Kuchyňa v štýle kýča: odvážne riešenia interiérového dizajnu vo fotografických nápadoch

Napriek meniacim sa trendom v interiéroch sa gýčový štýl stále teší veľkému záujmu a obľube. Mnohí ho považujú za príliš kontroverzného a výstredného, ​​ale nemožno si nevšimnúť jeho jedinečné čaro. Existuje veľa argumentov od priaznivcov aj odporcov tohto smeru. Štýl gýča je konečne kombináciou rôznych trendov a originálneho dizajnu. Nájdete v nej etnické, cigánske a hippie akcenty. Pre mnohých sa to považuje za prehnané, ale už nie sú žiadne sťažnosti. Aj takéto originálne interiéry môžu pôsobiť štýlovo a klimaticky, bez zbytočného glamouru. Pozrite sa, ako si vyzdobiť kuchyňu v gýčovom štýle, aby nepreťažovala a neobťažovala mnohými motívmi, vzormi a farbami.

Ako ozdobiť gýčovú kuchyňu?

Štýl gýča je v prvom rade sloboda a originálne odvážne súvislosti. Nábytok a doplnky vyrobené v najjasnejších farbách budú fungovať skvele, energizujú a budú vás motivovať do akcie. Kýčovitý štýl si môžete určite zamilovať, ale rovnako rýchlo ho môžete aj nenávidieť. Preto je dôležité dbať na striedmosť a starostlivo premyslieť každý kus kuchynského vybavenia. Ak však dodržíte niekoľko pravidiel, interiéry budú útulné a dokonca romantické. Ak teda máte radi farebný, originálny interiér, štýl kýča je práve pre vás.

Interiéry kýča: inšpirujte sa skutočnými fotografiami

Je ťažké určiť vlastnosti štýlu gýča, pretože jeho hlavným princípom je ich absencia. V tomto štýle dominuje eklekticizmus, pôvab a všetky druhy rozmanitosti. Dôležitý je nielen nábytok a doplnky, ale aj dekorácie na stenu. Reprodukcie známych obrazov, ako aj vašej obľúbenej grafiky alebo fotografií sú dokonalé. V gýčovom štýle je miesto pre staré suveníry aj pre originálne, neobvyklé secesné predmety. Nemusíte sa báť, že by sa vaše doplnky líšili štýlom alebo vzorom, pretože všetko bude vhodné. V kuchynských úpravách sa neodporúča perfekcionizmus. Tu je dôležitá kreativita a originalita. Môžete teda úspešne fantazírovať a vykonávať najtrúfalejšie rozhodnutia vo svojej obľúbenej kuchyni..

Vlastnosti štýlu gýča

Gýč, známy aj ako štýl slobodných ľudí. Ľudia ju oceňujú pre jej prirodzenosť, nedbalosť a pohodlie, ako aj pre slobodu výberu modelov a materiálov. Estetika interiérov v štýle gýča je založená na rovnakých princípoch ležérneho a vyváženého eklekticizmu, kde sa vynikajúci a starožitný nábytok stretáva s modernými a dizajnérskymi doplnkami, exotickými dekoráciami, jemnými materiálmi, ako aj folklórnymi vzormi s umeleckými dielami alebo prvkami popkultúry. Viacfarebnosť, mozaika, umenie a originalita sú charakteristické pre pôvodný štýl..

Nespornou výhodou gýčového štýlu je sloboda kombinovať farby a vzory, ktoré by sa na prvý pohľad nemali navzájom krížiť. Bohatý štýl odoláva všetkým konvenciám a zásadám interiérového dizajnu, kráča svojou vlastnou cestou a je viac štýlovou avantgardou než zrazenou a predvídateľnou klasikou. Aj keď je v tomto štýle ťažké dodržať prísne pravidlá, existuje niekoľko opakujúcich sa motívov gýčového štýlu v interiéroch, ktoré môžu inšpirovať tých, ktorí uvažujú o zavedení tohto trendu do svojej kuchyne..

Preferované farby pre kuchyňu

Nasýtené a dominantné farby sú dôležitým prvkom gýčového štýlu, ktorý miluje extravagantné, niekedy pestré a chytľavé kravaty. Nebojte sa kombinovať sýte a výrazné farby. Najčastejšie vyberané interiéry patria do orientálnej palety farieb, to znamená červenej v odtieni vína alebo rubínu, tyrkysovo modrej, kakaovej, hnedej alebo sýto fialovej. Kuchyne gýča používajú tiež tlmené pastelové tóny, aby poskytli kulisu pre výrazné dekorácie alebo doplnky..

Kuchynský nábytok v gýčovom štýle

V gýčovom štýle zohrávajú dôležitú úlohu materiály a suroviny, z ktorých je vyrobený nábytok, doplnky a dekorácie. Exotiku interiéru zvýraznia ušľachtilé druhy dreva, napríklad palisander, mahagón alebo eben, ktoré odkazujú na estetiku vycibreného koloniálneho štýlu. Drvivé a dominantné drevo je možné nahradiť ľahším bambusovým alebo prúteným nábytkom.

Rovnako dôležité sú dekorácie. Vyberte si zložité keramické predmety, najlepšie tie z dlhých ciest, ako sú kvetináče, vázy alebo ručne vyrábané figúrky. Pravé príslušenstvo v štýle gýča nájdete aj v obľúbených reťazcových predajniach interiérového dizajnu. Zaujímavým riešením pre steny budú farebné tapety s efektným vzorom..

Bohatá ponuka šperkov a doplnkov

V gýčovom štýle je okrem výrazných farieb a charakteristických vzorov aj množstvo dekorácií a drobností, ktoré zdôrazňujú umelecký a voľný charakter interiéru. Gýč je rôznofarebné textílie, vzorované prehozy a vankúše, koberce s vynikajúcou povrchovou úpravou, extravagantné podložky a vyšívané prehozy. Vyberte si štýlové svetlé farby a originálne vzory..

Tropickú prírodu najlepšie odzrkadlia exotické suveníry z dlhých výletov a výletov. Ručne zdobené figúrky, vázy, misky, svietniky a taniere si nájdu svoje miesto vo farebnom a nepredvídateľnom gýčovom štýle, kde vládne rozmanitosť, sloboda a kultúrny synkretizmus. Steny môžu byť ozdobené maľbami reprodukcií umeleckých diel, ako aj plagátmi filmov alebo hudobných festivalov.

Bez pravidiel a predpisov, voliteľný, nekonformný a neopatrný kýčovitý štýl láka všetkých, ktorí hľadajú v interiéri originálne kombinácie, ktoré často obsahujú protikladné prvky. Tu sa exotika stretáva s každodennosťou, vysokou kvalitou a premysleným gýčom. Mimoriadny dizajn kuchyne vytvára v interiéri jedinečnú atmosféru, ktorú je relatívne ľahké dosiahnuť – stačí opustiť obvyklé vzory a konvencie v dizajne, riadené osobnou predstavivosťou.