Podlahové vázy: krásny dekor pre domácich majstrov

Hlavnú úlohu vo výzdobe priestorov zohráva samozrejme dekorácia. Ale zároveň nepodceňujte dôležitosť dekoru. Skutočne sa s jeho pomocou môžete zamerať na zvolený štýl, poskytnúť pohodlie konkrétnej miestnosti alebo jednoducho vyplniť prázdne miesto. Zvlášť originálne v miestnosti vyzerajú dekoratívne výrobky vlastnej výroby. Napríklad veľké podlahové vázy pre domácich majstrov vám pomôžu ukázať vašu individualitu a cit pre výzdobu..

45

42 48

28 32

62 33

53 56 63

Podlahové vázy: pravidlá pre výber a dekor

Bez ohľadu na to, či kupujete hotový výrobok alebo si ho chcete vyrobiť sami, je dôležité jasne pochopiť, aký štýl je potrebné dodržiavať. Koniec koncov, miestnosť by mala byť čo naj harmonickejšia. A to sa dosiahne nielen výberom nábytku, ale aj vhodným dekoratívnym dizajnom..

61

3 43

dekor-vazy-svoimi-rukami-31 Ak dodržujete minimalizmus, najúspešnejším riešením by bola váza s lakonickými tvarmi s minimálnym zdobením. Pokiaľ ide o farebnú schému, mala by byť obmedzená. Klasické biele, čierne a červené farby budú v tomto prípade najvhodnejšie. Ak ste si však kúpili priehľadnú vázu, nemali by ste byť naštvaní. Koniec koncov, môže byť natretý akrylovými farbami..

31 34 40

Nie každému sa páči klasický štýl v interiéri. Ale ak sa vám to páči, potom asi viete, že dekor môže byť nielen vzorovaný, ale aj čo najviac lakonický. Vyberte si preto vázu, ktorá zvýrazní vašu izbu alebo dom ako celok..

6 29 tridsať

Nedá sa nespomenúť secesný štýl. Toto je pomerne zaujímavý smer, ktorý je stále obľúbenejší. V tomto prípade si môžete bezpečne vybrať vázu vyrobenú z dreva alebo s kovovou povrchovou úpravou. Tento dizajn vyzerá úžasne krásne, ale zároveň zdržanlivo..

7 12 13 štrnásť 65

Milovníci avantgardy vedia, že tento štýl predpokladá v miestnosti prítomnosť predmetov neobvyklého tvaru. Pozrite sa bližšie na originálne dizajnérske vázy. Takéto možnosti sú často ponúkané v špecializovaných predajniach. Ak si želáte, môžete dokonca urobiť z jednoduchej sklenenej vázy dekor, ktorý sa do takejto miestnosti perfektne hodí. Stačí ho natrieť jasnými farbami zvnútra alebo zvonku. V tomto prípade je však nevyhnutné nechať ho jeden deň, kým úplne nevyschne..

100

DIY dekor podlahovej vázy

Podlahové vázy sa samozrejme líšia od bežných svojou veľkosťou. Často ide o dosť veľké položky. Vyrobiť si ich preto môže byť náročné. V tomto prípade odporúčame, aby ste výzdobe venovali väčšiu pozornosť. To si vyžaduje nemalé úsilie a predstavivosť. Buďte si však istí, že výsledok skutočne stojí za to..

5 57 58 60 69 70 71

Asi najľahším spôsobom, ako ozdobiť vázu, je namaľovať ju akrylovými farbami. Bude to tiež vyžadovať lak, kefy a pásku alebo šablóny. Pred prácou je nevyhnutné chrániť pracovný povrch, preto naň odporúčame položiť listy papiera alebo noviny. Až potom môžete začať pracovať..

Najprv musíte vázu nafarbiť na bielo. Vytvoríte tak akési pozadie, na ktorom kresba alebo dekor vynikne oveľa jasnejšie. Podľa potreby je možné naniesť dve alebo tri vrstvy. Musíte tiež počkať, kým nezaschne, aby ste nepokazili všetky škvrny. Ďalej na vázu naneste šablónu alebo lepte pásku vo zvislých čiarach. Medzipriestor vymaľujte kontrastnou farbou. Potom, čo je možné šablónu alebo pásku odstrániť, dostanete skutočne štýlovú a originálnu vázu.

101

V poslednej dobe je ekodekor veľmi populárny. Vázu v tomto štýle môže urobiť úplne každý. Aby ste to urobili, stačí pripraviť rovnomerné rezy konárov. Brúste ich, aby ste predišli drsnosti. Potom ich musíte prilepiť k váze v náhodnom poradí. Súhlasíte s tým, že postup je pomerne jednoduchý, ale výsledok stojí za to..

2 25

Pomerne neobvyklý dizajn podlahovej vázy vždy vyzerá výhodne. V tomto prípade odporúčame použiť mince. Vázu musíte, samozrejme, najskôr pripraviť. To znamená, že ho natriete vhodným odtieňom a počkáte, kým úplne nevyschne. Až potom môžete prejsť k ďalšej fáze. Pomocou malého množstva horúceho lepidla pripevníme mince na povrch vázy a urobíme malé zarážky.

102 51 52

V skutočnosti na to môžete použiť kúsky zrkadla, malé kúsky dreva, mozaiky, mušle a ďalšie. Všetko závisí od vašej predstavivosti a ochoty experimentovať..

desať 27 39 46 54

Ak hľadáte jednoduchú možnosť zdobenia vázy, ako dekor použite špagát alebo nie príliš tesné lano. Jednoducho ním zabaľte vázu a zafixujte ju lepidlom. Napriek jednoduchosti vykonávania tieto výrobky vždy priťahujú pozornosť a vyvolávajú otázky od hostí..

osem deväť 23 24 59

V chladnom období vyzerá tematický dekor skvele. Na to môžete použiť nepotrebný pletený sveter. V závislosti od veľkosti vázy odstrihnite rukáv alebo inú časť svetra. V prípade potreby môžete diely zošiť. Výsledkom je veľmi krásny, útulný dekor pre vlastnú podlahovú vázu..

jedenásť 26

Mimochodom, nie je vôbec potrebné zdobiť vázu vonku. Naplňte priehľadný výrobok pieskom, mušľami, rôznymi vetvičkami, kamienkami alebo dokonca korálkami, zátkami na víno. Každá z možností vyzerá svojim spôsobom originálne. Do takýchto váz sa často vkladajú palice, umelé kvety alebo bavlnené vetvičky. Kompozíciu môžete tiež ozdobiť girlandou. V zimnom období vyzerá tento interiérový dekor úžasne krásne..

49 50 55

Podlahová váza v interiéri

1 4 15 16 17 osemnásť 19 dvadsať 21 22 35 36 37 38 41 44

Absolútne každý môže vyrobiť podlahovú vázu vlastnými rukami. To nevyžaduje špeciálne zručnosti, skúsenosti ani znalosti. Inšpirujte sa nápadmi, sledujte rôzne workshopy a určite vyskúšajte. Toto je jediný spôsob, ako vytvoriť niečo, čo skutočne stojí za to..