Nočné svetlá v spálni: módne a krásne svietidlá pre dospelých a deti

Nočné svetlá do spálne sú obľúbeným nábytkom, ktorý dopĺňa domáce salóniky. Vykonávajú dve funkcie: na jednej strane musia poskytovať mäkké rozptýlené svetlo, ktoré vám umožní pohybovať sa po spálni bez prebúdzania ďalšej osoby, a na druhej strane sú jednou z hlavných dekorácií priestoru. Preto je veľmi dôležité, aby nočné lampy v spálni dokonale ladili s dizajnom celého interiéru. Pozrite sa na dnešné trendové dekoratívne svetlá pre dospelých a deti.

Odvážne a tradičné žiarovky do spálne: rôzne modely

S menšími funkčnými požiadavkami na nočné lampy ako ostatné typy vnútorného osvetlenia môžu návrhári pri ich vytváraní vytvárať skutočne odvážne tvary. Medzi nočnými lampami tohto typu nájdete skutočne zaujímavé riešenia, ktoré sa stanú skutočným vrcholom oddychovej miestnosti. Originálne sú najmä nočné lampy s farebným LED osvetlením. Môžu byť napájané batériou alebo káblom.

Ak zvolíte jednoduchšiu a tradičnejšiu lampu, stojí za to zladiť ju so zostávajúcim osvetlením v interiéri, aby celé zariadenie pôsobilo harmonicky a elegantne. Medzi týmito nočnými svetlami tiež môžete ľahko nájsť žiarovky, ktoré zodpovedajú dizajnu ostatných žiaroviek. Nočné modely do spálne sú rozhodne dôležitým dekoratívnym prvkom, preto by ste výberu správneho modelu mali venovať viac času..

Nočné svetlá do spálne: možnosti umiestnenia

Či už moderné alebo tradičné, s LED alebo konvenčnými nočnými lampami na nočnom stolíku alebo na stene, každé svietidlo do spálne je veľmi užitočným dekoratívnym prvkom. Nočné svetlo poskytuje nielen jemné rozptýlené svetlo, ale často tiež zdobí interiér. Je to jedna z pomôcok, ktorými môžu dizajnéri popustiť uzdu svojej predstavivosti..

Nočné svetlo v spálni na nočnom stolíku

Prvá vec, na ktorú by ste mali pred kúpou myslieť, je miesto, kde budete inštalovať nočné svetlo. Zaujímajú vás viac stolné alebo nástenné nočné lampy, alebo možno clip-on žiarovky? Vďaka bohatej zbierke malých stojatých žiaroviek a svietnikov nie je výber taký zrejmý. Nočné lampičky na nočnom stolíku sú vždy po ruke a zaberajú iba zlomok povrchu stola. V tradičných interiéroch vyzerajú úžasne. Luxusné plafondy z textilu a iných materiálov dodajú interiéru romantický nádych.

Nočné žiarovky v spálni: možnosť steny

Nástenné nočné svetlá umiestnené nad hlavou alebo na boku postele šetria miesto, vyžadujú si však zložitejšiu inštaláciu. Ak vám záleží na minimalistickom, modernom charaktere interiéru a zároveň máte dostatočne priestrannú izbu, vyberte si do spálne závesné svetlá.

Nočné žiarovky napájané elektrinou alebo batériami?

Ďalším kritériom výberu môže byť svetelný zdroj. Tradičné žiarovky s káblom alebo možno moderné s batériami? Dobíjacie nočné svetlá môžu byť umiestnené takmer kdekoľvek v domácnosti. Majú tiež často originálnejší dizajn, čo z nich robí atraktívny návrh pre mladých ľudí a deti..

LED osvetlenie zasa poskytuje rôzne farby a odolnosť. Nie každému sa však páči typ svetla, ktoré vyžaruje. Preto pre milovníkov tradičných žiaroviek vyberajte modely s káblom, ktoré majú tlmenejší dizajn, takže budú fungovať v každom klasickom alebo elegantnom interiéri..

Nočné lampy: prevedenie pre dospelých

A ak hovoríme o dizajne, potom samozrejme stojí za to prispôsobiť nočné žiarovky usporiadaniu spálne. Krásne drevené nočné svetlá budú fungovať v klasických kompozíciách v romantickom, rustikálnom alebo koloniálnom štýle. Inovatívne kovové nočné lampy sú vhodné do moderných, minimalistických alebo priemyselných loftov. Zaujímavým prízvukom môžu byť aj žiarovky namaľované bohatou farbou, ktoré vyniknú na pozadí tlmenej miestnosti, čím vytvárajú ideálny doplnok k dekoru..

Ako si vybrať nočné lampy do spálne?

Malo by sa pamätať na to, že nočné lampy sú jedným z doplnkov, ktoré majú veľký dekoratívny potenciál. Záleží len na osobných preferenciách osoby, či lampu použije na zmenu imidžu spálne alebo len doplní interiérový dizajn. Preto v prvom rade zvážte štýl lampy vašich snov a miesto jej inštalácie..

Nočné svetlá v spálni: detské modely

Detská izba má svoje pravidlá. Rodičia by samozrejme mali do miestnosti vyberať správny nábytok, hračky a osvetlenie. Priestor by mal byť krásny a pohodlný, ale predovšetkým funkčný a bezpečný. Pri zariaďovaní interiéru by ste preto mali vyberať žiarovky, ktoré malým deťom poskytnú pocit bezpečia a zároveň poskytnú voľnú hru, učenie alebo relaxáciu príjemným a funkčným spôsobom. Prípadne môžete zvážiť jemné osvetlenie, ktoré sa bude aktivovať počas celej noci, aby bolo vaše dieťa v bezpečí. Na pomoc prichádzajú detské nočné svetlá rôznych tvarov, často poháňané batériami.

Voľba osvetlenia do detskej izby nie je jednoduchá, pretože žiarovky musia byť funkčné a zároveň mať rozprávkový charakter. Detské nočné lampy majú rôzne tvary a farby. V blízkosti postele sa môžu objaviť energeticky úsporné nástenné žiarovky, ktoré vyžarujú mäkké svetlo. Môžu mať tvar obláčika, plyšového medveďa alebo superhrdinu a pôsobia tak upokojujúco na spiace dieťa..

Detská izba je jedinečným úkrytom, ktorý sa vekom mení. Našťastie s moderným dizajnom si už nemusíte vyberať medzi funkčnými a krásnymi kúskami. Nočné svetlá sú mimoriadne trendové a obľúbené, fungujú skvele v izbách batoliat aj mimo nich a spájajú univerzálnosť s funkčnosťou.

Spálňa je najpohodlnejšie miesto v dome, ktoré je spojené s odpočinkom a spánkom. Vďaka modernému dizajnu si už nemusíte vyberať medzi funkčnými a krásnymi vecami. Nočné svetlá je možné vybrať v mimoriadne módnom a obľúbenom štýle, ktorý dokonale dopĺňa miestnosť. Obdivujte moderné nočné svetlá na fotografii a vyberte si správnu možnosť.