Fotorámčeky v interiéri: ako si ich vybrať a umiestniť do miestnosti?

Jeden z najľahších spôsobov, ako si prispôsobiť interiér, je umiestniť doň fotografie blízkych ľudí alebo spomienky na nádhernú dovolenku. Môžete ich zavesiť na stenu alebo na nábytok. Aby to bolo pohodlné a zároveň krásne, mali by ste zvoliť vhodný rám pre fotorámčeky. Ako to spraviť? Tento článok vám pomôže prísť na to..

Výber tvarov a veľkostí rámov pre fotorámčeky

Ak sa rozhodnete vyzdobiť interiér fotografiami, ktoré sú uzavreté v estetickom rámci, nemali by ste sa obmedzovať. Hra s tvarmi môže dosiahnuť mimoriadne originálny efekt. Aj keď je váš byt navrhnutý v minimalistickom štýle, môžete do neho vložiť niekoľko rámikov s fotografiami, ktoré budú blízko seba. Keď ich zavesíte na steny a umiestnite na nábytok, stojí za to zmiešať rôzne tvary rámov: od zvislých a vodorovných obdĺžnikov po okrúhle alebo oválne modely..

Veľké fotorámčeky v interiéri

Výnimkou sú situácie, v ktorých sú fotografie použité vo veľkých formátoch, ktoré už nevyžadujú dodatočné orámovanie. Samozrejme, mali by ste mať vytlačené veľkoformátové fotografie vo vysokej kvalite obrazu. Veľké formáty sú rovnako úspešné ako nástenné kompozície pozostávajúce z niekoľkých malých fotografií. Potom sú ústredným bodom steny, ktorú nie je potrebné nijako zdobiť..

Odborná rada! Ak máte zaujímavé veľkoformátové fotografie, nemusíte ich vždy zatvárať do fotorámika. Môžete ich použiť na ozdobenie dverí alebo chladničky, čím získate veľmi osobný štýl..

Fotorámčeky v miestnosti: výber farby

Výzdoba bytu je neoddeliteľne spojená s výberom vhodných farieb z jednotlivých dekoratívnych prvkov. Pri výbere fotorámčekov by ste preto mali zvážiť tento aspekt. Mali by ladiť so štýlom interiéru aj s obrázkami, ktoré vytvoria. Najprv teda musíte vybrať správnu šírku a dĺžku rámu pre svoju fotografiu a potom jej farbu..

Predovšetkým je dôležité, aby farba rámu efektívne zdôraznila to, čo je na danej fotografii najatraktívnejšie. Tu stojí za to dodržať jednoduché pravidlo, ktoré vyžaduje zladenie rovnakých rámcov s fotografiami v teplých farbách. Podobne ako fotografie so studeným tónom, rámy vo vhodných farbách.

Biele fotorámčeky v interiéri

Ak sa rozhodnete ozdobiť stenu alebo iné miesto v byte čiernobielou fotografiou, potom vyberte rám v bielej, čiernej alebo sivej farbe, aj keď tento typ fotografie je prezentovaný aj v kovovom a priehľadnom ráme, čo ešte viac zdôrazní hodnosť dekorácií..

Tipy na výber fotorámika: obrázky na fotorámčeky do interiéru

Najprv teda musíte analyzovať, čo je to za fotografiu, a potom pre ňu vybrať vhodný rámček. Ak chcete vytvárať viac -menej klasické portréty, potom si môžete vybrať bohatší, neobvyklejší tvar rámu, ktorý je sám o sebe ozdobou. Na druhej strane, ak sa fotografie hemžia životom, obyčajné okraje sú pre nich lepšie..

Nezabudnite, že do zdieľaných viacrámcových kompozícií môžete sebavedomo umiestňovať farebné aj čiernobiele fotografie. Pozornosť by sa mala venovať správnemu vyváženiu proporcií. Ak skombinujete niekoľko fotografií a medzi nimi je iba čiernobiely dizajn alebo preferencia jedného tónu, potom všetko nebude vyzerať veľmi dobre, takže je lepšie kombinovať.

Čo presne bude v ráme, závisí predovšetkým od vašich individuálnych preferencií. V tomto ohľade sa však neobmedzujte. Môžu to byť súkromné ​​fotografie aj obľúbené krajiny rôznych krajín sveta, to znamená miesta, ktoré by ste chceli navštíviť alebo ste už odpočívali. Obrázky, ktoré zdobia váš osobný priestor, by vás mali rozveseliť.

Odborná rada! Skvelým spôsobom, ako diverzifikovať kompozície, je pripevniť na fotorámčeky zaujímavé druhy dekorov, dokonca aj s obrázkom jedného znaku alebo symbolu. Ideálne pre moderné miestnosti.

Fotorámčeky na stenu v interiéri

Predtým, ako začnete na stenách vešať rámy s fotografiami alebo grafikou, stojí za to urobiť predbežnú vizualizáciu. Na začiatku je vhodné dobre si premyslieť, ktoré fotografie chcete kombinovať, ak chcete vytvárať väčšie kompozície. Potom stojí za to starostlivo naplánovať ich umiestnenie, berúc do úvahy voľný priestor na stene a rozmery jednotlivých rámov, ako aj vzdialenosť medzi nimi. Môžete to ľahko urobiť vytvorením kompozície na kus papiera alebo umiestnením vybraných rámikov na podlahu a skontrolovať, či kompozícia zodpovedá vašej osobnej predstavivosti..

Pri vešaní fotorámika tiež stojí za zváženie, či sa toto miesto zmestí na konkrétnu fotografiu umiestnenú vo vnútri. Tu by sa mal zvážiť napríklad prístup k dennému svetlu a uhol dopadu. Dôležité môže byť aj to, odkiaľ budete fotografie obdivovať, a to tak, že výšku rámu na nich zaveseného nastavíte tak, aby bol dobre viditeľný, teda v úrovni očí zo sediacej alebo stojacej polohy..

Vytvorenie kompozície z fotorámčekov: módne nápady

Ak chcete zhromaždiť viac rámcov na jednom mieste, môžete to urobiť v mnohých konfiguráciách. V prvom rade si uvedomte, že nemusíte vytvárať rady s rámami, ktoré budú zavesené na stenu v súlade s úrovňou očí, a všetky budú mať rovnakú šírku a dĺžku. Pri vytváraní kompozície s niekoľkými fotografiami alebo grafikami by ste mali používať viac tlmené a monochromatické rámy, aj keď medzi ne môžete umiestniť aj ďalší ozdobný, napríklad do centrálneho bodu..

Rada! Ak neviete, ako kombinovať fotorámčeky rôznych veľkostí, môžete použiť hotové a osvedčené návrhy..

Inštalácia fotorámika na nábytok

V takom prípade by ste mali zbierať aj rámy rôznych veľkostí, pretože takéto kompozície vyzerajú zďaleka najlepšie. Fotorámik je perfektný na nočný stolík v spálni alebo na komodu v obývačke, ako aj na pracovný stôl v pracovni. Na nábytku sa dva rámy k sebe dokonale hodia, napríklad veľké obdĺžnikové veľkosti s oveľa menšími ozdobnými v neobvyklých tvaroch (srdcia). Tvoria harmonický duet, najmä ak okraj menšieho rámu pokrýva jednu zo strán väčšieho..

Fotorámik vyrobený z dreva v interiéri

Najčastejšie sa vyberajú ozdobné drevené rámy obrazov, ktoré sa dobre hodia do interiérov zariadených v klasickom a eklektickom štýle. Ich ozdobné rámčeky vytvárajú elegantný rám pre fotografovanie.

Viacnásobné snímky pre fotografie

Viacrámčeky pre fotografie majú najčastejšie minimalistický štýl, preto sa ochotne kupujú. Môžete do nich vložiť niekoľko alebo dokonca viac ako 20 fotografií, čím z nich vytvoríte zaujímavú koláž..

Fotorámčeky sú nepostrádateľné, pretože obrázky budú chránené pred vyblednutím a špinou. Navyše vyzerajú oveľa lepšie ako fotografie omylom opreté o stenu. Využite množstvo nápadov na umiestnenie fotorámikov v modernom interiéri.