DIY dekoratívny mlyn: majstrovská trieda krok za krokom

Majitelia domu alebo letnej chaty vedia z prvej ruky, že vytvoriť atraktívny vzhľad pre celé územie vyžaduje veľa úsilia. Minimálne je potrebná základná starostlivosť o trávnik. A samozrejme nezabudnite na dizajn krajiny a dodatočnú výzdobu voľného priestoru. V špecializovaných predajniach je prezentovaný obrovský počet rôznych možností. Ale stále vám ponúkame, aby ste si sami urobili štýlový, originálny dekor vo forme mlyna..

576265 69 68

66 59646367

DIY dekoratívny mlyn: majstrovská trieda krok za krokom

Samozrejme, proces vytvárania takejto štruktúry je obzvlášť pre začiatočníka dosť komplikovaný. Preto odporúčame, aby ste postupovali podľa podrobných pokynov na fotografii..

deväť

Na tento účel pripravíme nasledujúce materiály:

 • preglejka;
 • samorezné skrutky;
 • drevené kocky;
 • lepidlo;
 • krátke a dlhé vlásenky;
 • Scotch;
 • drevené dosky;
 • svorky;
 • tesnenia;
 • orechy;
 • pravítko;
 • ceruzka;
 • píla;
 • nožnice;
 • papiernický nôž;
 • zverák;
 • skrutky;
 • Sander;
 • polystyrénová pologuľa.

Začnime vytvárať drôtový model. Aby sme to urobili, vystrihli sme polotovary rovnakého tvaru a veľkosti, ako je to znázornené na fotografii.

1 2

Všetkých šesť polotovarov sme položili na pracovnú plochu, celkom pevne ich pritlačili k sebe a zafixovali páskou, ale iba na prednú stranu.

3

Otočíme obrobok druhou stranou, nanesieme lepidlo na drážky a po stranách tejto konštrukcie. Skúste to urobiť čo najrýchlejšie, aby lepidlo nestvrdlo..

4

Konštrukciu ihneď zostavíme, ako na fotografii, a kvôli spoľahlivosti ju opravíme páskou. Nechajte niekoľko hodín, kým úplne nevyschne.

5

Ak je to potrebné, odrežte zvyšky lepidla z vnútorného povrchu obrobku. Je to nevyhnutné, aby nezasahovali do pracovného procesu..

6

Na základe rozmerov vnútornej strany hornej časti šesťuholníkového polotovaru sme vystrihli kryt rovnakého tvaru. V strede urobíme malý otvor a skrutku trochu zaskrutkujeme nie úplne. Na vnútornú stranu naneste lepidlo.

7

Otočíme pripravený rám a namontujeme kryt, ako na fotografii. Nechajte časť úplne vyschnúť.

osem

Medzitým začíname pracovať na základni mlyna. Aby sme to urobili, vystrihli sme dve polotovary vo forme šesťuholníka. Upozorňujeme, že jedna strana by sa mala rovnať dĺžke vnútorného okraja samotnej základne. V jednom z nich sme vystrihli štvorec a v druhom malú dieru. desať

Vystrihli sme aj boky v množstve šiestich kusov. Tri z nich zložíme a na prednej strane zafixujeme páskou. Lepidlo nanášame na drážky na vnútornej strane, ako aj na tri strany dvoch šesťuholníkov. Diely spojíme dohromady, upevníme zverákom a skrutkami. Ostatné časti pripevníme podľa rovnakého princípu.. jedenásť

Vložte blok do hotovej konštrukcie a zaistite ho skrutkou z horného krytu.

12

Tento polotovar nainštalujeme na pracovnú plochu a rám umiestnime na vrch. Prilepíme ich k sebe a tiež ich zafixujeme páskou. Na vrch je možné umiestniť malú váhu, aby sa lepšie držal.

13

Odstránime pásku a opatrne obrúsime celý povrch konštrukcie.

štrnásť

Ďalšia časť mlyna pozostáva z troch blokov. Spodná časť je šesťuholník, ktorého bočné steny sú spojené lepidlom a páskou. Dosku tiež pripevňujeme k protiľahlým stenám pomocou skrutiek alebo lepidla. Presne v strede inštalujeme vopred pripravenú hranatú škatuľu vyrobenú z dreva. 15 16

K predchádzajúcemu obrobku je potrebné pripevniť šesťhrannú pyramídu bez vrchu. Vykonáva sa podľa rovnakého princípu ako prvý polotovar..

17

Skladanie ďalšieho prázdneho miesta. Ale na rozdiel od predchádzajúceho by nemal mať sklon. V hornej časti musia byť navyše prítomné drážky. Je to nevyhnutné pre inštaláciu vyhliadkovej plošiny.

osemnásť

Zhromažďujeme posledné tri pripravené časti a zafixujeme ich lepidlom, ako je znázornené na fotografii. Na vrch nainštalujeme ťažký predmet, aby sa lepšie spojili. Po úplnom vyschnutí lepidlo opatrne odrežte.

19

Začíname vytvárať pre mlyn dekoratívnu vyhliadkovú plošinu. Vystrihnite šesť kusov rovnakej veľkosti. Na koncoch urobíme malé otvory, ktoré budú značkami pre skrutky. Vystrihli sme tiež päť sád prúžkov..

dvadsať 21 22

V takom prípade navrhujeme pre pohodlie vytvoriť šablónu webu. Pásy rozložíme na lepiacu pásku a zlepíme. Na kĺby inštalujeme tyče a upevňujeme ich zverákom.

23 24 25

Odstránime obrobok zo šablóny a potom upevníme tyče samoreznými skrutkami.

26

Doplnenie vyhliadkovej plošiny zábradlím.

27 28

Otočíme hornú časť mlyna a pripevníme k nemu rám vyhliadkovej plošiny. Nainštalujeme ho do drážok a ak je to žiaduce, môžete niekoľko hodín tlačiť so záťažou.

29

Vystrihnite montážny krúžok a základňu z preglejky podľa veľkosti pologule.

tridsať 31

Na rám sme vystrihli dve polotovary v tvare štvorca. Zložíme ich, upevníme zverákom a urobíme otvory podľa veľkosti ložísk.

32

Rozložíme ich a na dvoch miestach urobíme značky pre skrutky..

33

Obrobky opatrne odrežte uprostred kruhov.

34

Medzi dva prvky vložíme tyče a prilepíme ich k sebe.

3536

Vložte čap do oboch ložísk a zaistite maticami a podložkami.

37 38

Na kupole urobíme značku a potom ju prilepíme na krúžok. Pre spoľahlivosť to fixujeme páskou.

39 40

Spojujeme detaily, ako na fotografii.

41 42

Označíme kruh na lište a potom vyvŕtame otvory.

43 44 45 46

Pripravíme štyri čepele požadovanej veľkosti.

47 48

Samostatne vystrihneme štyri tyče a na konci každého urobíme dieru. Je potrebné upevniť čap. Na druhej strane lepíme čepele na tyče. Spojíme diely dohromady ako na fotografii.

49 50 51 52 53 54

Čepele fixujeme na mlyne. Štýlový a originálny dekor na dvor je pripravený.

55

Dekoratívny mlyn: najštýlovejšie nápady na dizajn na fotografii

71 81 83 85 86 89 92 93 94 99 102 103 104 105 20170 80

78

Dekoratívny mlyn je skutočným nálezom pre znalcov originálneho a zároveň minimalistického dekoru na dvor. S jeho pomocou môžete nielen ozdobiť voľný priestor, ale tiež zdôrazniť dobrý vkus majiteľov domu..