Jak pozbyć się mszyc: najskuteczniejsze domowe środki zaradcze

Mszyce to najbardziej znane szkodniki ogrodowe, które powodują wiele szkód w roślinach. Te maleńkie owady gryzą najbardziej wrażliwe części roślin, najlepiej młode łodygi, aby wysysać bogaty w składniki odżywcze sok, uniemożliwiając roślinom wzrost i rozwój. Owady przenoszą również niebezpieczne wirusy, aw okresie mokrym – choroby grzybowe. Na szczęście istnieje kilka metod i domowych środków, które można wykorzystać do zwalczania intruzów. Oto nasze pomysły, jak łatwo pozbyć się mszyc..

Skąd pochodzą mszyce ?

Zwykle mszyce żyją w glebie i mogą tam hibernować. Tak więc, jeśli jest to nowa roślina doniczkowa, jest bardzo prawdopodobne, że intruzi ukrywają się już w ziemi doniczkowej i w ten sposób przynoszą ją do domu. Większość mszyc zwykle gromadzi się wokół gałęzi i pod liśćmi. Wysysając sok z rośliny, małe owady pozostawiają lepką spadź, na której osadzają się sadzy grzyby. W rezultacie na liściach roślin obserwuje się zdeformowane lepkie obszary. Wtedy liście zaczynają przedwcześnie opadać. Mszyce przenoszą również wirusy wtłaczając ślinę do rośliny żywicielskiej. Wirusy te mogą być szkodliwe dla roślin, takich jak ziemniaki..

Mszyce to największy wróg ogrodnika

co zrobić przeciwko mszycom domowe sposoby na wszy i naturalne produkty

Jak pozbyć się mszyc za pomocą naturalnych środków

Woda jako skuteczny środek na mszyce

Przede wszystkim mszyce można zabić po prostu silnym strumieniem wody. Ta metoda jest skutecznym pomysłem na początkowy okres, kiedy porażenie nie jest jeszcze przepełnione. Aby to zrobić, po prostu podlej dotknięte rośliny wodą.. Ostrzeżenie : Zwróć uwagę na intensywność strumienia wody podczas pielęgnacji młodszych, słabych lub wrażliwych roślin, ponieważ zbyt silny strumień wody może je uszkodzić lub nawet zniszczyć. Ta metoda najlepiej sprawdza się w przypadku roślin dorosłych.

Umieść całą roślinę w wodzie

W przypadku, gdy mszyce atakują roślinę doniczkową, drugą opcją jest umieszczenie całej rośliny w wodzie. W ten sposób łatwo wyeliminujesz pasożyty. Jak postępować ? Najpierw napełnij pojemnik letnią wodą, a następnie namocz w nim roślinę. Usuń roślinę i pozostaw do wyschnięcia w częściowo zacienionym miejscu na 2-3 dni. Powtórz proces 2-3 razy. Uwaga: ta metoda nie jest zalecana dla młodych roślin.

Mydło atakuje warstwę ochronną pasożytów i eliminuje je

Produkt przeciw mszycom eliminuje owady woda z mydłem płucze szkodniki ogrodowe,

Usuń mszyce ręcznie

Mszyce można również usuwać ręcznie. Dlatego przed rozpoczęciem tego procesu załóż rękawiczki ogrodnicze i napełnij pojemnik (np. wiadro) wodą z mydłem. Użyj kawałka ręcznika papierowego do oczyszczenia liści. Możesz także odciąć zainfekowane obszary lub potrząsnąć liśćmi roślin, aby zrzucić owady..

Lekarstwo babci na mszyce: woda z mydłem

Aby pozbyć się mszyc, często wystarczy po prostu zaopatrzyć się w mydło i wilgotną ściereczkę. Z drugiej strony ta metoda prawie nie szkodzi roślinie. Podczas wycierania liści należy pamiętać o potraktowaniu ich dolnej części, gdyż owady przyzwyczajone są do ukrywania tam swoich larw. Alternatywnie możesz również zmieszać mydło i wodę w butelce ze spryskiwaczem, a następnie spryskać rośliny. Ważne: metoda ta jednocześnie eliminuje niektóre pożyteczne owady, takie jak biedronki, które żywią się larwami mszyc. Mydło atakuje warstwę ochronną tych owadów, w wyniku czego giną.

Chroń rośliny przed mszycami

naturalny odstraszacz mrówek i szkodników ogrodowych zwalczanie mszyc porady ogrodnicze dla kobiet

Walcz z mszycami za pomocą olejków eterycznych

Różne rodzaje olejków eterycznych jako naturalny środek przeciw mszycom

Do zwalczania mszyc można używać szerokiej gamy olejków eterycznych. Dotyczy to zarówno roślin doniczkowych, jak i ogrodowych. Mięta pieprzowa, goździki, rozmaryn i tymianek to doskonałe opcje na pozbycie się intruzów. Stosowanie: Wlej około 4 do 5 kropli olejku do małej buteleczki ze spryskiwaczem, a następnie napełnij wodą. Dobrze wstrząsnąć. Spryskaj porażone rośliny, aby zabić dorosłe mszyce, a także ich larwy i jaja.

Kuracja na mszyce z olejkiem neem

Czy wiesz, że olej z miodli indyjskiej jest doskonałym produktem naturalnym i odstrasza różne owady, takie jak na przykład mszyce lub mrówki. Należy jednak zauważyć, że ten rodzaj naturalnego oleju może również wypędzić organizmy pożyteczne. Więc bądź ostrożny podczas korzystania z niego. Jak tego użyć? W butelce z rozpylaczem wymieszaj kilka kropli olejku neem z wodą. Następnie spryskaj dotknięte obszary. Olejek z miodli indyjskiej to także dobra alternatywa do zwalczania różnego rodzaju grzybów..

Olejki z miodli indyjskiej, mięty pieprzowej, goździków, rozmarynu i tymianku to przydatne domowe środki na mszyce

zwalczaj mszyce najskuteczniejsze domowe środki olejki eteryczne przeciwko szkodnikom ogrodowym

Naturalne rozwiązanie przeciwko mszycom: wabienie naturalnych wrogów mszyc w ogrodzie

To kolejna naturalna metoda, którą możesz wykorzystać do zwalczania mszyc w swoim ogrodzie..

Biedronki

Jeśli chcesz trzymać intruzów z dala od ogrodu, możesz użyć tych pożytecznych owadów. Dzieje się tak dlatego, że mszyce żywią się larwami i dorosłymi członkami rodziny biedronki dwuramiennej (Adalia bipunctata). Z drugiej strony larwa może zjeść od 300 do 600 mszyc w ciągu trzech tygodni. Dlatego warto zaprosić tych małych przyjaciół do swojego zewnętrznego kącika.

Oto kilka wskazówek, jak uzyskać najlepsze wyniki:

  • Podlewaj rośliny wodą przed wypuszczeniem biedronek do ogrodu.
  • Wypuszczaj pożyteczne owady wczesnym rankiem lub wieczorem.
  • Konieczne jest kilkakrotne wypuszczenie biedronek w ogrodzie. Powód ? Ponieważ niektóre z nich odlecą.

Biedronki są naturalnymi wrogami mszyc i mogą pomóc w zwalczaniu szkodników

pożyteczne owady na mszyce środki na mszyce naturalnych wrogów szkodników w ogrodzie

Zielone sznurowadło

Podobnie jak larwy biedronki, zielone larwy złotooki mogą również pomóc w zwalczaniu mszyc w ogrodzie. Możesz kupić te małe owady lokalnie lub przez Internet. Aby uwolnić siatkowate, wykonaj te same czynności, co przy leczeniu biedronek.

Ptaki

Zainstalowanie kilku karmników w ogrodzie również może okazać się fantastycznym pomysłem. Wiele ptaków żywi się mszycami i pomogą ci kontrolować populację owadów. Zastanów się również nad sadzeniem małych drzew i krzewów, w których ptaki mogą budować gniazda i czuć się chronione. Wśród ptaków żywiących się mszycami są wróble, sikorki i inne.

Wróble jedzą mszyce i inne szkodniki

ptaki drzewa naturalne lekarstwo przydatne wskazówki dotyczące zwalczania szkodników w ogrodzie

Mrówki i mszyce

Co ciekawe, spadź uwalniana przez mszyce podczas deformacji jest ulubionym pokarmem wielu gatunków mrówek. Jeśli zatem widzisz inwazję mrówek w swoim ogrodzie, nie zwlekaj z ich usunięciem. Potrzebujesz pomysłów, jak to zrobić? W poprzednim artykule powiedziano ci, jak pozbyć się mrówek za pomocą domowych środków zaradczych.

Trzymaj mrówki z dala od swojego ogrodu

jak pozbyć się mszyc mrówek naturalny środek przeciwko szkodnikom ogrodowym

Naturalny produkt do zwalczania mszyc – Wyhoduj odpowiednią roślinę do zwalczania mszyc

W walce z mszycami w ogrodzie przydadzą się również niektóre rośliny. Ogólnie rzecz biorąc, rośliny zawierające olejki eteryczne zapobiegają przedostawaniu się szkodników do ogrodu, więc dobrym pomysłem byłoby wyhodowanie kilku w swoim ogrodzie. Zioła znane jako naturalne lekarstwa na mszyce to cebula, kocimiętka, szczypiorek, czosnek i czosnek. Innym pomysłem jest sadzenie gatunków, które przyciągają pożyteczne owady. Będą jeść i polować na mszyce.

Jak wyeliminować mszyce na roślinie? Mówimy głównie o mszycach różanych !

Mszyce uwielbiają róże, więc mogą je szybko zaatakować. Najczęściej można je zobaczyć pod pąkami lub pod liśćmi róż. Dlatego jeśli uprawiasz te cudowne kwiaty w swoim ogrodzie, powinieneś regularnie sprawdzać je pod kątem inwazji mszyc. Dotyczy to zwłaszcza gorących miesięcy. Gdy odkryjesz, że twoje róże są zaatakowane, możesz użyć dowolnej z wyżej wymienionych metod, aby pozbyć się szkodników. Bulion cebulowy jest również popularnym domowym lekarstwem na mszyce na różach. Zagotuj cebulę warzywną w litr wody i wlej płyn do butelki ze spryskiwaczem. Następnie spryskaj róże. Napar z cebuli jest przyjemnie delikatny dla rośliny.

Niektóre rośliny mogą również trzymać mszyce z dala od ogrodu

naturalne rośliny do zwalczania mszyc przydatne do odstraszania szkodników ogrodowych

Skuteczne domowe środki na mszyce

wyeliminuj mszyce naturalnymi środkami i metodami domowe środki na liście wszy olejek neem

jak wyeliminować mszyce skuteczne domowe sposoby na zwalczanie drobnych owadów wszy

Wyeliminuj mszyce mydłem

leczenie przeciw mszycom najlepsze domowe środki do zwalczania owadów mydło woda z mydłem

naturalna metoda na mszyce olejek z mięty pieprzowej na pasożyty

Przyciągaj pożyteczne owady i ptaki

ogrodnictwo ptaki drzewa walczą z mszycami wskazówki i skuteczne metody

skuteczne środki domowe sposoby porady ogrodnicze różany tulipan jak zwalczać mszyce

domowe środki odstraszające mszyce na szkodniki roślin zielonych

Co pomaga przeciwko mszycom?

wskazówki i metody eliminowania mszyc przydatne środki roślinne przeciwko pasożytom

leczenie mszyc krzew róży środek na mszyce gleba doniczkowa narzędzia do doniczek ogrodnictwo

najlepsze domowe sposoby naturalne metody małe owady przydatne wskazówki dotyczące ogrodu

Pozbywanie się mszyc w ogrodzie

co zrobić przeciwko mszycom mszyce roślinne zwalczanie szkodników w ogrodzie

mszyce porady ogrodnicze wypoczynek żółte kwiaty szkodniki naturalne rozwiązanie mszyc

lekarstwo na mszyce przydatne rośliny do zwalczania owadów najlepsze wskazówki i porady dotyczące ogrodu

Lepiej stosować naturalne domowe środki na mszyce !

co zrobić przeciwko mszycom biały kwiat małe zielone szkodniki skuteczne domowe środki zaradcze