Jak wybrać dobry materac: kryteria wyboru modelu wysokiej jakości

Czy wiesz, że jedną trzecią życia spędzasz w łóżku? Z tego powodu szczególnie ważne jest, aby zainwestować w wysokiej jakości materac. Ponadto codzienny stres i napięcie wymagają również dobrego wypoczynku w nocy. To znaczy: odpoczynek zapewniony przez wysokiej jakości materac. Ale w rzeczywistości, skąd możemy wiedzieć, czy tak jest w naszym przypadku? W tym artykule podpowiemy, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze nowego materaca.

Nie lekceważ znaczenia dobrego snu

białe flagi w łóżku z czarnym stolikiem wybierz swój materac

Wysokiej jakości materac zapewnia dobre podparcie dla kręgosłupa i wszystkich części ciała

Ta cecha materaca zależy przede wszystkim od materiałów, z jakich jest wykonany. Zwykle powinny być wystarczająco elastyczne, aby dopasować się do kręgosłupa i utrzymać ciało w ergonomicznej pozycji. Możesz więc wybierać spośród wielu kombinacji twardszych lub bardziej miękkich materiałów, które utrzymują Twoje ciało we właściwej pozycji i zdrowym. I choć wysoka cena jest gwarancją jakości, a tani materac może również zapewnić Ci niezbędny komfort.

Pożegnaj się z bólem szyi z odpowiednim materacem 

ten nowy materac jest bardzo niewygodny

Zapewnia również dobrą wentylację

Nasze ciała w nocy wydzielają wilgoć. Dlatego niezwykle ważne jest, aby materac mógł to regulować. W rzeczywistości idealna wentylacja jest podstawą dobrego snu i długiej żywotności materaca. Różne materiały użyte do produkcji niektórych materacy są lekkie i dobrze oddychają. Na przykład modele Ecosel lub Ultralatex mają wyjątkowe właściwości komórkowe, które umożliwiają cyrkulację powietrza i usuwanie nadmiaru wilgoci. Utrzymuje materac w stanie suchym i chłodnym każdej nocy.

Zastosowanie stelaża materaca jest również niezbędne dla dobrej wentylacji materaca

atrakcyjna młoda kobieta dobrze śpi w łóżku

Wysokiej jakości materac jest hipoalergiczny

Coraz więcej osób cierpi na różne alergie. Jedną z najczęstszych przyczyn tego są roztocza. Zazwyczaj można je znaleźć w materacach, ponieważ zapewniają im idealne warunki – ciepło i wilgotność. Badania pokazują, że zwykły dwuletni materac zawiera około 2 milionów roztoczy, żywych i martwych. Za każdym razem, gdy zmieniasz pozycję na materacu, tworzysz tuman kurzu, który może powodować objawy alergiczne. Dlatego warto zdecydować się na materac, który jest przed nimi zabezpieczony. I oczywiście nie zapomnij zmienić materaca o określonej godzinie.

Odpowiedni materac ochroni Cię nie tylko przed roztoczami, ale wszelkimi rodzajami bakterii

kobieta siedząca w łóżku przed oknem podciąga ręce do góry

Jest chroniony przed gromadzeniem się elektryczności statycznej

Wybierając materac warto również zadbać o to, aby ochronił nas przed kurzem, który gromadzi się na skutek elektryczności statycznej. Smog elektromagnetyczny wywołują różne przedmioty emitujące fale elektromagnetyczne: telewizory, radia, przewody elektryczne, gniazdka elektryczne. Tkaniny z włóknami węglowymi wplecionymi w pokrowiec materaca zapobiegają przenikaniu tych fal.

Kilka badań pokazuje, że dzięki technologii antystatycznej możemy się lepiej obudzić

dwoje dzieci bawiących się na materacu otoczonym pufą

Zasady zwrotu niezbędne dla wysokiej jakości materaca

Na koniec sprawa bardziej praktyczna, ale też ważniejsza – polityka powrotów. Na przykład możesz wybrać i kupić materac, a następnie stwierdzić, że nie spełnia on Twoich oczekiwań dotyczących komfortu. Dlatego niezwykle ważne jest, aby mieć możliwość bezpłatnego okresu próbnego. Oznacza to, że będziesz mógł bezpłatnie zwrócić materac bez podawania wyjaśnień, jeśli w tym okresie testowym uznasz, że nie jest dla Ciebie odpowiedni..

Upewnij się, że przy zakupie nowego materaca otrzymasz dobrą jakość usług

kobieta w satynowej piżamie skacze na materac przed oknem z białymi zasłonami