Architektura plenerowa: jak połączyć ekologię i design?

Wybór dobrej jakości materiału budowlanego jest niezbędny do wykonania prac związanych z architekturą krajobrazu. Obecnie architekci krajobrazu zalecają stosowanie drewna kompozytowego, co jest rozwiązaniem zapewniającym bardzo udane wykończenia, a także poszanowanie środowiska. Tworzone z polimerów i mączki drzewnej drewno kompozytowe oferowane jest w postaci listew o różnych rozmiarach o różnych wzorach i kolorach. Coraz częściej jest preferowany do realizacji tarasów, okładzin czy ogrodzeń. Odkryj zalety stosowania drewna kompozytowego w architekturze krajobrazu.

deco exterieure drewniany taras basen jakie podłogi wokół basenu?

Powody, dla których warto wybrać pokład z drewna kompozytowego

Wykorzystanie drewna kompozytowego w planowaniu przestrzeni zewnętrznej pozwala korzystać zarówno z eleganckich, jak i ekologicznych instalacji. Ten rodzaj materiału stanowi idealną alternatywę dla zagrożonych gatunków drewna. Dzięki swojemu składowi i wielu możliwościom stylistycznym zagospodarowania tarasu można tworzyć instalacje zarówno oryginalne, jak i szykowne..

Drewno kompozytowe dostępne jest na rynku w wielu kolorach. Dlatego nieuchronnie znajdziesz coś, co zaspokoi Twoje pragnienia. Pod względem estetyki dostępne są różne wzory. Udane imitacje wszelkiego rodzaju naturalnych gatunków drewna mają na celu oszukać. Przyniosą ciepło i piękno na zewnątrz.

Jeśli chodzi o wytrzymałość, drewno kompozytowe jest bardzo trwałe. Jest to materiał odporny na promienie UV i zachowujący swój pierwotny kolor. Dobrze się starzeje, bez ryzyka przesunięcia lub gnicia tarasu. Rzeczywiście, drewno kompozytowe bardzo dobrze znosi wilgoć, co zapobiega rozwojowi mchu czy grzybów na tarasie. Będzie to również odporne na ataki owadów drążących drewno, ponieważ nie jest wykonane z prawdziwego drewna..

Oprócz przystępnej ceny montaż tarasu z drewna kompozytowego jest szybki i łatwy. Ma również tę zaletę, że jest łatwy w utrzymaniu. Wystarczy zwykłe przetarcie miotłą lub wilgotnym mopem, aby utrzymać go w czystości. Sztywną szczoteczką i wodą z mydłem prawidłowo usuniesz cały brud nagromadzony zimą i odłożysz go jak nowy na słoneczne dni. W przeciwieństwie do prawdziwego drewna, drewno kompozytowe prawdopodobnie nie zrani cię drzazgami lub pęknięciami. Zapewnia antypoślizgową powierzchnię, co jest bardzo praktyczne, aby uniknąć ryzyka upadku, zwłaszcza gdy w pobliżu znajduje się basen. Znajdź więcej informacji na stronie Neowood, specjalista od wysokiej klasy wyposażenia zewnętrznego i materiałów kompozytowych.

design zewnętrzny jak połączyć ekologię i design

Dlaczego warto wybrać siding z drewna kompozytowego? ?

Siding z drewna kompozytowego wnosi niezrównany urok do Twojego domu. Jest to modny, trwały i łatwy w montażu materiał.

Siding wykonany z naturalnego drewna szybko się pogarsza z czasem i trzeba regularnie konserwować. Deski z drewna kompozytowego mają tę zaletę, że zachowują swój pierwotny połysk. Są znacznie bardziej wytrzymałe od klasycznego drewna i mają wiele innych zalet:

  • Technologie anty-UV i antyporostowe, które pozwalają zachować kolor i są odporne na plamy.
  • Nienasiąkliwa i wodoodporna okładzina z drewna kompozytowego chroni przed infiltracją i doskonale reaguje na zmiany temperatury.
  • Włókna tworzące drewno kompozytowe są ze sobą połączone, dzięki czemu bocznica domu jest nieprzenikalna dla owadów, pleśni i grzybów.

Wybierając okładzinę z drewna kompozytowego, wnosisz prawdziwą wartość dodaną do swojego wyglądu zewnętrznego. Materiał daje możliwość personalizacji domu zgodnie z własnymi pragnieniami, zgodnie z budżetem, będąc jednocześnie ekologicznym rozwiązaniem. Wzbogać front swojego domu, wybierając spośród różnych modeli i kolorów, które dają więcej kreatywności niż wiele innych materiałów.

Na przykład stwórz elewację z imitacji litego drewna, aby uzyskać naturalny i ciepły wygląd. Ten materiał jest bardzo estetyczny, możesz również nadać swojemu domowi więcej charakteru, decydując się na ryflowane listwy z drewna kompozytowego. Osoby, które chcą uzyskać bardziej trzeźwy efekt, mogą wybrać gładką teksturę. Masz możliwość zaprojektowania układu zewnętrznego, który będzie zarówno praktyczny, jak i dostosowany do Twoich pragnień.

Ponadto montaż bocznicy z drewna kompozytowego zmniejsza zużycie energii. Materiał ten zapewnia dodatkową ochronę termiczną Twojego domu. Możesz również dodać płyty izolacyjne, aby zmniejszyć straty energii nawet o 25%.

Zalety posiadania ogrodzenia z drewna kompozytowego

Ogrodzenie z drewna kompozytowego jest zwykle oferowane w postaci listew, które są podtrzymywane przez kilka aluminiowych słupków. Składa się z mieszanki drewna i tworzywa sztucznego (PE, PP lub PVC), z litymi lub komórkowymi listwami, takimi jak pokłady kompozytowe. U niektórych producentów znajdziesz kompozytowe deski tarasowe, które można zamontować jako ogrodzenie, podczas gdy inni opracowują specjalne modele do tego celu..

Ogrodzenie kompozytowe dla ochrony

Bardzo solidne deski kompozytowe z aluminiowymi słupkami mocowane są poprzez uszczelnienie. Mogą osiągać wysokości od 50 cm do 2,50 m w zależności od producenta i Twoich potrzeb. Ogrodzenie z drewna kompozytowego doskonale zabezpiecza w ten sposób Twój ogród, zapobiega odwiedzinom zwierząt sąsiadów lub nie pozwala wyjść bez Twojej wiedzy..

Dzięki tym ogrodzeniom zyskasz również skuteczną ochronę przed wiatrem, słońcem i wzrokiem sąsiadów. Złożone z paneli zaciemniających, które ograniczają i zamykają Twoją przestrzeń, ogrodzenia kompozytowe można dostosować do dowolnej wysokości. Stanowią wtedy schronienie, które chroni przed wzrokiem ciekawskich, słońcem i wiatrem. Będziesz mógł w spokoju cieszyć się swoim tarasem, ogrodem lub basenem..

Ogrodzenia oparte na listwach, takie jak drewno kompozytowe, zapewniają elastyczność w doborze wysokości paneli zgodnie z potrzebami. Możesz zdecydować się na dużą wysokość, aby lepiej odizolować się od sąsiadów, lub możesz po prostu zaznaczyć granice swojej ziemi za pomocą ostrzy o niskiej wysokości. Niezależnie od Twojej decyzji, efekt estetyczny jest zawsze bardzo interesujący.

ekologia wyglądu zewnętrznego jak

Ogrodzenie z drewna kompozytowego do dekoracji zewnętrznej

Dzięki zmiennym wysokościom, konstrukcji bardzo zbliżonej do drewna i wielu paletom kolorów, drewno kompozytowe w postaci ostrzy jest prawdziwym atutem aranżacji zewnętrznej, która wygląda jak Ty. Ogrodzenie z łatwością można dopasować do dekoracji już na miejscu, najlepiej pasować do bramy, drzwi czy okien. Dostępne są również ogrodzenia ozdobne z płotami o bardzo oryginalnym designie, co pozwala na personalizację domu według własnego uznania..

Kompozytowe ogrodzenie z drewna dla łatwości użytkowania

Podobnie jak w przypadku pokładów i bocznicy, ogrodzenie z drewna kompozytowego jest łatwe w utrzymaniu. W przeciwieństwie do ogrodzenia z naturalnego drewna, nie trzeba nakładać farby, bejcy ani odtłuszczacza. Wystarczy wiosenne czyszczenie strumieniem wody pod wysokim ciśnieniem i coroczny spryskiwanie środkiem przeciwpieniącym, aby utrzymać ogrodzenie w czystości i dobrym stanie. Musisz jednak przestrzegać zaleceń producenta. Niektóre kompozyty nie wytrzymują ciśnienia sprayu i należy je wycierać wilgotną szmatką.

Nowe generacje listew z drewna kompozytowego zawierają również ochronną powłokę PCV, która zapewnia pigmentację i pewne niuanse kolorów, aby wizualnie przypominać naturalne drewno lub kamień. Ten rodzaj materiału jest jeszcze łatwiejszy do czyszczenia i bardzo dobrze odporny na plamy.

Ponadto ogrodzenie z drewna kompozytowego pozwoli Ci pozostać w budżecie, ponieważ jest bardzo estetyczne i niedrogie. Ogólnie dostępne od 100 do 300 euro za metr bieżący, ceny mogą się różnić w zależności od wysokości i jakości wybranego materiału. Za cenę bardzo zbliżoną do ceny drewna, ogrodzenie kompozytowe oferuje dziesięciokrotnie większą wytrzymałość i żywotność. Możesz poprosić dostawców o próbki, aby zapewnić jakość produktu pod względem koloru, tekstury, wytrzymałości itp..

Wreszcie, kompozytowe panele ogrodzeniowe są łatwe w montażu. Bardzo prosty w instalacji, możesz sam się tym zająć, śledząc filmy instruktażowe (oferowane przez producenta), jeśli jesteś trochę majsterkowiczem lub zadzwoń do profesjonalisty bez wydawania dużych pieniędzy.

Podsumowując, drewno kompozytowe jest materiałem ekologicznym, który doskonale spełnia Twoje potrzeby związane z architekturą krajobrazu na zewnątrz. Dzięki dużej wytrzymałości i różnorodnym konstrukcjom jest inwestycją na dłuższą metę. Używane do desek, sidingów lub ogrodzeń, kompozytowe deski drewniane dodadzą wartości Twojemu domowi. Musisz jeszcze upewnić się, że wybrany sprzęt ma dobre faktury. Wybierz więc producenta słynącego z jakości materiałów lub uzyskaj wsparcie specjalistów od architektury krajobrazu, którzy pomogą Ci podjąć najlepsze decyzje..

visu zewnętrzna ekologia krajobrazu jak projektować