Televízor v spálni: zaujímavé možnosti umiestnenia na stenu, skrinku, do steny

Televízor v spálni je nevyhnutným vybavením pre tých, ktorí radi sledujú filmy pred spaním. Ak chcete zlepšiť použiteľnosť, musíte si zodpovedať otázky: akú obrazovku si vybrať a v akej výške by mal byť televízor nainštalovaný? Zariadenie s televíznou obrazovkou pripevnenou na stenu na špeciálnom držiaku sa dobre hodí do spálne. Aké sú ďalšie možnosti umiestnenia televízora do miestnosti na oddych a spanie?

Televízor v spálni: pre koho je to dobrý nápad?

Televízia v spálni má svojich priaznivcov i odporcov. Existujú ľudia, ktorí sa pokúšajú obmedziť počet dráždivých a elektrických zariadení v spálni. Existuje však aj veľká skupina fanúšikov, ktorí si večer pozrú filmy, keďže pre nich je táto činnosť akýmsi relaxom pred spaním. Všetko závisí od individuálnych preferencií. Inštalácia televízora do spálne sa odporúča ľuďom, ktorí bez problémov zaspávajú. Napriek tomu je lepšie odmietnuť toto zariadenie v prípade nespavosti a problémov s ranným prebúdzaním, pretože televízor v tejto verzii môže iba zhoršiť nepríjemnosti.. 

Ktorý televízor v spálni si vybrať?

Na trhu je k dispozícii množstvo televízorov, ale nie všetky sú vhodné do spálne. V prvom rade by ste sa mali vyhnúť veľkým zariadeniam, pretože v mnohých prípadoch je vzdialenosť medzi čelom postele a obrazovkou malá. Malý televízor v spálni určite zlepší pohodlie pri používaní..

Jednoducho povedané, predpokladá sa, že každých 10 cm vzdialenosti od postele k televízoru zodpovedá 1 palcu obrazovky. Pre miestnosti, kde je táto vzdialenosť 3 metre, je najvhodnejší televízor s priemerom asi 30 palcov alebo o niečo väčší, napríklad Samsung UE40NU7112K alebo Samsung UE43RU7472U.

V akej výške by mal byť televízor umiestnený v spálni?

Dôležitou otázkou, ktorá zaisťuje vysoký komfort používania, je v akej výške namontovať televízor do spálne. Najprv by ste mali vziať do úvahy výšku postele. Štandardné veľkosti nábytku predpokladajú, že horná časť televízora by mala byť 180 cm nad úrovňou podlahy. Vzhľadom na skutočnosť, že sa najčastejšie pozerá v polohe na bruchu, zariadenie by malo byť inštalované pod uhlom 30-40 nad zorným poľom. Poličky na televíziu sú spravidla nižšie, preto je lepšie zvoliť si do spálne závesný televízor. Bude namontovaný na špeciálnom držiaku, ktorý je možné nastaviť vertikálne aj horizontálne, a tým sa nastaví na požadovanú výšku obrazovky v súlade s aktuálne akceptovanou polohou tela..

Pri kúpe televízora do spálne by ste mali dbať aj na ďalšie možnosti. Použiteľnosť vylepší nasledujúce funkcie:

  • hlasové ovládanie (ako na televízore Samsung QLED QE49Q67RAT);
  • schopnosť nahrávať filmy a programy (napríklad v Sony KD-55XF7596);
  • Pripojenie Wi-Fi k iným zariadeniam;
  • nastavenie maximálnej hlasitosti (napríklad na televízore LG 55UK6750).
  • možnosť zastaviť a previnúť programy alebo po určitom čase automaticky vypnúť televízor.

Televízor na stene v spálni: tipy na výber obrazovky

Televízor v spálni je vo väčšine prípadov umiestnený oproti posteli, tesne nad zorným poľom. Osoba, ktorá ho používa, spravidla zostáva v jednej polohe a nehýbe sa, preto je lepšie zvoliť zariadenie s LCD obrazovkou. Jeho výhodou je, že pri dlhšom pohľade z rovnakého uhla krásne zachytí farby a detaily..

Na trhu sú k dispozícii aj LED televízory. Napriek tomu, že poskytujú veľmi dobrú kvalitu obrazu, neodporúčajú sa do spální. Takéto zariadenie bude vhodnejšie pre miestnosti, kde musíte často chodiť z jedného miesta na druhé (napríklad kuchyňa).

Je tiež dôležité, aby televízor v spálni mal dobrý štandard rozlíšenia. Vysokú kvalitu poskytne Full HD – technológia, ktorá vám umožní sledovať televízne programy, filmy a seriály bez straty koncentrácie aj v malej spálni, kde vzdialenosť medzi posteľou a zariadením nie je veľká..

Televízna skrinka v spálni alebo ako skryť zariadenie

Niektorým ľuďom pripadá nevkusné umiestniť televízor v spálni na skriňu alebo na stenu. Zaujímavým riešením je skryť zariadenie v skrini, medzi policami alebo za prelamovanými dverami, ktoré nájdete v každom obchode s nábytkom. Je tiež dobré kúpiť špeciálne pásy na skrytie káblov..

Televízna skrinka v spálni

Vyberte si zo štýlového nábytku RTV, ktorý bude perfektne ladiť s vašou posteľou. Stojany poskytujú stabilnú základňu pre váš televízor a pomáhajú vám organizovať zbierku filmov alebo časopisov. Stoly RTV do spálne pod televízor budú tiež jedinečnou ozdobou každého interiéru, ktorý splynie so zvyškom miestnosti..

Príborníky RTV – štýlové vybavenie vašej spálne

V moderných aj tradičnejších klasických spálňach sú štýlové televízne stojany jedinečným doplnkom. Podľa toho, ktorá spálňová skriňa RTV sa vám najviac páči, s ňou vytvoríte nádhernú kompozíciu. Môže to byť veľmi útulný interiér, ak vezmete do úvahy modely v minimalistickom škandinávskom štýle s bielymi fasádami. Pre klasickejšiu spálňu sa rozhodnite pre drevené skrinky s ozdobnými nohami.

Posteľ je ústredným bodom každej spálne. Práve okolo nej zdobíte interiér. Akonáhle ste si kúpili svoj vysnívaný model, máte teraz na výber skrinku RTV. Drevený štýlový televízny nábytok je ľahko kompatibilný s inými položkami. Hľadáte model, ktorý najlepšie vyhovuje vašej posteli? Zaobstarajte si zásuvkový diel z rovnakej série, alebo aspoň veľmi podobný štýlu postele.

Čo hľadať?

Dávajte pozor na povrch. Drevený obrubník RTV do spálne by nemal mať biele predné časti, ak je posteľ vyrobená z prírodného dreva. Druhým prvkom, ktorému by ste mali venovať pozornosť, sú nohy. Mali by sa čo najviac podobať tým na ráme postele. Až potom celok vytvorí súdržné usporiadanie. Na rozdiel od vzhľadu nie je také ťažké nájsť vhodné skrinky pre štylistický dizajn celej miestnosti..

Spálňa je jedným z najdôležitejších priestorov v celom dome, pretože v tomto priestore každý deň zaspíte a zobudíte sa. Izba by vám preto mala pomôcť relaxovať a odpočinúť si po náročnom dni, ako aj získať pozitívne emócie, napríklad pri sledovaní televízie. Zvážte možnosti dekorácie miestnosti so štýlovou obrazovkou.