DIY dekoratívne vankúše

Dekoratívne vankúše sú už dlho dôležitou súčasťou textilného dizajnu mnohých miestností. S týmto funkčným a zároveň dekoratívnym prvkom sa môžete stretnúť nielen v obývačkách, ale aj v spálňach, detských izbách, jedálňach a dokonca aj v kuchyniach v modernom dome. Dekoračné vankúše. Okrem toho, že plnia svoju hlavnú funkciu – zaisťovať najpohodlnejšie umiestnenie v rekreačnej oblasti akejkoľvek miestnosti, môžu pôsobiť ako akcentový prvok interiéru (vykonávaný v jasnej alebo kontrastnej forme) alebo slúžiť ako sprievodca pri výbere štylistický smer v návrhu priestoru. Jedným slovom, potrebujeme dekoratívne vankúše nielen pre pohodlie, ale aj pre krásu. Je obzvlášť príjemné, že si môžete tento jednoduchý ozdobný predmet vyrobiť vlastnými rukami. Zhromaždili sme pre vás 100 nápadov na vytvorenie praktických a krásnych, štýlových a náročných, svetlých a neutrálnych, hladkých a štruktúrovaných vankúšov pre každý vkus, pre rôzne možnosti zdobenia vašich domovov. Inšpirujte sa, nabite energiou myšlienok a vytvorte krásu pre svoj vlastný domov.

DIY dekoratívne vankúše

Pôvabné ruže

Vankúše

Ako používať dekoratívne vankúše

Je mylná predstava, že v rekreačnej oblasti obývačky je miesto iba pre dekoratívne vankúše. Krásne vankúše a podpery môžu byť súčasťou textilného dizajnu postele. Pohodlné vankúše je možné použiť na pohodlné umiestnenie v jedálni alebo v kuchyni (napríklad v jedálni s tzv. «roh»). Dekoračné vankúše môžu byť použité nielen v interiéri domu, ale aj mimo neho. Napríklad na zvýšenie pohodlia sedenia so záhradným nábytkom vystaveným na otvorenej verande alebo terase môžete použiť rôzne druhy vankúšov vrátane dekoratívnych..

Plstené kvety

Kvetinová výzdoba

Svetlé kvety

Je to najľahší a najrýchlejší spôsob, ako zmeniť charakter interiéru pomocou svetlých dekoratívnych vankúšov. Ak je celá miestnosť vykonaná vo svetlých alebo neutrálnych farbách, potom sa svetlé textílie v rekreačnej oblasti ľahko stanú akcentovým prvkom. Na globálnu zmenu teploty farby a dynamiky dizajnu stačí vymeniť poťahy na vankúšoch, ktoré zaisťujú pohodlie relaxačnej zóny..

Svetlý dizajn

Originálny dizajn

Kvetinový dekor na sedaciu súpravu

Pohovkový súbor

Pomocou vankúšov na pohovke alebo posteli, v malých kreslách alebo vo veľkých súpravách, na osobných stoličkách a dokonca aj hojdačkách môžete jedinečne určiť štylistický dizajn interiéru. Napríklad prítomnosť morského alebo plážového štýlu bude indikovaná textilným dizajnom s použitím modro -bieleho pruhu, obrázkov lodí, kotiev, mušlí, obyvateľov rôznych nádrží..

V námornom štýle

Námorná téma

Pre interiér v morskom štýle

Morské hviezdy

Rozmanitosť možností

Pletené výrobky

Z pletených obliečok na vankúše a dýcha domácou pohodou a pohodlím. Ideálne pre škandinávsky interiérový dizajn. Mnoho variácií moderného štýlu však takýto dekor ľahko prijme. Krásne textúrované pletenie v neutrálnych farbách bude harmonickým doplnkom dizajnu rekreačnej oblasti a svetlé nite pomôžu vytvoriť potrebný farebný akcent, ak bol obraz pohovky, kresla alebo postele určený na to, aby vynikal na všeobecnom pozadí..

Krásne pletenie

Pletený poťah so srdiečkom

Veľké pletenie

Krásne vzory

Neutrálne farby

Pletené návleky

Pletený poťah

Čo si spájate so samotným slovom priadza? A vlna? Mnohí určite povedia, že ovčie rúno bolo predstavené sazu. Pletené vankúše v tvare jahniat z vlnených nití sú neuveriteľne harmonickým riešením. A nie je potrebné hovoriť o originalite získaného výsledku – takéto dekoratívne vankúše rozveselia aj v najchmúrnejší deň..

Pletené ovečky

Ručne vyrobená ostrá biela čipka vyzerá skvele na obliečkach na ľan alebo bavlnu.

Čipkovaný dekor

V pastelových farbách

Ak neviete, ako pliesť alebo sa vám nechce, ale máte pletacie nite a túžite ich použiť na ozdobu dekoratívnych obliečok na vankúše, najjednoduchšou aplikáciou bude výroba pomlázok. Technika je jednoduchá, dieťa sa s ňou dokáže vyrovnať, ale výsledkom je nádherný dekor s textúrou, ktorý zvyšuje náladu a transformuje neutrálny dizajn miestnosti..

Aplikácia pom-pom

Pôvodný králik

Čerešňové pomlázky

Vytvárame textúru

Najbežnejším spôsobom vytvárania textúry na obliečkach na vankúše je použitie samotnej textílie. Záhyby a rôzne záhyby, mašle a všetky druhy tkania (z hlavnej tkaniny), dokonca aj uzly – všetko sa používa na vytvorenie kreatívneho dizajnu.

Vytvárame textúru

Textúrovaný dizajn

Ruže na ozdobu

Nezvyčajný výkon

Metóda, pri ktorej prakticky nie je potrebné šiť – vankúš je doslova zabalený do látky, ale originálnym spôsobom.

Ľanové puzdro

Mašlička

Neutrálna farba

Zvyčajné volániky a volány môžu byť základom pre vytvorenie originálneho a štýlového dekoračného predmetu. Na najjednoduchší povlak na vankúš stačí prišiť prúžky látky zozbierané do volánov, pretože nudný detail interiéru sa zmení na jeho výzdobu. Tento spôsob zdobenia je vhodný aj pre tých. ktorý sa len pokúša šiť.

Veľa ruchov

Volánový vankúš

V mentolovej farbe

Jednoduchý dekor

S pomocou mnohých jasných kruhov vystrihnutých z plsti (alebo iného materiálu, ktorý dobre drží tvar a nevyžaduje spracovanie pozdĺž okrajov výrobkov), môžete vytvoriť neuveriteľne textúrovaný, originálny vankúš, ktorý môže ozdobiť akýkoľvek interiér..

Vankúš so svetlou textúrou

Vo fialových tónoch

Snehovo biely kvet

V modrých tónoch

Výšivky, aplikácie a kombinácia materiálov

Nášivka je úžasný spôsob, ako vytvoriť jedinečný dekoratívny prvok z dostupných nástrojov. Ak vám zostanú látky, plsť, krásne nite, korálky, kamienky, vrkoč alebo stužky – ktorýkoľvek z týchto materiálov môže byť základom pre vytvorenie aplikácie. Musíte sa len rozhodnúť pre tému. Bude to závisieť od zvoleného štylistického dizajnu miestnosti, pre ktorú bude dekoratívny vankúš vyrobený. Existuje však mnoho univerzálnych možností – obrázky rastlín, kvetov, geometrických tvarov, abstraktných vzorov …

Listy plsti

Jednoduchá aplikácia

Pôvodná koláž

Nekomplikované vyšívanie

Na tmavom pozadí s bielymi niťami

Kvetinová výšivka

Minimalistický dekor

Obraz zvierat …

Sovy na vankúši

Neobvyklý vankúš pre psa

Novoročná téma …

Laconické pre nový rok

Zimná téma

Snehová téma

Novoročná téma

Ako darček do nového roku

Novoročná výzdoba

Srdce ako symbol nielen lásky, ale aj sviatku svätého Valentína …

Lakonický dizajn

Nekomplikované prevedenie

Všetky odtiene červenej

Cítené srdcia

Jemné odtiene

Gombíková aplikácia je jednoduchý spôsob zdobenia, ktorý zvládne aj dieťa. Zvlášť ak nie sú gombíky prišité, ale lepené. Požiadajte deti, aby vám pomohli a získate nielen originálny dekoratívny a zároveň praktický prvok interiéru, ale aj neoceniteľné chvíle spoločnej tvorivosti strávené s vašim dieťaťom..

Snehová vločka vyrobená z gombíkov

Gombíky a výšivky

Jednoduchosť dekorácie

Gombíková aplikácia

Zdobenie vankúšovej tkaniny korálkami, nitmi, flitrami vyzerá ešte textúrovanejšie a luxusnejšie. Možno nie je veľmi vhodné používať takéto vankúše na určený účel, ale určite ozdobia interiér..

Korálky, výšivky a ďalšie

Glitrové flitreVynikajúcou príležitosťou na racionálne zneškodnenie zvyškov tkanín rôznych farieb je použiť tieto kúsky na výrobu patchworkového vankúša. Patchwork vyzerá originálne a vždy prináša teplo a pohodlie do akéhokoľvek interiéru.

Svetlé kombinácie

Patchwork na vankúše

Patchwork pre škôlku

Voštinový vzor

Nášivky

Patchwork šitie

Najjednoduchší spôsob kombinovania tkanín je usporiadanie priesvitných šnúrok na pevnom pozadí. Dizajn vyzerá elegantne a dokonca skromne, organicky sa zmestí do takmer akéhokoľvek interiéru miestnosti. Ak si nie ste istí možnosťou kombinovať textílie rôznych farieb a výtlačkov na vytvorenie dekoratívnych vankúšov, použite viac -menej neutrálnu možnosť, ktorá bude organicky vyzerať v modernom interiéri každej miestnosti … Čiernobiela tlač je dosť konzervatívna a dokáže úspešne zapadnúť do rôzneho zariadenia a farebnej palety miestnosti..Čiernobiela verzia

Grafický dizajn

Kombinácia tkanín nielen rôznych farieb, ale aj textúr vyzerá luxusne. Napríklad prvky vyrobené z kože alebo džínsov vyzerajú skvele ako dekor na pozadí jednofarebnej hustej látky..

Kombinácia džínsov

Kožená aplikácia

Kombinácia tkanín

Kresby a iné spôsoby farbenia odrody

Kreslenie na látku nepatrí k typom detských trikov «premeny» okolitý priestor, zamestnanie pre celkom dospelých, ktorí chcú vytvárať skutočne exkluzívne dekoratívne položky pre svoje domovy. Na trhu je mnoho nástrojov na maľovanie tkanín, ktoré je možné použiť na rôzne druhy textílií. Vankúše je potom možné prať. Kresba môže byť abstraktná (môže ju vytvoriť aj človek bez umeleckého vzdelania, ale s povinnou túžbou vytvoriť pre svoj domov originálnu, personalizovanú vec) …

Kresba na látku

Uzlová batika

Tlač môže byť celkom špecifická. Zábavný spôsob, ako vytvoriť kresbu alebo vzor, ​​je použiť šablónu. Vetvička alebo list, písmena, geometrické tvary, jedným slovom, akýkoľvek obrázok, ktorý je dostatočne konvexný a zanecháva na obliečke vankúša výtlačky, môže pôsobiť ako prázdny priestor na prenos vzoru na tkaninu..

Tlač z výtlačkov

Druhý život pre staré veci

Neponáhľajte sa vyhodiť pokazené alebo jednoducho z módy veci – môžu sa stať základom pre nový kus nábytku, napríklad poťah na dekoratívny vankúš. Výhoda tohto prístupu nie je len v získaní nového dekoratívneho prvku (medzitým s funkčným zaťažením), ale aj v tom, že nebudete musieť míňať na spotrebný materiál. Pozrite sa, aké originálnejšie výrobky je možné ušiť zo starej košele, šiat alebo svetraKošeľový vankúš

Kryty na staré veci

Druhý život

DIY valček

Vankúše do detskej izby

Výroba dekoratívnych vankúšov pre deti je zvláštnym potešením. Koniec koncov, takýto textilný prvok interiéru bude nielenže plniť svoje základné funkcie, ale tiež vyzdobí detskú izbu, môže sa stať obľúbenou hračkou, dôvodom na získanie nových znalostí a zručností, pocitov a dojmov. Pri výrobe vankúšov na zdobenie detskej izby je dôležité pochopiť, že sa budú používať nielen na určený účel, a to nielen na posteľ a pohovku, v kresle alebo na stoličke, ale aj na podlahe. sa bude aktívne zúčastňovať hier.

Staré rifle do novej škôlky

Do detskej izby

Patchwork pre škôlku

V predvečer nového roka

Hviezdy do škôlky

V poslednej dobe si výroba vankúšov s písmenami získala veľkú popularitu, ktoré je možné použiť na zamýšľaný účel aj vo forme dekorácií a hračiek. Do detských izieb sa najčastejšie vyrábajú písmená, z ktorých môžete poskladať meno dieťaťa alebo je ušité jedno veľké písmeno mena.