Žltá spálňa: jasná voľba a príklady na fotografii

Žltá je farba slnka, svetla, pozitívnej a dobrej nálady. Ľudia, ktorí preferujú žltú farbu oblečenia, interiéru a doplnkov, sú najčastejšie aktívni, veselí a odľahčení optimisti. Alebo si takýto dizajn vyberajú ľudia, ktorí chcú do svojho života vniesť viac dobrých a pozitívnych emócií. Nechajte interiér spálne v žltých tónoch, aby sa stal pre vás zdrojom inšpirácie a dobrej nálady..

Žltý interiér spálne

Výber žltej a jej nádherných odtieňov z hľadiska jasu pre interiér spálne bude závisieť od niekoľkých faktorov:

  • Prvým je úroveň svetla v miestnosti. Ak je miestnosť tmavá, môžete si vybrať tie hlavné, skôr jasné odtiene žltej, napríklad zrelé steny banánovej farby alebo objemné žiarivo žlté záclony.
  • Druhým faktorom je vaša voľba, či sa chcete prebudiť vo veselej žltej spálni a ísť dobyť výšiny života. Alebo bude spálňa navrhnutá na večernú relaxáciu v interiéri piesku alebo svetlo žltej.
  • Tretím faktorom je zmysel pre proporcie. Je dôležité, aby ste interiér nepresýtili jasnými hlbokými odtieňmi, inak spálňa nemusí potešiť, ale obťažovať majiteľov miestnosti..

Žlté závesy v spálni

Svetlé textilné závesy, priesvitný a vzdušný žltý tyl, elegantná zlatožltá organza. To všetko je len niekoľko z mnohých možných variácií na tému dekorácie okien so žltými závesmi v spálni..

Žlté záclony dokonale slúžia ako jasný štylistický prízvuk v dizajne spálne. Látka, z ktorej sú závesy vyrobené, môže byť navyše obyčajná, s lesklými vyšívanými vzormi, s jasným malým alebo veľkým kvetinovým vzorom a geometrickým vzorom v čiernej alebo bielej farbe. Hlavná vec je, že tento dôležitý detail harmonicky zapadá do celkového interiéru spálne a nevyzerá nemotorne.

Žlté tapety v spálni

V prípade tapiet bude opäť dôležitým krokom výber materiálu a hlavný odtieň žltej. Do spálne sú perfektné vliesové a vinylové tapety, ako aj papier, akryl alebo tkanina. Výber tapety v tomto prípade bude závisieť od finančných možností, pretože cena kotúča sa bude výrazne líšiť.

Pokiaľ ide o farbu, tu si vyberáme iba podľa našich preferencií a pocitov: niekto je bližšie k jemnej piesočnatej, niekto si vyberie citrónovú žltú, niekto dá prednosť tmavému hruškovému odtieňu žltej.

Nezabudnite tiež, že tapeta môže byť monochromatická, alebo môže byť s rôznymi vzormi, ozdobami, kvetmi, vzormi..

Biela a žltá spálňa

V tejto elegantnej a všestrannej kombinácii môžete bezpečne navrhnúť svoju spálňu. Biela ako hlavná farba s jasnými doplnkami a detailmi všetkých žltých odtieňov je vhodná do miestnosti akejkoľvek veľkosti, dokonca aj tej najmenšej, pretože vizuálne zväčšuje priestor. Pomocou týchto dvoch najpozitívnejších a najaktívnejších farieb môžete bezpečne vytvoriť nezávislý dizajn a interiér spálne bez obáv z omylu. Biela a žltá spálňa je vhodná do akéhokoľvek priestoru: svetlého alebo tmavého, veľkého alebo malého, pre dieťa alebo pre dospelých.

Modrá a žltá spálňa

Kombinácia rôznych odtieňov modrej a rôznych odtieňov žltej je vždy bohatým, reprezentatívnym a krásnym interiérom spálne. Vyberieme bezkonkurenčné farebné páry, ktoré sa vám páčia, a skombinujete. Napríklad modrý lesklý alebo matný strečový strop, modrý koberec na podlahe, modrý pléd alebo posteľná bielizeň na lôžku, žlté tapety, žlté záclony, žlté tienidlo, detaily interiéru a dekorácie, môžete si tiež vybrať dve farby. Dokončovacie práce je možné vykonať v žltých tónoch a nábytok a interiérové ​​položky v modrej farbe alebo naopak..

Zelená a žltá spálňa

Zelená vo všetkých svojich odtieňoch od pistácie po mätu je harmonicky kombinovaná s rôznymi odtieňmi nádhernej žltej. Zelená spolu so žltou je veľmi priaznivá farba. Psychológovia tvrdia, že zelená je skvelá na upokojenie a odbúranie stresu. Do spálne návrhári odporúčajú tlmené, pastelové odtiene žltej a zelenej. Krásne, obľúbené a zaujímavé farebné kombinácie teda určite prinesú radosť a harmóniu interiéru vašej spálne..

Žltohnedá spálňa

Napriek bohatosti, sýtosti a kontrastu dvoch farieb, žltej a hnedej, môžu a mali by byť kombinované v dizajne a interiéri spálne. Aby to bola pohodlná a príjemná farebná schéma, musíte dbať na odporúčania odborníkov, ktorí odporúčajú zdobiť spálňu v klasickom štýle, v provensálskom alebo vidieckom štýle. Hlavnou vecou nie je presýtiť sa jasnými odtieňmi, ale vyberať tlmenejšie.

Svetlo žltá spálňa

Neuveriteľne jemná a príjemná kombinácia svetlo žltých odtieňov v spálni nenechá nikoho ľahostajným. Mimochodom, v tejto farebnej schéme môžete vyzdobiť spálňu novorodenca a pár dospelých, zrelých ľudí. V takejto spálni vládne veľmi teplá a svetlá atmosféra. Jednoduchosť a jednoduchosť tejto farebnej schémy vám tiež umožní nezávisle premýšľať a implementovať dizajn a interiér spálne, pretože striedmosť farieb rozjasní prípadné chyby v dizajne..

Sivožltá spálňa

Táto štýlová kombinácia farieb v modernom interiéri je jednou z najobľúbenejších a najobľúbenejších medzi fanúšikmi kvalitného a efektného interiérového dizajnu. Môže to byť vynikajúca šedá dekorácia miestnosti s jasne žltými akcentmi: záclony, posteľná bielizeň, deka, koberec alebo koberec. Veľmi zaujímavá verzia žltého dizajnu spálne so sivými a striebornými doplnkami, prvkami, predmetmi.

Žltú farbu bezpodmienečne považuje väčšina špecialistov z rôznych oblastí vedy a umenia za priaznivú a pozitívnu. Vďaka prítomnosti tejto farby vo vašej spálni sme si istí, že budete vždy plní sily, vitality a skvelej nálady..