Vnútorná výzdoba podkrovia

Pravdepodobne každý človek, ktorý vlastní súkromný dom, sníva o tom, že získa ďalšie metre štvorcové. Východiskom zo situácie bude výstavba podkrovia, ktoré však ešte musí byť poriadne vybavené a dokončené. O tom, ako presne využiť podkrovie, sa rozhoduje individuálne, pretože tu môžete postaviť spálňu aj osobnú kanceláriu alebo škôlku.

snehobiela dekorácia steny v podkroví biele podkrovné steny kombinované s jasnými dekoratívnymi prvkamikúpeľňa v podkroví dekor z prírodných materiálov v dizajne podkrovia drevená podšívka v dekorácii podkrovia zrkadlové steny podkroviakancelária v podkrovíSteny

Otepľovanie

Spočiatku musíte vykonať izoláciu podkrovných stien, aby ste minimalizovali tepelné straty, aby bola táto miestnosť pohodlná, teplá a útulná pre vás alebo ostatných členov rodiny. Na izoláciu je najlepšie použiť minerálnu vlnu. Proces začína položením hydroizolačnej vrstvy, ktorá sa prekrýva pomocou tepaných latí a špeciálnej zošívačky na stavebné práce.

Potom nasleduje výber umiestnenia stien, podľa toho, medzi ktoré krokvy sa položí hydroizolačný materiál. Je dôležité nechať medzeru, aby mohol vzduch cirkulovať..

Ak existuje tehlová priečka, izolácia musí byť pripevnená na oboch stranách. Vnútri je izolácia položená vrstvou hydroizolácie a zvonka je na ňu namontovaná podšívka alebo sadrokartón. Izolácia svahov nie je potrebná, ale vyžaduje sa položenie hydroizolačnej vrstvy, pretože to ochráni podkrovie pred vysokou vlhkosťou..

klasická výzdoba podkrovia krásne podkrovné prostredie krásny dizajn podkrovia nádherný výhľad z podkrovného okna krásny interiér podkrovia podkrovie v jemných farbách podkrovie z prírodného dreva podkrovie s hojdacou sieťou podkrovie s tehlovou stenou vo výzdobe podkrovie s panoramatickou strechou

Príprava a používanie priečok

Ak bude podkrovná miestnosť rozdelená na niekoľko zón, potom je potrebné použiť priečky, ktoré je potrebné pripraviť. V tomto prípade je od podlahy po posledné drevo na strope nainštalovaná doska, ktorej hrúbka je asi dva centimetre a šírka nie je väčšia ako 15 centimetrov. Potom musíte nainštalovať tyče, ktoré sú namontované horizontálne. Priečka musí byť opláštená doskami, ponechávajúc malé medzery, a zvnútra pripevniť tepelnoizolačné a hydroizolačné materiály.

Po dokončení všetkých prác môžete začať s dokončovaním podkrovia sadrokartónom. Ako priečky sa používajú drevené podstavce alebo kanál..

podkrovie s bodovým osvetlenímpodkrovie so žalúziami podkrovný salónik multifunkčné podkrovie mramorová nástenná dekorácia v podkrovnej miestnostimalá telocvičňa v podkroví neobvyklá dekorácia steny v podkrovnej miestnosti neobvyklý dizajn podkrovia

Sádrokartónové opláštenie

Proces pokovovania je veľmi jednoduchý a zrozumiteľný pre každého, takže sa s ním dokážete vyrovnať sami. Spočiatku sú štíty a svahy opláštené, potom môžete začať dokončovať strop.

Počas opláštenia svahov sú na krokve inštalované drevené bloky, ktorých vzdialenosť by mala byť asi jeden meter. V týchto medzerách sú nainštalované vodorovné tyče, potom je nainštalovaná sadrokartónová doska a štrbiny a otvory sú utesnené improvizovanými materiálmi..

sádrokartónové opláštenie

Opláštenie s OSB doskou

Výhodou týchto dosiek je, že nie je potrebný dlhý prípravný proces, pretože inštaláciu je možné vykonať pripevnením dosiek priamo k krokvám. Jednoducho povedané, nie je potrebné konštruovať a inštalovať ďalší rám, čo výrazne ušetrí drahocenný čas. Na upevnenie panelov môžete použiť klince, ale pred inštaláciou musíte skontrolovať povrch, musí byť hladký a rovnomerný. Na vnútorné obklady sa používajú brúsené výrobky..

Použitie moderných dosiek OSB otvára nové možnosti, pretože steny podkrovia vo vnútri môžete ozdobiť tkaninou alebo tapetou. Pred nanesením tapety je povrch natretý základným náterom. Alternatívne môžete použiť olejové farby alebo akrylové farby. Nie je vhodné používať farby na vodnej báze, môžu poškodiť materiál alebo ho ohnúť.

21007afd1e103c73e333d41585425510f54b7022

Preglejkové opláštenie

Jednoduchou a cenovo dostupnou možnosťou na zdobenie stien podkrovia je použitie obyčajnej preglejky. Na dokončovacie práce môže byť preglejka pokrytá tapetou alebo farbou. Šírka preglejky by nemala byť väčšia ako jeden a pol centimetra a jej dĺžka sa môže pohybovať od 1,5 do 2,5 metra, pričom hrúbka je 5 milimetrov.

Pri výbere preglejky musíte dať prednosť možnosti odolnej voči vlhkosti. Preglejka je nainštalovaná na rám pomocou samorezných skrutiek alebo klincov s malými medzerami. Ak má preglejka drážkované hrany, nie sú potrebné žiadne medzery. Spočiatku sa dokončuje preglejka, začínajúc od štítov a svahov, po ktorej je strop opláštený.

preglejkové opláštenie

Opláštenie z preglejky

Podšívka je najobľúbenejšou možnosťou dekorácie interiéru podkrovného priestoru. Spočiatku je narezaný, potom je pripevnený k drevenému rámu klincami v kĺboch. Po inštalácii každého listu musíte skontrolovať umiestnenie materiálu pomocou úrovne. Ak sa tento postup nevykoná, nedá sa vyhnúť zošikmeniu. Po dokončení povrchovej úpravy šindľovej dosky je povrch lakovaný..

hotové podkrovie-domáce-kino-eklektické-s-priestorom pre médiá-priemyselné-klubové stoličky

Strop

Spočiatku musíte určiť výšku stropov, najlepšia možnosť je 2,2 metra. Ak je strop vyšší, nebude to úplne vhodné, ak je nižší, potom bude vysoký človek cítiť nepohodlie a inštalácia skriniek sa stane problematickou.

Spočiatku sa meria vzdialenosť od krokiev k podlahe, po ktorej začína zakladanie stropu. Medzi krokvami je nainštalovaná tyč, kvôli pevnosti sú inštalované každých 70-90 centimetrov.

Hotový strop môže byť opláštený drevom, sadrokartónom. Nezabudnite na teplo a hydroizoláciu, sú povinné. Na konci môžete urobiť napínacie stropy alebo lakovať povrch stromu.

originálne nápady na zdobenie podkrovia pôvodná výzdoba podkrovia zakončenie bielou šindľom dokončenie veľkého podkrovia výzdoba a výzdoba podkrovia z prírodných materiálov kompozitná povrchová úprava obloženie z prírodného dreva v podkroví výzdoba podkrovnej miestnosti vo svetlých farbách dokončenie podkrovia s bielymi panelmi výzdoba podkrovia v orientálnom štýlepodkrovná úprava v hnedých a bielych tónoch výzdoba podkrovia v modernom štýle dokončenie podkrovia zelenou šindľom

Poschodie

Na izoláciu podlahy môžete použiť rôzne materiály s tepelnoizolačnými vlastnosťami. Najlepšou voľbou je sklenená vlna alebo minerálna vlna. Izolácia je položená po celom obvode, vrstva pokládky by mala byť najmenej 10 centimetrov. Na ochranu podkrovia pred vlhkosťou je potrebné použiť hydroizolačnú vrstvu. Ak sa ako podlaha používa betónová doska, musíte urobiť poter.

Podlaha potrebuje základňu, ktorou je promenáda. Hrúbka podlahy je 4 centimetre, musí byť položená na nosníkoch. Najtrvanlivejšou a najudržateľnejšou možnosťou by bola borovica alebo iné ihličnany. Hlavná vec je, že dosky sú v čase inštalácie suché, inak môžu vzniknúť medzery. Strom sa ponúka na povinné spracovanie špeciálnymi roztokmi a zlúčeninami, ktoré ho chránia pred hnilobou, hubami a rôznymi škodcami.

podkrovné obloženie s drevenými panelmi obklady podkrovia podkrovná úprava dreva dokončovanie podkrovia s veľkými oknami dokončenie podkrovia s dobrým osvetlením nástenná dekorácia s tehlami pre podkrovie nástenná dekorácia s tapetou dokončenie útulného podkrovia maľovanie stien podkrovia hnedou farbou moderné podkrovné prevedenie v čiernej farbe moderný podkrovný interiér štýlová výzdoba podkrovia štýlový dizajn podkrovia štýlový podkrovný interiér trojfarebná nástenná výzdoba v podkroví útulné podkrovie s krásnym povrchom útulné podkrovie s čalúneným nábytkom útulný podkrovný interiér podkrovná dekorácia steny farebná výzdoba podkrovia čiernobiele úpravy podkrovia svetlé farby vo výzdobe podkrovia