Pôvodný dizajn obývačky s kuchyňou o rozlohe 20 metrov štvorcových

Stále viac a viac štúdiových bytov získava na obľube, pričom steny, v ktorých prakticky chýbajú. Celý byt je veľká multifunkčná miestnosť, ktorá je v poslednej dobe dosť módna a zaujímavá. Ľudia sa často rozhodujú spojiť kuchyňu s obývacou izbou. V štúdiovom apartmáne je táto možnosť k dispozícii. Vo zvyčajnom prípade bude potrebné stenu zbúrať, čo znamená, že bude potrebné povolenie príslušných orgánov. Starostlivým zvážením interiéru môžete vytvoriť originálny dizajn, ktorý môže zapôsobiť na hostiteľov aj na ich hostí..

34567osemsnehobiela kuchyňa-obývačka obývacia izba v modernom štýle obývacia izba a kuchyňa v modrých tónoch

Kombinované funkcie

Ak hovoríme o obyčajnom byte, potom obývacia izba a kuchyňa sú dve rôzne miestnosti, ktoré je potrebné skombinovať. To sa dá urobiť iba vtedy, ak stena nie je nosná a demolácia nepoškodí štruktúru obytnej budovy. Na demontáž musíte získať povolenie od vládnej organizácie, nepovolené zmeny dizajnu sú zakázané. Táto demontáž nezostane bez povšimnutia, takže by bolo hlúpe podvádzať, pretože v tomto prípade budú uvalené sankcie a stenu bude potrebné vrátiť do pôvodnej polohy na vlastné náklady..

Keď je múr zbúraný, kuchyňa zostáva na rovnakom mieste, pretože všetka komunikácia je umiestnená na tomto mieste a nemala by sa presúvať, pretože to nedáva praktický zmysel. Premiestnenie komunikačných systémov bude navyše znamenať dodatočné finančné náklady. Po starostlivom premyslení interiéru ho môžete urobiť štýlovým, originálnym a harmonickým a 20 štvorcov stačí na vytvorenie dvoch funkčných oblastí..

návrh obývačky a kuchyne s rozlohou 20 štvorcov kuchyňa-obývacia izba so zelenou pohovkou návrh malej obývačky s kuchyňouzónovanie pohovky zónovanie s dvoma modrými pohovkami zaujímavý dizajn obývačky a kuchyneklasický dizajn

Výhody a nevýhody

K prestavbe je potrebné pristupovať veľmi zodpovedne, pred začatím práce si musíte prezrieť hotové možnosti, rozhodnúť sa o smere štýlu a vziať do úvahy všetky výhody a nevýhody takéhoto podniku..

Výhody asociácie:

 • Rozšírenie priestoru, vzhľad voľných zón a priestoru s cieľom uviesť do života nápady z dizajnu.
 • Zmena osvetlenia kvôli tomu, že v takej miestnosti bude viac okien ako samostatne.
 • V kuchyni môžete ľahko a pohodlne komunikovať s hosťami.
 • Pomocou štúdiového bytu môžete vytvoriť štýlový a netradičný dizajn, ktorý môže príjemne potešiť každý deň.
 • Keďže ste v kuchyni, môžete ovládať akcie malého dieťaťa v obývačke.
 • Môžu byť usporiadané skvelé hostiny a rodinné večere.
 • Môžete ušetriť na zariadení, pretože teraz nepotrebujete dva televízory, stačí jeden veľký «plazma».

2017-12-25_17-50-02 2017-12-25_17-51-56 2017-12-25_17-53-05 kuhnya_gostinaya_20_kv_m_005

Napriek mnohým výhodám nie sú nevýhody menej významné:

 • Vôňa jedla. Aby sa tomu zabránilo, je potrebné kúpiť si veľmi výkonnú kapucňu, ale nie je pravda, že si poradí na 100%.
 • Dráždivé zvuky technológie v noci: chladnička, mikrovlnná rúra a ďalšie.
 • Je potrebné rýchle znečistenie miestnosti, neustále čistenie.

kuchyňa s obývacou izbou oddelená pohovkoukuchyňa-obývačka 20 štvorcov s priečkoukuchyňa-obývacia izba v bielych farbáchkuchyňa-obývačka s baromkuhnya_gostinaya_20_kv_m_009 kuhnya_gostinaya_20_kv_m_015 kuhnya_gostinaya_20_kv_m_021 kuhnya_gostinaya_20_kv_m_023

Pravidlá rozloženia

Väčšina dizajnérov odporúča vyčleniť do kuchyne iba pätinu celkovej plochy miestnosti, do obývačky dať všetko ostatné, pretože tu budú hostia, deti a ďalší členovia domácnosti.

Aby ste nevytvorili neporiadok, je dôležité zvážiť niekoľko pravidiel a pokynov pre návrh:

 • V blízkosti kuchynských povrchov musíte vytvoriť voľný priestor, vzdialenosť by mala byť viac ako meter.
 • Umývadlo, sporák a chladnička sú najlepšie umiestnené čo najbližšie, aby boli v pešej vzdialenosti.
 • Osvetľovací systém musí byť starostlivo premyslený, obe časti miestnosti musia mať samostatné osvetlenie.
 • Jedálenský stôl sa najlepšie používa ako vymedzovacia čiara medzi dvoma oblasťami..
 • Pomocou lesklých povrchov a zrkadiel môžete vizuálne zväčšiť veľkosť miestnosti, ktorá je dôležitá pre plochu 20 metrov štvorcových.

kuchyňa-obývacia izba s oranžovou pohovkoukuhnya_gostinaya_20_kv_m_024 kuhnya_gostinaya_20_kv_m_028 kuhnya_gostinaya_20_kv_m_029 kuhnya_gostinaya_20_kv_m_030

Metódy zónovania

Miestnosť môžete rozdeliť na dve funkčné zóny pomocou:

 • Falošná sadrokartónová priečka. Ak chcete získať zaujímavejší vzhľad, môžete z neho urobiť efektný geometrický tvar..
 • Barový pult. Jedná sa o štýlovú a funkčnú možnosť, dizajn stojana môže byť úplne ľubovoľný, materiály sú najlepšie vybrané v súlade so štýlom.
 • Posuvný oddiel. Táto možnosť je najzaujímavejšia a najpraktickejšia, pretože v správny čas je možné priestor rozdeliť a potom znova skombinovať..
 • Poschodie, umiestnenie kuchyne alebo obývačky o niečo vyššie, ako na pódiu.
 • Farby a materiály.
 • Osvetlenie.
 • Oblúky, drevené prvky.
 • Pohovky alebo mäkký roh.

kuhnya_gostinaya_20_kv_m_042% d0% b7% d0% be% d0% bd-% d0% b1% d0% b0% d1% 80% d0% bd-% d1% 81% d1% 82% d0% be% d0% b9 % d0% b7% d0% be% d0% bd2 % d0% b7% d0% be% d0% bd% d0% b8% d1% 80kuchyňa-obývacia izba so svetlou pohovkoumalá kuchyňa-obývacia izba so zelenými tónmioranžová kuchyňa a svetlá obývacia izbasvetlá kuchyňa-obývacia izba s tmavou pohovkou

Dokončovacie funkcie

Dvadsať metrov štvorcových je veľmi malá plocha, preto by ste mali venovať osobitnú pozornosť výzdobe miestnosti. Najlepšie je použiť svetlé farby, ktoré môžu vizuálne zväčšiť veľkosť miestnosti. Podlahu je možné trochu stmaviť, strop a steny je najlepšie vykonať béžovou alebo bielou. Kontrastné farebné schémy je možné použiť iba ako vložky so zameraním na detaily. Naopak, tmavé tóny môžu vizuálne «kradnúť» niekoľko metrov, takže je lepšie ich odmietnuť.

Ak je podlaha zvolená ako monochromatická, je lepšie použiť laminát a v blízkosti pohovky položiť štýlový koberec. Ak je podlaha v rôznych zónach odlišná, je najlepšie položiť koberec v obývacej izbe, ale v kuchyni položiť dlažbu.

škandinávsky dizajnmoderná čiernobiela kuchyňa-obývacia izbamoderný interiér útulná kuchyňa spojená s obývacou izboukuhnya_gostinaya_20_kv_m_032 kuhnya_gostinaya_20_kv_m_034-650x823 kuhnya_gostinaya_20_kv_m_036 kuhnya_gostinaya_20_kv_m_041

Správny výber nábytku

Kuchynský nábytok je najlepšie inštalovať do radu alebo písmena «G». Priestor je teda využitý čo najefektívnejšie. Radšej nedávajte veľkú náhlavnú súpravu, pretože preplňuje priestor. Najlepšie je dať prednosť závesným boxom a skrinkám, ktorých výška dosiahne strop.

Kuchynskú stenu je možné vybrať v rovnakej farbe ako pohovka alebo iný nábytok, ktorý je hlavným v miestnosti. Pomocou žltého alebo zeleného nábytku môžete distribuovať akcenty, vytvárať jasný kontrast medzi interiérom a nábytkom. Je lepšie kúpiť vstavanú umývačku riadu a stôl a stoličky vybrať v závislosti od interiéru miestnosti.kuhnya_gostinaya_20_kv_m_060 kuhnya_gostinaya_20_kv_m_069 kuhnya_gostinaya_20_kv_m_070

Priestor na sedenie tiež nemusí byť preplnený množstvom nábytku, je tu dostatok pohovky, pár kresiel a konferenčný stolík. Pre funkčnosť priestoru môžete použiť nástenné police, je tiež lepšie zavesiť televízor na jednu zo stien. Ak musíte spať v obývacej izbe, potom je najlepšie použiť skladacie sedacie súpravy. Pohovku je najlepšie umiestniť pred televízor tak, aby bola chrbtom otočená smerom do kuchyne. Ako závesy je najlepšie použiť priehľadné záclony, tylové alebo valčekové modely, ktoré je možné použiť na reguláciu prirodzeného svetla..

kuhnya_gostinaya_20_kv_m_059funkčná kuchyňa-obývacia izbačiernobiela kuchyňa s obývacou izbouelegantný dizajn obývačky a kuchynečokoládová kuchyňa-obývačka