DIY dekor fľaše

Aby ste do každodennej atmosféry života a svojho domova vniesli trochu originality a kreativity, stačí trocha predstavivosti, voľného času a malá sada improvizovaných prostriedkov. Akýkoľvek druh ručnej práce je teraz na vrchole popularity – na internete nájdete mnoho majstrovských tried na výrobu najrozmanitejších dekoratívnych predmetov, ktoré je možné použiť na ozdobenie interiéru. Majstrovské dielo úžitkového umenia sa môže doslova zrodiť z nepotrebných zvyškov a útržkov rôznych materiálov. V tejto publikácii by sme vás chceli upozorniť na taký druh dekoratívneho a úžitkového umenia, akým je zdobenie fliaš. Dúfame, že náš výber 100 rôznych nápadov na zdobenie fliaš vás inšpiruje k práci pri zdobení vášho domova, darovaní darčekov alebo vytváraní praktického, ale krásneho predmetu do domácnosti..

Zdobenie fliaš niťami

Snehobiely lesk

Kreativite sa medze nekladú

Existuje mnoho spôsobov, ako vytvoriť dekor pre fľašu, a výber každého z nich bude závisieť od toho, aký konečný výsledok potrebujete. Či už chcete ozdobiť fľašu ako darček alebo potrebujete dekoráciu na svadobný stôl, možno budete korenie skladovať vo fľaši alebo ho použijete ako vázu, možno práve hľadáte príležitosť vyzdobiť si interiér, priniesť jasné farby alebo do nej originálne nápady. V každom prípade si každý môže nájsť svoj najlepší spôsob, ako ozdobiť fľaše..

Podrobná tvorba dekorácie

Fľaše sú najčastejšie zdobené na nasledujúce účely:

  • ako ozdoba svadobného stola (spravidla sú vyrobené dve fľaše šampanského, ale sú možné možnosti);
  • darček na akýkoľvek druh oslavy;
  • dekoratívny prvok do obývačky, spálne, jedálne;
  • v kuchynskom priestore fľaša naplnená korením nesie funkčné zaťaženie a hrá úlohu dekoratívneho prvku;
  • v kúpeľni plní podobnú funkciu fľaša farebnej morskej soli

Dekor pre začiatočníkov

Lakonická aliancia

Kreativita

Perfektný darček s humorom

Dekorácia fľaše na rôzne oslavy

Dekorácia na svadobný stôl

Svadobná tradícia zdobenia stolu mladomanželov dvoma krásnymi fľašami šampanského existuje už mnoho rokov. Po svadbe tzv «býci» zostať s mladomanželmi a sú držaní na čestnom mieste. Prvá fľaša sa otvára na výročie svadby a druhá po narodení prvého dieťaťa. Vzhľadom na takú dlhú cestu svadobných fliaš sa osobitná pozornosť venuje ich výzdobe. V poslednej dobe má všetka svadobná výzdoba svoj jedinečný koncept, na základe ktorého je vybraná farebná paleta a výzdoba doslova každej položky interiéru, prestierania a všetkých druhov dekorácií.

Snehovo biela čipka

Svetlo béžové odtiene

Prísny dizajn

Existujú však aj univerzálne možnosti zdobenia fliaš na stôl novomanželov. Najlepšie na tom je, že transformáciu jednoduchých fliaš môžete vykonať vlastnými rukami, v krátkom čase a bez veľkých výdavkov na materiál. Fľaše sa najčastejšie vyrábajú podobne ako nevesta a ženích – tomu sa hovorí «klasika žánru», overené časom.

Pár na svadobný stôl

Svadobné dekorácie

Jemné odtiene

Fľaša ako darček

Najlepším darčekom je ručne vyrobený darček. Takýto darček nielenže udrží teplo vašich rúk a prinesie pozitívnu energiu, ale naznačuje aj exkluzivitu vzťahu, osobitnú starostlivosť darcu o hrdinu tejto príležitosti. Krásne navrhnutá fľaša môže byť aj ozdobou slávnostného stola a vnesie do interiéru vášho domu originalitu..

Orientálny štýl

Skvelý darček

Zloženie v decoupage

Nekomplikovaná technika

Novoročné sviatky

Fľaša zdobená v zime, novoročný štýl sa môže stať ozdobou slávnostného stola aj súčasťou výzdoby miestnosti, v ktorej sa budú oslavovať sviatky. Môže to byť buď najjednoduchšie maľovanie fľaše na bielo a potiahnutie hrubou soľou ako imitácia snehového povrchu, alebo maľovanie výrobku spôsobom, ktorý na oknách zanecháva mráz..

Zloženie na zimné prázdniny

Novoročná téma

Jednoduchý dizajn

Jednoduché prevedenie

Na novoročné sviatky

Pletený dekor

Fľaša

Jednoduchá dekorácia

Nielen sklenené, ale aj plastové fľaše môžu byť vyrobené vo forme snehuliaka alebo Santa Clausa so Snehulienkou. Tu je pôvodná verzia zdobenia plastovej fľaše vo forme tučniaka – najviac «zima» vtáky.

Tučniak z plastovej fľaše

Svetlé tučniaky

Darček na Valentína alebo k výročiu svadby

Hlavnou témou darčeka na Valentína je zneužívanie obrazov a remesiel vo forme sŕdc, aktívne používanie rôznych odtieňov červenej, rôzne spôsoby vyznávania lásky.

Najľahšia možnosť

V ružovom

Zloženie k výročiu svadby alebo na Valentína

Fľaše zdobené k výročiu svadby môžu byť ozdobené prvými písmenami mien manžela, dátumu svadby alebo počtom spoločne prežitých rokov. Môžete vytvoriť erb rodiny a pomocou šablóny ho naniesť na povrch fliaš.

Svetlé vzory

Originálna tlač

Farebné ozdoby

Nikto neodmietne celú fľašu naplnenú chutnými sladkosťami. Takýto darček môže urobiť aj dieťa. Stačí vtipný nápis alebo nalepený kvietok, koráliky alebo flitre.

Fľaša na cukríky

Zdobenie fliaš do interiéru

Morský štýl

Zdobenie fliaš v námornom štýle je jednou z najobľúbenejších možností. A nejde len o to, že môžete naliať morskú soľ do fľaše a vyzdobiť interiér kúpeľne alebo zbierať zbierku pieskov privezených z výletov na rôzne pláže. Námorná téma nám vždy pripomína odpočinok, cestovanie, príjemné emócie a nové dojmy.

Kombinácia modrej a bielej

Použitie mušlí

Použitie základnej farby skla

V námornom štýle

S hviezdicami

Na ozdobu fliaš v námornej téme môžete použiť špagát a kúsky rybárskej siete, mušle prinesené z ciest a malé kamienky. A samozrejme nikto nezrušil obrázky vĺn, morského života, prvkov lodí a výstroja, používania všetkých odtieňov modrej.

Imitácia rybárskej siete

Námorná štylistika

Jednoduché, ale efektívne

Jednoduchý spôsob zdobenia

Pre interiéry Provence a Shabby Chic

Na dekoráciu miestností zariadených v štýle Provence alebo shabby chic sa najčastejšie používa decoupage a umelé starnutie. Na fľaše sa nevzťahujú rôzne obrázky (najčastejšie kvety a iné rastliny, vtáky, hmyz), ale vytvára sa aj povlak, ktorý má praskliny a dokonca aj čipy.

Technika decoupage

Svetlé odtiene

Pár v technike decoupage

Technika decoupage

Lakonické decoupage

V interiéri zariadenom v štýle Provence a niektorých ďalších odrodách vidieckeho štýlu sú fľaše úplne zviazané špagátom alebo «špagát». Takéto výrobky sú najčastejšie ozdobené dekoratívnymi prvkami – kvetmi, písmenami, improvizovanou potlačou..

Univerzálna možnosť

Jeden z najľahších spôsobov, ako ozdobiť fľaše, je pravidelné farbenie. Stačí si vybrať požadovaný odtieň a po predbežnom vyčistení a odmrazení povrchu fľaše ho natrieť. Najčastejšie sa používajú rôzne pastelové odtiene, strieborné alebo zlaté. Niekoľko takýchto fliaš môže slúžiť ako dekoratívna kompozícia alebo súčasne hrať úlohu váz.

V jednej farbe

V bielom

Snehovo biela kompozícia

Jednofarebná možnosť

Ak je umelecká maľba pre vás jednoduchou technikou, potom sa z jednoduchej fľaše môže stať dielo úžitkového umenia:

Safari kompozícia

Nezvyčajné témy

Krásne maky

Svetlé prevedenie

Krásne vyzerá zloženie fliaš namaľovaných jantárovou technikou. Na všetky fľaše je lepšie použiť rozloženie podľa odtieňov rovnakej farby (ale môžu mať rôzny tvar).

Pôvodný ombre

Novoročný ombre

Namaľovanú fľašu je možné namaľovať šablónami alebo jednoducho «ručne», prilepte čipku, vytvorte textúru kvapôčkami lepidla, prilepte ozdobné prvky – kvety, korálky, kamienky, kúsky farebného skla, iskry.

Neobvyklý prístup k dekorácii

Technika vitráže

Tkanie s korálkami

Farby a nite

Pre interiér

Neobvyklé farebné kombinácie

V kombinácii s farbením sa veľmi často používa dekorácia špagátom, pytlovinou a inými druhmi tkanín (čipky, prvky do-it-yourself, pom-poms).

Svetlý dekor

Kontrastné kombinácie

Tkanie a výzdoba

Čierne fľaše sú vhodné, pretože nemusia byť pokryté farbou. Samotná čierna je skvelou kulisou pre akýkoľvek dekoratívny prvok. Zloženie niekoľkých čiernych fliaš, zdobených tak či onak, vždy vyzerá kontrastne, zvýraznene a výhodne.

V čiernom

Na tmavom pozadí

Zloženie z tmavých fliaš

Tmavá fľaša na svadbu

Metalický lesk na fľašiach je skvelý do moderných a špičkových interiérov.

Štýlový dekor

V zlatej farbe

V striebornej farbe

A na záver: niekoľko kreatívnych a praktických nápadov

Fľaše môžu fungovať nielen ako váza, ale aj ako kvetináč, či skôr nádoba. Odrezaním časti fľaše v zostávajúcej nádobe môžete pestovať stredne veľké rastliny a vyzdobiť interiér domova aj krajinný dizajn lokality alebo súkromného dvora..

Fľaše ako kvetináče

Fľaše ako vázy

Kvetináče

Kvety a sviečky

Pôvodný dekor do ulice

Zo sklenených častí fliaš môžete vyrobiť akési zvončeky, zariadenie na tzv «zvonkohra».

Sekundárne materiály

Hudba vetra

Fľašu je možné použiť ako stojan na stolnú lampu, ak si ju vyrobíte sami. Fľaša môže byť aj nezávislým dekoratívnym prvkom pre osvetlenie miestnosti. Môžu byť ponorené do girlandy namaľovanej vo fragmentárnej fľaši alebo nakrájané na stélu «okno» a do fľaše vložte malú sviečku.

Nezvyčajný luster

Svietidlá z fliaš

Sklenené tienidlá

Originálne nočné svetlo

Girlanda vo fľaši

Osvetlenie vo fľašiach

Dobrý novoročný duch

Nezvyčajná lampa

Kreatívna lampa

Netriviálny dekor

Fľaše naplnené ryžou farbenou na potraviny môžu byť skvelou ozdobou kuchyne alebo jedálne. Bude zaistená rozmanitosť farieb a originalita dizajnu miestnosti.

Farebná ryža

Podobný efekt je možné dosiahnuť aj pri vytváraní dekorácií pre kuchyňu a jedáleň. Farebné obilniny, fazuľa a akékoľvek iné voľne ložené výrobky vyzerajú skvele v priehľadných fľašiach. bez toho, aby ste potrebovali ďalší dekor.

Svetlý a jedlý dekor

Dekoračné predmety do kuchyne

Na prestieranie sviatočného stolu (so zjavnou úsporou miesta na doske) môžete použiť fľaše ako základ pre vysoké držiaky tanierov. Na stôl teda môžete položiť väčší počet jedál a občerstvenia, nehovoriac o originalite prístupu k tradičnému podávaniu..

Praktický prístup

Nevyhadzujte uzávery fliaš – sú to skvelé kreatívne materiály. Z nich môžete chcieť tácky na teplé jedlá, rozložiť celé dosky, koberce a vyrobiť také originálne dekoratívne prvky:

Dekoratívna korková váza

Písmeno uzáveru fľaše

Korková podložka