Módne dlaždice 2019: súčasný dizajn kúpeľne

Použitie obkladov je najbežnejším spôsobom, ako vytvoriť spoľahlivú, trvanlivú a krásnu ochranu povrchov kúpeľní. Čokoľvek nám výrobcovia nových dokončovacích materiálov ponúkajú, keramické dlaždice zostávajú na vrchole popularity. Ale tu sú nové možnosti pre farby, textúry a všeobecný výkon keramických výrobkov a nielen návrhári nám ponúkajú každú sezónu. Pozývame vás, aby ste sa s nimi zoznámili na príklade veľkého výberu fotografií kúpeľní rôznych veľkostí, štýlov interiérového dizajnu a spôsobu použitia dlaždíc na dokončenie povrchov tejto miestnosti, čo nie je z pohľadu ľahké. mikroklímy..

Moderný dizajn kúpeľne

Klady a zápory obkladov a dlažieb na dekoráciu kúpeľne

Pri plánovaní obnovy kúpeľne si každý majiteľ dobre uvedomuje, že tento proces bude dlhý a nákladný. Preto je dôležité nájsť najlepšiu voľbu pre dokončovací materiál, ktorý bude poskytovať spoľahlivú ochranu povrchov a atraktívny vzhľad úžitkovej miestnosti po mnoho rokov. Obkladové dlaždice sú na tieto účely vynikajúce, a to ako jediný dokončovací materiál, tak aj ako kombinovaný prvok..

Chladná kúpeľňa

Pokladanie dlaždíc

Originálne prevedenie

Kúpeľňa (kombinovaná kúpeľňa) má špecifickú mikroklímu, ktorej vlastnosti je potrebné vziať do úvahy pri výbere materiálu na dokončenie všetkých povrchov miestnosti. Sotva existuje iný dokončovací materiál s takým pôsobivým zoznamom výhod, ako sú dlaždice (keramické):

 • vysoká odolnosť voči vlhkosti;
 • odolnosť voči extrémnym teplotám a mechanickému namáhaniu;
 • pevnosť a trvanlivosť výrobkov pri správnom použití;
 • odolnosť voči priamemu slnečnému žiareniu (farba dlaždíc nezmizne);
 • široká škála farieb, výtlačkov a ozdôb;
 • veľký výber veľkostí výrobkov, ktorý vám umožní nájsť optimálny obkladový materiál na dokončenie priestorov akejkoľvek oblasti s najmenším množstvom odpadu;
 • schopnosť vytvárať povrchy napodobňujúce rôzne prírodné materiály, čo vám umožňuje navrhovať úžitkové miestnosti v rôznych štylistických smeroch;
 • schopnosť čistiť povrch chemikáliami, nehovoriac o mokrom čistení (udržiavanie kúpeľne dokonale čistej);
 • veľký výber dlaždíc od rôznych výrobcov, domácich i zahraničných (veľký cenový rozsah).

Okrasné dlaždice

Návrh kúpeľne 2018

Zamerajte sa na podlahu

Existuje niekoľko nevýhod keramických dlaždíc, ale je tiež potrebné o nich povedať:

 • pomerne vysoké náklady na samotné výrobky (dokonca ani dlaždice vyrobené v tuzemsku nebudú lacné, prírodný a umelý kameň, sklenené výrobky budú stáť oveľa viac ako maľovanie stien alebo obkladanie panelov);
 • inštalačné služby tiež nie sú lacné; bez určitých zručností nebude možné obkladať povrchy v kúpeľni sami;
 • slabou stránkou obkladu s dlažbou sú švy medzi výrobkami (je potrebné ich ošetriť špeciálnymi prostriedkami proti vzniku a šíreniu huby). Čím menšia je veľkosť dlaždíc alebo čím je bizarnejší jej tvar (kučeravé výrobky), tým väčší je povrch spojov dlaždíc.

Svetlá zástera vyrobená z dlaždíc

Kreatívny prístup

Klasifikácia obkladových dlaždíc podľa technologických vlastností

Asi pred 20-25 rokmi by bolo ťažké si predstaviť zariadiť kúpeľňu bez obkladov v priemernom ruskom obydlí. V dnešnej dobe je rozmanitosť povrchových možností v miestnosti pre vodné a hygienické postupy úžasná. A napriek tomu najobľúbenejším typom dlaždíc, ktoré spĺňajú všetky požiadavky konkrétnej kúpeľňovej miestnosti, zostávajú keramické výrobky..

Kontrastný dizajn

Svetlý interiér

Kontrastné kombinácie

Obkladačka

Nie je bez dôvodu, že sa keramika stala takmer synonymom pre konečnú úpravu v kúpeľni – harmonický pomer nákladov a kvality výrobkov, súlad technologických vlastností materiálu s požiadavkami mikroklímy miestnosti s vysokou vlhkosťou a teplotou, ako aj širokú škálu riešení farieb a textúr. Všetky tieto výhody nielenže umožňujú, aby keramická dekorácia zostala najobľúbenejším spôsobom zdobenia kúpeľní, ale tiež nútia výrobcov hľadať stále inovatívnejšie riešenia pri výrobe tohto dekoračného materiálu..

Tradičné motívy

Kučeravé dlaždice

Netriviálne dokončovanie

Keramické dlaždice sú k dispozícii v rôznych veľkostiach a tvaroch, hladké alebo so vzorom, s matným alebo lesklým povrchom. Keramické výrobky sú schopné napodobňovať povrchy rôznych materiálov, čím vytvárajú špeciálnu atmosféru úžitkovej miestnosti. Zdobenie stien a podláh kúpeľne pomocou takýchto výrobkov pomôže vytvoriť nielen spoľahlivú a trvanlivú ochrannú vrstvu pre povrchy, ale aj atraktívny vzhľad miestnosti, prostredie, v ktorom budú majitelia pohodlne prijímať vodu. procedúry, relaxujte, alebo naopak – posilnite sa..

Kúpeľňa vo svetlých farbách

Geometrická tlač

Tmavá povrchová úprava

Porcelánová kamenina

Porcelánová kamenina je keramická dlažba, ktorej vlastnosti pevnosti a odolnosti voči opotrebovaniu sa zvyšujú pridaním špeciálnych prísad. Predtým sa porcelánová kamenina používala hlavne na navrhovanie podláh – vysoké pevnostné vlastnosti umožňujú nielen odolávať ťažkým nákladom, ale aj dlhodobo udržiavať prezentáciu pri rôznych druhoch mechanického namáhania. V súčasnej dobe sa porcelánové kameninové dlaždice používajú aj na ozdobenie stien kúpeľní – samotné alebo v kombinácii s inými dokončovacími materiálmi..

Kúpeľňa v sivých a bielych tónoch

Veľké dlaždice na dokončenie

Lakonický dizajn

Moderný štýl

Výrobky zo sklenených obkladov

Sklenené dlaždice ako povrchová úprava kúpeľne pôsobia luxusne, draho a exkluzívne. Ale za taký luxus a bude musieť zaplatiť viac. Samotné výrobky a ich inštalácia sú drahšie ako keramické dlaždice. Ale dizajn kúpeľne, dokonca aj pri čiastočnom použití sklenených dlaždíc na dokončenie kúpeľne, je jednoducho odsúdený na exkluzívny a originálny. Špecifické zóny sa odlišujú sklenenými dlaždicami, vytvárajú sa panely alebo zástery. Fotografická tlač je vynikajúca na sklenený obklad – možnosti pre obrázky nemajú hranice, všetko závisí od zvoleného dizajnu celého interiéru.

Farebné zónovanie

Neobvyklý výber obkladu

Dlaždice z prírodného a umelého kameňa

V moderných projektoch kúpeľňového dizajnu môžete vidieť použitie obkladov vytvorených z:

 • žula;
 • mramor;
 • pieskovec;
 • čadič.

Moderný interiér

Imitácia prírodného kameňa

Akcentová stena

Ale vysoké náklady na samotné výrobky a zložitosť inštalácie vyplývajúce z použitia mnohých druhov prírodného kameňa (nevynímajúc veľkú hmotnosť dlaždíc), tlačia moderných majiteľov k používaniu umelých analógov. Dlaždice vyrobené z umelého kameňa vo svojich estetických vlastnostiach nie sú nižšie ako prírodný materiál, ale zároveň vážia oveľa menej, je jednoduchšie ho použiť na odhalenie rôznych povrchov kúpeľne..

Dlaždica

Veľké mramorové dlaždice

Ušľachtilý povrch

Umelé analógy prírodného kameňa, napríklad mramoru, však nie sú lacné. Interiér kúpeľne však vďaka takejto povrchovej úprave získava nepríjemný nádych luxusu, ale vznešený obraz a sofistikovaný vzhľad. Imitácia mramoru sa najčastejšie používa pri výrobe stredných až veľkých dlaždíc, ale nachádzajú sa aj mramorové mozaiky s malými prvkami..

Povrchová úprava neutrálny tón

Lakonické riešenia

Kontrastný interiér

Metalizované výrobky

Ak do kompozície boli pridané kovové častice, môžu mať dlaždice strieborný, zlatý alebo medený lesk. Čo môže byť luxusnejšie ako strieborný alebo zlatý lesk v dekorácii kúpeľne? Iba kompetentná kombinácia tohto lesku so zvyškom dokončovacích povrchov a dávkovaného použitia «dokončenie luxusu». Pomocou metalizovaných dlaždíc môžete zvýrazniť určité oblasti alebo interiérové ​​prvky, vytvoriť dekoratívne panely, lemovanie, zástery a ďalšie možnosti zdobenia povrchov kúpeľní.

Zlaté trblietky

Metalizovaná mozaika

Kovová povrchová úprava

Výber tvaru a veľkosti obkladov do modernej kúpeľne

Voľba tvaru a veľkosti obkladového materiálu do kúpeľne bude ovplyvnená nasledujúcimi faktormi:

 • parametre miestnosti – plocha, rozloženie, architektonické prvky;
 • povrchy, ktoré je potrebné obkladať (pomocou dlaždíc alebo mozaiky môžete orezávať nielen podlahy a steny, ale aj vodovodné armatúry, dosky, úložné systémy, vytvárať dekoratívne prvky);
 • všeobecný návrh úžitkového priestoru;
 • osobné preferencie majiteľov.

Prírodné odtiene

Imitácia muriva

Pôvodný tmavý povrch

Aby ste vizuálne zväčšili priestor (a kúpeľne štandardných bytov sa nelíšia vo veľkej oblasti), môžete vo výzdobe, zrkadlových a lesklých povrchoch použiť nielen svetlé odtiene. S pomocou veľkosti a tvaru (spôsob kladenia) dlaždíc môžete tiež vizuálne zmeniť objem miestnosti. Ak sú obdĺžnikové dlaždice položené vertikálne, strop kúpeľne sa bude javiť vyššie. Je však dôležité pochopiť, že pre malé miestnosti veľmi veľké dlaždice (bez ohľadu na to, aké módne sú) nie sú vhodné z hľadiska ekonomiky – existuje veľa odpadu, najmä v priestoroch nepravidelného tvaru, s rôzne výčnelky a výklenky.

Kreatívny dizajn

Svetelný dizajn

Jednoduché tvary a čiary

Dlaždica, neuveriteľne rozšírená v zahraničí a už milovaná mnohými Rusmi, nestráca svoju popularitu. «pod zemou» – sú to obdĺžnikové lisovnice rozložené ako murivo. V našich obchodoch sa takýmto výrobkom hovorí aj «prasa». Svetlé dlaždice «pod zemou» – ideálny spôsob, ako pokryť malú kúpeľňu.

Okrasné dlažby

Snehovo biele povrchy

Kráľovstvo symetrie

Kombinovaná úprava

A s tmavými (matnými alebo lesklými) dlaždicami «pod zemou» so snehovo bielou škárovacou hmotou vytvoríte originálny kontrastný obraz strednej až veľkej kúpeľne. V malej úžitkovej miestnosti možno také murivo použiť na zvýraznenie akcentovaného povrchu alebo jeho časti (napríklad zástera nad umývadlom alebo kúpeľňou).

Lesklé dlaždice

Zdobenie zástery

Mozaika

Ak hovoríme o technologických kvalitách, potom má mozaika všetky výhody keramických dlaždíc. Zároveň sa však dá použiť na obloženie zložitých povrchov – zaoblených tvarov, výklenkov, ríms, oblúkov. Mozaiky môžu nielen zvýrazniť funkčné segmenty alebo jednotlivé interiérové ​​položky, ale napríklad aj ozdobiť fasádu kúpeľne alebo umývadla. Pomocou mozaiky môžete zostaviť (alebo si kúpiť hotovú verziu) dekoratívny panel, rozložiť základnú dosku, zásteru a tým upraviť (samozrejme vizuálne) parametre miestnosti..

Zástera mozaika

Súčasný štýl

Napriek tomu sa mozaiky častejšie používajú na čiastočné dokončenie povrchov kúpeľní. Koniec koncov, čím menšia je veľkosť mozaikových dlaždíc, tým väčší je povrch spojov dlaždíc. A ako viete, predstavujú to hlavné «slabosť» povrchové úpravy kúpeľní sú potenciálnym miestom pre vznik a rozvoj húb.

Zaoblené tvary a mozaiky

Povrchová úprava mozaiky

Aktuálne farebné riešenia pre kúpeľňu v roku 2018

Ak sa v oblasti výroby odevov, obuvi a doplnkov farebné trendy navzájom neskutočne rýchlo nahrádzajú, potom je vo svete interiérového dizajnu našťastie možné vytvoriť obraz miestnosti, ktorá je farebne relevantná už niekoľko rokov. . Navyše, v oblasti bytových dekorácií sa častejšie riadime zdravým rozumom a osobnými preferenciami farieb, a nie módnymi trendmi a odporúčaniami módnych návrhárov..

Svetlé farby

Kombinatorika vo výzdobe

Horizontálne rozloženie dlaždíc

Pre malé kúpeľne budú vždy relevantné obkladové dlaždice vo svetlých farbách. Iba ona je schopná nielen vytvoriť ľahký a nenápadný obraz miestnosti, ale aj vizuálne zvýšiť jej skromnú veľkosť. Vzhľadom na skutočnosť, že inštalatérske práce pre tieto miestnosti sa najčastejšie kupujú v štandardnej bielej farbe, bude potrebné vytvoriť farebný akcent pomocou povrchovej úpravy podláh, textilných dekorácií (záclony, uteráky) alebo malého počtu kúpeľňových doplnkov..

Snehobiely obraz

Svetlé steny

Malý dizajn kúpeľne

Sivá je relevantná už niekoľko sezón, jej praktickosť a všestrannosť z hľadiska kombinatorizmu s inými odtieňmi núti dizajnérov a ich zákazníkov používať tento neutrálny tón v miestnostiach so širokým spektrom účelov. Kúpeľňa nie je výnimkou. Na sivom pozadí vyzerá snehovo biela inštalácia efektne a lesk chrómových častí vodovodných armatúr a príslušenstva dodáva miestnosti lesk a mierny nádych moderného luxusu..

Všetky odtiene šedej

Obklad z umelého kameňa

Zdobenie priestrannej kúpeľne

Nezvyčajná kresba

Všetky odtiene béžovej sú nepochybne obľúbené (samozrejme po snehovo bielej farebnej schéme) na zdobenie povrchov kúpeľní. Belosť vodovodných armatúr, lesk doplnkov, zrkadlo a lesklé povrchy – to všetko vytvára v obrázku kúpeľne určitý nádych chladu. Prírodné odtiene béžovej palety pomôžu pridať teplo do interiéru miestnosti..

Svetlo béžová

Kúpeľňa s panoramatickými oknami

Dizajn v béžových tónoch

Dlaždice imitujúce drevené povrchy sú veľmi obľúbené. Vzhľadom na to, že všetko, čo súvisí s používaním prírodných materiálov, je v oblasti interiérového dizajnu dôležité, je taký nárast popularity ľahko vysvetliteľný. Imitácia drevených povrchov je dôležitá nielen pre vytváranie podláh, ale aj pre čiastočnú výzdobu stien, dosiek, fasád vodovodných zariadení.

Imitácia dreva

Dokončenie zónovania

Eko-motívy

Kombinácia bielej a dreva