Raňajkový stôl do postele

Pre niekoho je ráno len začiatok dňa, ale pre iného je to celý rituál: príjemné naťahovanie, päťminútové cvičenie a šálka aromatickej kávy. Ale niekedy si naozaj chcete ľahnúť do útulnej teplej postele trochu dlhšie, len snívať, zbierať myšlienky, ukladať všetky záležitosti na poličky a raňajkovať tu. A tu bude raňajkový stôl v posteli veľmi užitočný, čo prinesie ľahké a väčšie pohodlie pri rannom jedle..

Nočný stolík je dosť univerzálna vec. Je nepostrádateľný pri starostlivosti o chorých ľudí s obmedzenou schopnosťou pohybu. A v poslednej dobe je veľmi populárna druh symbiózy, dva v jednom – kombinácia nočného stolíka a stojana na notebook.

stolik-dlya-zavtraka-02-738x1024 stolik-dlya-zavtraka-0612Vlastnosti dizajnu

Zariadenie nočného stolíka je pomerne jednoduché – nohy a stolová doska so stranami, ale aj tu stojí za zmienku niektoré funkcie:

Dosky – to je skutočne objekt pre tvorivú predstavivosť dizajnérov. Môžu byť vyrobené buď z obyčajnej preglejky, alebo s elegantným reliéfnym vzorom, mozaikových panelov, alebo z tónovaného skla alebo prírodnej / umelej kože. Z praktických dôvodov jednotliví výrobcovia vyrábajú tieto stoly doplnené plastovými podložkami na ochranu dosky stola pred poškodením a vysokými teplotami..

stolik-dlya-zavtraka-08 stolik-dlya-zavtraka-21-768x10242 4stolik-dla-zavtraka-13653_130027f3

Nohy – sú skladacie alebo pevné. Vďaka skladaciemu stolu je stôl mobilnejší a univerzálnejší, takže ho možno ľahko zložiť do podnosu. Možnosti s pevnými nohami sú však oveľa stabilnejšie, čo je dôležité pri nerovnom povrchu postele. Okrem toho existujú stoly s nastaviteľnými nohami..

stolik-dlya-zavtraka-03-791x1024 stolik-dlya-zavtraka-05-682x1024 stolik-dlya-zavtraka-107 stolik-dlya-zavtraka-39

Nárazníky – dostatočne vysoké, aby vám jedlo nespadlo z dosky. A ak sa zrazu niečo rozleje, boky zadržia tekutinu.

romantický podnos na posteľ stolik-dlya-zavtraka-24 stolik-dlya-zavtraka-37

Nie je to zlé, ak má nočný stolík držadlá, čo je pri prenášaní veľmi výhodné.

stolik-dlya-zavtraka-07 jedenásť nábytok-rustikálny-priemyselný-kutilský-raňajky-nad-posteľou-podnos-stôl-vyrobený-z-pozinkovanej-rúrky-nohy-a-držadlo-kombinovaný-s-regenerovaným-dreveným-podnosom-stôl-nápady-posteľ- podnos-stol-nad-postel-podnosstolik-dlya-zavtraka-25stolik-dlya-zavtraka-34

V stolnom stojane sa konštrukcia stola skladá z dvoch častí – jedna je pevná (často so špeciálnym výklenkom na pohár), druhá s nastaviteľnou úrovňou sklonu.

stolik-dlya-zavtraka-09

Raňajkový stôl do postele: odrody materiálov

Tradičnými materiálmi na výrobu nočných stolíkov sú rôzne druhy dreva: jaseň, borovica, dub, javor a drahšie – céder, mahagón. Taký povrch je špeciálne upravený, aby sa dal ľahko umývať, pričom sa neabsorbuje vlhkosť a pachy. V ideálnom prípade bude doska stola pokrytá špeciálnym žiaruvzdorným lakom, aby na ňom horúce taniere a šálky nezanechali stopy. Na jednej strane sa tieto stoly môžu zdať dosť nepohodlné kvôli svojej veľkej hmotnosti a masívnosti, ale na druhej strane im to dodáva spoľahlivosť a stabilitu..

32-domáca dekorácia stolik-dlya-zavtraka-20 stolik-dlya-zavtraka-22 stolik-dlya-zavtraka-44

Poznámka: Raňajkové stoly vyrobené z hevea (gumovník pôvodom z Afriky) sú veľmi obľúbené. Vysoko kvalitné drevo, dokonca aj bez dodatočného lakovania, je odolné voči extrémnym teplotám a rozliatym kvapalinám. Takéto modely sú ľahké a vysoko odolné..

stolik-dlya-zavtraka-33 stolik-dlya-zavtraka-45

Dnes však existuje veľa ďalších materiálov, ktoré sa používajú na výrobu nočných stolíkov:

stolik-dlya-zavtraka-30stolik-dlya-zavtraka-313

bambus – líši sa v ľahkosti a špeciálnej náročnosti materiálu v hotovom výrobku. Celý stôl a iba samotná doska stola môžu byť bambusové. Svetlé odtiene bambusu sú ideálne pre rôzne štylistické smery, ale hlavnou vecou je, že bez tohto materiálu si nemožno predstaviť orientálny štýl, najmä japonský. Bambusový odkladací stolík je možné doplniť roztomilými slamenými koberčekmi.

desať

kov -spravidla ide o chrómované stoly alebo pokryté práškovou farbou, ktorá sa nepoškriabe ani neškriabe. V zásade sú kovové modely stojany na notebooky. Tieto stoly majú pomerne verný cenový rozsah, kvôli jednoduchosti výroby a dizajnu, ako aj kvôli lacnému materiálu..

stolik-dlya-zavtraka-14-678x1024

sklo – používa sa na dosky, ktoré môžu byť tónované, priehľadné alebo farebné. Takéto dosky nepoškriabajú, zachovávajú si dlho atraktívny vzhľad a čo je dôležité, sú hygienické, pretože sa ľahko čistia..

stolik-dlya-zavtraka-12

plast – ľahký univerzálny materiál, vhodný na výrobu stolov v neobvyklom dizajne. Ďalším plusom je široká paleta farieb. 

stolik-dlya-zavtraka-13stolik-dlya-zavtraka-32

Dizajn

Dizajn stolov na raňajky do postele závisí od preferencií majiteľov, ako aj od štylistického smerovania spálne, kde to vlastne bude “slúžiť” stôl:

ušľachtilá klasika – lakonický, mierne masívny stôl z duba alebo borovice; farby bližšie k prírodným, najčastejšie čokoládovým, bohatým hnedým; minimum dekorácií, iba boky môžu byť kučeravé alebo vyrezávané.

stolik-dlya-zavtraka-16 stolik-dlya-zavtraka-29

minimalizmus – nedostatok dekoratívnych detailov, doska stola – drevo alebo sklo; okrem toho, že rovnosť a závažnosť čiar je možné zriediť elegantným ohybom nôh alebo zaujímavými neobvyklými priečnikmi.

stolik-dlya-zavtraka-23 stolik-dlya-zavtraka-27 stolik-dlya-zavtraka-42

francúzska provensálsko – svetlé odtiene a javorové drevo; kresba na doske je vyrobená technikou decoupage; nárazníky – v rustikálnom štýle, trochu drsnom, napodobňujú surové drevo.

stolik-dlya-zavtraka-15

Všestrannosť a prípady použitia

Mini raňajkový stôl je pomerne praktická a všestranná vec, ktorú je možné použiť nielen v spálni:

piknikový stôl – vynikajúca voľba pre rekreáciu v prírode, letné chaty, vďaka svojim kompaktným rozmerom, nízkej hmotnosti a skladacím nohám. Stačí si pamätať, koľko nepríjemností a času je nájsť rovný povrch, aby sa jednorazové plastové poháre neprevrhli. Je ľahké variť a podávať dobroty na rovnom a stabilnom povrchu stola. 

stolik-dlya-zavtraka-18

stôl do domácnosti – rieši dilemu, keď potrebujete niečo súrne uvariť, ale naozaj si nechcete nechať ujsť zaujímavý dej filmu alebo obľúbenej televíznej šou. Teraz, keď sedíte na gauči a položíte stôl na kolená, môžete vykonávať aspoň prípravné práce, napríklad šúpať a nakrájať zeleninu.

stolik-dlya-zavtraka-19

stôl ako stojan na stolné hry Je to ďalší skvelý nápad na jeho aplikáciu. Teraz sa môžete hrať so svojim dieťaťom bez toho, aby ste vstali z postele, a tiež zbierať fascinujúce hádanky – vďaka dostatočne vysokým stranám sa nestratí ani jedna zložka obrázku.

stolik-dlya-zavtraka-04stolik-dlya-zavtraka-38raňajky-v-posteli-1158270_960_720