Dlaczego pergola bioklimatyczna jest tak skuteczna?

W połowie drogi między markizą a werandą pergola elegancko ubiera nasze przestrzenie zewnętrzne. Jego bioklimatyczna wersja jest dziś szczególnie popularna wśród właścicieli domów. Rzeczywiście, pergola bioklimatyczna jest jednocześnie estetyczna, elegancka i funkcjonalna. Odkryj różne powody sukcesu pergoli bioklimatycznej.

pergola z litego drewna wokół morza

Pergola bioklimatyczna, bardzo popularna instalacja

Pergola to instalacja, która dostosowuje się do wszystkich potrzeb i przestrzeni. Wykonany na miarę, jest dostępny! w bardzo dużych wymiarach i najczęściej opiera się o fasadę. Pergola bioklimatyczna jest sztywną strukturą utworzoną przez orientowane lub chowane listwy. Jest to znacznie bardziej wytrzymały, ekologiczny i elegancki montaż niż klasyczna markiza.

ten pergola bioklimatyczny może być kute żelazo, aluminium lub imitacja drewna. Od Ciebie zależy, czy wybierzesz materiał, który najlepiej pasuje do Twojego stylu. Bioklimatyczna pergola aluminiowa jest zatem idealna do współczesnego domu, podczas gdy kute żelazo jest bardziej odpowiednie do bardziej tradycyjnego wyglądu zewnętrznego..

W ostatnich latach sprzedaż pergoli bioklimatycznych stale rośnie. Jest bardzo ceniona za swoją dużą komfort użytkowania, jego estetyczny wygląd i elegancja. Chroniąc Cię przed promieniami słonecznymi, musisz w pełni cieszyć się swoim pięknym tarasem.

dlaczego pergola bioklimatyczna jest tak skuteczna?

Specyfika pergoli bioklimatycznej

Wielką specyfiką pergoli bioklimatycznej jest to, że można ją przestawiać, otwierać lub zamykać w zależności od pogody, słońca, wiatru i deszczu. Składa się ona z ruchome, obrotowe listwy w zależności od warunków pogodowych. W zależności od orientacji Twojego tarasu i położenia pergoli profesjonalista określi optymalny kierunek desek podczas montażu. Mogą być prostopadłe lub równoległe.

Ostrza są w większości zmotoryzowany i zdalnie sterowany. Dzięki temu możesz bardzo łatwo zmienić orientację lub nachylenie swojej pergoli. Pergola bioklimatyczna sprawia również, że Twoje wnętrze jest bardziej komfortowe: ograniczając wnikanie światła słonecznego latem na rzecz chłodniejszego wnętrza lub wręcz przeciwnie, wnosząc jak najwięcej światła zimą.

listwowa pergola kobieta w czerwonej sukience siedziała na podłodze

Zalety pergoli bioklimatycznej

Pergola bioklimatyczna dostosowuje się do wszystkich potrzeb i ograniczeń. Rzeczywiście, można go zainstalować na tarasie, opierając się o ścianę, lub pośrodku ogrodu. Niezależnie od tego, czy jest wykonany z żelaza, aluminium czy imitacji drewna, jest jednocześnie lekki, wytrzymały i atrakcyjny. Pergola nie wymaga dużej konserwacji. Został zaprojektowany dokładnie tak, aby wytrzymać kaprysy pogody.

Znacznie wygodniejszy montaż

Lubisz spędzać czas na świeżym powietrzu latem? Niezależnie od tego, czy chodzi o wygrzewanie się na słońcu podczas czytania książki, obiad, brunch czy grillowanie z rodziną, będziesz mieć wygodną przestrzeń chronioną przed słońcem, wiatrem i deszczem..

Dzięki regulowanym listwom chroni przed promieniami słonecznymi i niepogodą, dzięki czemu już nigdy nie będziesz musiał przerywać programu z powodu kaprysów pogody. Wystarczy jedno kliknięcie, aby określ odcień i wyreguluj wentylację zgodnie z Twoimi potrzebami. Prawdziwy plus w porównaniu do pergoli ze stałym płótnem.

pergola z pięknym widokiem na wioskę i góry

Optymalna wentylacja naturalna

Ten rodzaj pergoli oferuje naturalną wentylację, która dostosowuje się do wszystkich ograniczeń. Idziesz tak uniknąć efektu cieplarnianego stałej pergoli płóciennej dzięki regulowanym listwom. Jeśli wiatr jest zbyt silny, możesz rozłożyć ostrza, aby go zablokować i być cicho. Z drugiej strony, jeśli jest za gorąco, możesz powiększyć otwór, aby trochę przewietrzyć, jednocześnie ograniczając wpływ słońca.

Zainstaluj pergolę bioklimatyczną, aby ulepszyć dom

Estetyczna, nowoczesna i elegancka jak sobie życzysz, pergola bioklimatyczna będzie a realna wartość dodana dla Twojej nieruchomości. Występuje w kilku materiałach, kolorach i wykończeniach, do wyboru zgodnie z własnymi życzeniami i preferencjami..

Ponadto, w przeciwieństwie do markiz, pergola bioklimatyczna nie stwarza ryzyka zagęszczenia tarasu. W ten sposób utrzymasz odpowiednią wysokość, dzięki czemu Twój taras będzie wydawał się bardziej przestronny..

dlaczego pergola bioklimatyczna jest tak skuteczna (1)

Jak wybrać pergolę bioklimatyczną? ?

Pergolę bioklimatyczną można zamówić na wymiar. W ten sposób otrzymasz model, który dokładnie pasuje do Twojej przestrzeni na zewnątrz. Oprócz wybór materiału (żelazo, drewno, imitacja drewna, aluminium, półprzezroczyste matowe ostrze szklane itp.), masz różne możliwości w zakresie kolory i wykończenia (styl gzymsu, system balastowy w postaci donic do wegetacji podpór itp.). Jak więc dokonać właściwego wyboru spośród wielu dostępnych opcji? ?

Materiał pergoli bioklimatycznej

Żelazo, aluminium i drewno to świetny wybór. Możesz dowolnie wybierać pomiędzy tymi materiałami, zgodnie z Twoim budżetem i estetyczny rendering, który preferujesz. Niezależnie od wyboru, będziesz mieć odporną i nowoczesną pergolę. Jeśli szukasz eleganckiego, rustykalnego lub artystycznego wykończenia, drewno i imitacja drewna są dla Ciebie idealne. Z drugiej strony, dla domu o nowoczesnym stylu najbardziej odpowiednia jest aluminiowa pergola. Wreszcie pergola z kutego żelaza będzie idealna do tradycyjnego domu lub na zewnątrz w stylu industrialnym..

Pergola bioklimatyczna z oświetleniem LED

Wybierz bioklimatyczną pergolę z oświetleniem LED, aby wieczorem cieszyć się patio lub ogrodem. Lampy LED są zintegrowany w listwach dla spektakularnego efektu estetycznego !

Zainstaluj rolety ochronne

Możesz wyposażyć swoją pergolę w rolety dla optymalnego komfortu. Rzeczywiście, roleta z mikroperforacją zapobiegnie przedostawaniu się owadów, zapewniając jednocześnie dobrą wentylację. Ochroni Cię również przed żywiołami w porze deszczowej. Oczywiście możesz je podnieść lub wydłużyć za pomocą pilota..

Pergola bioklimatyczna z czujnikami wiatru i deszczu

Innowacyjna i bardzo praktyczna, bioklimatyczna pergola wyposażona w czujniki wiatru i deszczu jest znacznie bardziej praktyczna. Dzięki czujnikowi, orientacja listew będzie automatycznie modyfikowane według Meteo. Idealny do ochrony tarasu przed deszczem, nawet jeśli nie ma Cię w domu.