętrze i jest okazją do rozpoczęcia rozmowy z gośćmi w celu omówienia miejsc, które odwiedzili wcześniej i tych, o których marzą. Dla tych, którzy nie chcą malować motywu, istnieje opcja naklejki ściennej z mapą świata lub metalowej, a nawet korkowej dekoracji. Zaletą tego ostatniego jest to, że możesz przypiąć miejsca, które chcesz odwiedzić, a nawet dodać zdjęcia nad tymi, które już odwiedziłeś..

Wzbogać wnętrze pokoju ścianą z pomalowaną lub przyklejoną mapą świata

Pomaluj lub przyklej dużą mapę świata na ścianie, dekorację ścienną, aby ulepszyć pokój

Udekoruj ścianę dużymi lustrami

Lustra tworzą optyczną iluzję powiększonej przestrzeni i odbijają światło. Są wyjątkowo odpowiednie do pomieszczeń, które są nieco bardziej ograniczone, niż chcesz bardziej oświetlić, ale ogólnie są fajną opcją dla każdego pomieszczenia, bez względu na jego szerokość. Zanim jednak zaczniesz je gdziekolwiek wieszać, koniecznie wybierz ich lokalizację. Wybierz tę ostatnią w zależności od strony pomieszczenia, której odbicie chciałbyś podziwiać. I znowu, ilekroć istnieje możliwość powieszenia lustra przodem do okna, jest to miejsce godne polecenia, ponieważ znacznie zwiększy to ilość światła w pomieszczeniu..

Stwórz większe i jaśniejsze złudzenie optyczne pomieszczenia za pomocą dużych luster 

Dekoracje ścienne z dużym lustrem, barokowy żyrandol, obszerna sypialnia z iluzją optyczną

Dodaj dramatyczny kolor

Malowanie to nieco droższy sposób na stworzenie punktu centralnego. Jeśli pokój jest wystarczająco przestronny, możesz użyć odważnych kolorów, takich jak kaczy niebieski, granatowy, ciemnozielony odcień, a nawet czarny, aby zawsze były modne. Pamiętaj, że wybór kolorów jest ważny i że kolory odgrywają kluczową rolę w ogólnej atmosferze, która może być uspokajająca, energetyczna lub teatralna w zależności od schematu kolorystycznego. Jednak nie ograniczaj się do całkowitego wyglądu jednolitego koloru. Malowanie poziomych pasów lub geometryczny wzór to szybki i łatwy sposób na dodanie koloru i zainteresowania ścianom.

Ciemna ściana dla dramatycznego akcentu

Ciemna ściana dla dramatycznego akcentu, dekoracje ścienne, różowa farba piwonii