Dekor kvetináčov: zaujímavé ručne vyrobené nápady na zdobenie interiéru a krajiny

Hoci je črepník ozdobený kvetom, nádoba, kde sa rastlina nachádza, je tiež dôležitým prvkom kompozície. Skúste ozdobiť kvetináč do interiéru alebo záhrady, prekvapte originálnosťou nápadu, pretože existuje mnoho workshopov vrátane vykladaných korálkami, aplikácií mušlí, maľovania štetcom alebo módneho pletenia, ktoré určite dodá predmetu kúzlo..

DIY dekorácia kvetináčov – veľa nápadov z improvizovaných prostriedkov

Záhradné obchody sú preplnené hrncami. Existuje veľa možností:

  • jednofarebné;
  • červená tehla;
  • s výtlačkami.

V každom dome však ľahko nájdete staré hrnce, ktorým by ste sa rozhodne mali snažiť dať nový život. Nevyhadzujte ich! Ide o plytvanie peniazmi a úmyselné znečisťovanie životného prostredia. Využite niekoľko inšpiratívnych nápadov, ako aktualizovať svoj kvetináč jednoduchým a jednoduchým spôsobom z dostupných nástrojov..

Dosková farba

Niekedy stačí prefarbiť hrnce, aby ste získali úplne nový predmet. Ak si kúpite doskovú farbu a prikryjete ňou kvetináče, môžete nádobu na kvety vylepšiť, aby mala úplne iný vzhľad. Farba môže pokryť celý hrniec alebo iba jeho časť, napríklad vo forme malého štvorca, pruhov alebo kruhu.

Kôra a drevo

Stačí si pripraviť pár kúskov dreva a hranatú nádobu. Na každý kúsok trochu lepidla a budete mať nový kvetináč. Namiesto drevených prvkov je možné použiť kôru. Ak je hrniec alebo téglik okrúhly, použite menšie plátky.

Tyčinky

Zbierajte palice na jarnej prechádzke. Stačí ich všetky zarovnať do rovnakej výšky, previazať ľanovou niťou a prilepiť k hrncu. Buďte si istí, že efekt bude úžasný.

Morské mušle

Namiesto tyčiniek je možné použiť škrupiny. Je to skvelý nápad na spomienky na príjemnú dovolenku pri mori alebo oceáne. Mušle zlepte dohromady podľa vami zvoleného vzoru, aby hrniec nebol viditeľný.

Staré jedlá vo forme kvetináča

Chcete vytvoriť neobvyklé hrnce z jednoduchých jedál? Prečo neumiestniť rastlinu do šálky alebo ozdobného čajníka, ktorý sa už nepoužíva na určený účel? Staré vedro alebo vaňa sú skvelou ozdobou terasy.

Poháre ako remeselné hrnce

Toto je veľmi ekologické riešenie. V každej kuchyni bude niekoľko plechoviek. Namiesto toho, aby ste ich vyhodili, namaľte ich farebnou akrylovou farbou. Môžete si vybrať niekoľko pastelových farieb a vytvoriť romantickú kompozíciu. Zaujímavým nápadom je použiť kovové plechovky, ktoré je možné zavesiť.

Dekor kvetináča s lakom na nechty

Nalejte niekoľko kvapiek laku na nechty do misky s teplou vodou (dva alebo tri odtiene). Farby sa trochu miešajú. Hrniec jemne vložte a otáčajte, aby farba priľnula k povrchu. Je to skvelý nápad na zdobenie, pretože zaručuje nádherný efekt..

Dekor kvetináčov špagátom, tkaninou, priadzou

Pri výbere interiérových hrncov je potrebné zvážiť niekoľko kritérií: materiál, cena a individuálny vkus. Koniec koncov, výrobok by mal potešiť majiteľov aj hostí. Vynikajúcou voľbou pre izbu budú kvetináče v textilnom ráme, ktoré do miestnosti prinesú útulnosť. Táto ručne vyrábaná možnosť je veľmi cenovo dostupná..

Čipka

Stačí lepidlo a niekoľko druhov čipiek, ktoré sa povaľujú v skrini. Nádherné domáce riešenie pre terasy a balkóny. Dekorácia je veľmi jednoduchá. Farebnú čipku si môžete vybrať tak, aby zodpovedala vášmu interiéru alebo terase. Ak kvetináč necháte stáť doma, nie je potrebné ho dodatočne zaisťovať. Ak plánujete dať na balkón, terasu alebo záhradu, odporúča sa natrieť látku transparentným lakom, ktorý ochráni čipku a črepník pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami..

Špagát a pytlovina na ozdobu hrnca

Bežný hrniec alebo téglik môžete omotať špagátom. Táto možnosť vyzerá veľmi pekne. V každom obchode si môžete kúpiť materiál pre remeslá. «Urob si sám». Vynikajúcou možnosťou dekorácie by bola pytlovina, s ktorou sa pracuje ešte jednoduchšie ako so špagátom..

Kvetináč vo svetri

Na výrobu teplého poťahu hrnca stačí svetrový rukáv. Toto riešenie veľmi zahrieva interiér a prináša útulnosť.

Dekor kvetináča: kreativita do záhrady

Záhrada zaplavená jasnými kvetmi je ideálnym miestom na relax. Vďaka hrncom a doplnkom ľahko vytvoríte veľkolepú kompozíciu, ktorá padne do oka všetkým okoloidúcim. Kovové kvetinové boxy v žiarivých sýtych farbách sú perfektnou ozdobou moderného štýlu, zatiaľ čo ručne maľované keramické kvetináče sú perfektné pre provensálsky dizajn. Máte záujem o veľký závesný box alebo jednotlivé kvetináče pripevnené k balustráde? Nezáleží na tom, ktorý si vyberiete, v každej verzii záhrada rozkvitá pestrofarebnosťou. Mixujte rôzne farby a materiály, voľne experimentujte a vytvárajte jedinečné dekorácie.

Duté tehly a kamenné dosky

Prvá myšlienka je použiť bežné stavebné bloky. Naplňte nádobu zeminou a vysaďte do nej kvety. Druhou myšlienkou je použiť dlažobné dosky. Na výrobu hrnca stačí 5 kusov. Musíte použiť dobré stavebné lepidlo.

Dekor kvetináča v štýle Provence alebo ako rýchlo starnúť kvetináč

Skladby v provensálskom štýle sa tešia nemeniteľnej obľube už mnoho rokov. Nábytok, kvetinové vzory, čipky, levanduľa a porcelánové doplnky sa stali neoddeliteľnou súčasťou výzdoby mnohých domácností. Nič vám nebráni vniesť na balkón trochu francúzskeho šarmu. Kvetináče môžu byť jedným z vedúcich prvkov kompozície. Tu najlepšie vyhovuje verzia staršieho predmetu, ktorú si môžete vyrobiť sami. Návrhy napodobňujúce hrubé odreniny alebo praskliny sú vítané..

Budete potrebovať:

Majstrovská trieda:

Používajte farby v krémovej farbe a rôznych odtieňoch prírodnej zelene. Môžete ich nanášať bežným alebo hubkovým štetcom. Zelené by mali byť aplikované v minimálnom množstve, pretože prebytok môže zničiť účinok.

Kvetináč urobený vlastnými rukami je vynikajúcou voľbou pre originálnu výzdobu zeleného kúta domu alebo záhrady. Bude to úžasný doplnok k interiéru. Terakotové hrnce, grécke alebo rímske džbány a vázy sú vynikajúcou voľbou pre klasické úpravy. Koloniálne interiéry ocenia hrnce z tmavého dreva. Svojmu kvetináči však môžete dať jedinečný vzhľad, ak budete trochu kreatívni a ozdobíte ho sami..