Bombon deka: nepostrádateľný predmet do detskej izby

Krásna deka využívajúca techniku ​​bomby sa už dávno stala nielen užitočnou vecou v každodennom živote, ale aj štýlovým dekoračným prvkom pre detskú izbu. To nie je prekvapujúce, pretože takéto výrobky sú najčastejšie šité pre deti. Sú neskutočne jemné, teplé a zároveň príjemné na dotyk. Navyše si nemožno nevšimnúť ich atraktívny a originálny vzhľad..

76

64

2018-06-23_15-51-05 8596 100

Vlastnosti deky využívajúcej bombovú techniku

V prvom rade si všimneme, že deka používaná technikou bombon je výrobok, ktorý je ušitý ako patchworková technika. To znamená, že pozostáva z veľkého počtu častí rovnakej veľkosti, z ktorých každá je naplnená špeciálnou izoláciou. Môže to byť odpaľovanie, syntetický zimovač, holofiber alebo iné možnosti. Vďaka svojmu neobvyklému vzhľadu vyzerá naozaj veľmi originálne, a preto sa to páči všetkým deťom.

69 70 71 74 75 86 88

Takéto prikrývky majú množstvo výhod, ktoré by ste pred kúpou alebo výrobou vlastných určite mali vedieť. V prvom rade sú obzvlášť ľahké, takže sú vhodné aj pre tých najmenších. Tieto prikrývky sú navyše veľmi teplé, čo z nich robí nepostrádateľnú voľbu pre chladné dni..

66 67 68 83 87

Treba poznamenať, že sú hypoalergénne, a to, musíte súhlasiť, je pre mnohých významnou výhodou. Vďaka svojmu atraktívnemu vzhľadu sú často získavané ako štýlový dekor do detskej izby. Toto riešenie vyzerá naozaj dobre..

77 80 84

Ale napriek tomu, prikrývky s bombičkami majú svoje nevýhody. V prvom rade je to, samozrejme, cena takéhoto výrobku. Často je dosť vysoká, ale to je jednoducho vysvetlené. Faktom je, že sú šité iba ručne. To znamená, že tento proces si vyžaduje starostlivú prácu a veľa času. Preto sa to odráža v nákladoch.

65 90 92

Osobitná pozornosť by sa mala venovať aj procesu starostlivosti o tieto výrobky. Na pranie sú vhodné iba jemné výrobky a prikrývku je potrebné sušiť v narovnanej forme. To je veľmi dôležité, inak sa plnivo zhlukuje. A samozrejme, takúto deku nemožno žehliť obyčajnou žehličkou. Na to musíte mať určite dobrý parník..

Ako vidíte, skutočná prikrývka s bombou má výhody aj nevýhody. Ak však nechcete na takúto akvizíciu minúť príliš veľa, odporúčame vám, aby ste si ju vyrobili sami.

89 91 93 95 97 98 99

Bombon deka: najobľúbenejšie techniky šitia

V skutočnosti si každý môže ušiť bombónovú prikrývku, pretože to nevyžaduje špeciálne znalosti a príliš drahé materiály. Pred začatím práce vám však odporúčame podrobnejšie zvážiť techniky šitia..

55 56 5761 78 79 8158

Prvá má meno «jednotlivé podložky». Na prácu pripravíme nasledujúce:

 • farebná tkanina;
 • obyčajná tkanina;
 • nožnice;
 • ihla;
 • vlákno;
 • špendlíky;
 • plnivo;
 • centimeter;
 • ceruzka;
 • papier alebo lepenka.

Na začiatok nakreslite šablónu pre štvorce na papier alebo hrubú lepenku. Vystrihneme, nanesieme na látku a vystrihneme polotovary. Majte na pamäti, že na prednú stranu je lepšie použiť svetlú tkaninu a na zadnú stranu vyberte jednoduchú jednofarebnú verziu. Začnime pracovať s prázdnymi miestami. Za týmto účelom zošijeme dve časti dohromady, ale iba na troch stranách. Potom vložíme výplň dovnútra a až v tejto fáze prišijeme štvrtú stranu. To isté opakujeme so zvyškom polotovarov..

22

Potom, čo sú všetky polotovary pripravené, ich spojíme do pásikov, ako na fotografii. Odporúčame vám venovať pozornosť skutočnosti, že sú v rohoch rovnomerné a jasne spojené. Šijeme všetky detaily dohromady. 23

Pripravíme hlavnú tkaninu a podľa potreby urobíme volániky na ozdobu.

24

Šijeme spolu dve polotovary. Výsledkom je krásna, svetlá deka pre najmenších..

25

Druhá technika má názov «bubliny». Poradie šitia deky sa mierne líši od prvého, preto navrhujeme zvážiť majstrovskú triedu krok za krokom.

21

V tomto prípade potrebujeme:

 • bavlnená tkanina v troch farbách;
 • obyčajná bavlnená tkanina na základňu;
 • holofiber alebo iné plnivo;
 • ceruzka;
 • nite;
 • šijací stroj;
 • nožnice;
 • špendlíky;
 • pravítko;
 • papier.

Na papier nakreslite obrys deky a označte umiestnenie každej farby látky..

1

Z farebnej textílie vystrihneme polotovary vhodnej veľkosti. Šijeme ich spolu v pruhoch podľa schémy. Ak si želáte, môžete ich žehliť, aby sa vám s nimi ďalej lepšie pracovalo.. 2

Aplikujeme vzor na hlavnú tkaninu a medzi štvorcami ponecháme malé švy.

3

Na hlavnú tkaninu nanesieme farebný pás a zafixujeme špendlíkmi. V tomto procese vytvárame malé záhyby, ako je znázornené na fotografii.

4 5

Šijeme hornú časť pásu a až potom prejdeme do strán. Je veľmi dôležité, aby sa všetky švy zhodovali so vzorom, ktorý je aplikovaný na základňu..

6 7 osem

Na spodnej strane urobíme záhyby a zafixujeme ich špendlíkmi, ale nepripevňujeme ich k hlavnej tkanine..

deväť

Štvorce naplníme holofiberom alebo iným plnivom. Toto by sa nemalo robiť príliš tesne. Až potom zafixujeme spodnú časť základňou.. desať jedenásť

Asi najťažšie je ušiť ďalší pásik. Najprv musí byť zložený do záhybov a až potom prišitý na prvý pás prednou stranou. Je veľmi dôležité, aby bol šev rovný a v súlade so vzorom..

12 13 štrnásť 15

Všetky ďalšie kroky budú prebiehať podľa rovnakého princípu. To znamená, že okamžite zložíme pásik do záhybov a zošijeme ho vrátane bokov. Vrecká naplníme plnkou a tiež vytvoríme záhyby pozdĺž spodnej strany. Potom šijeme pás s ďalším a tak ďalej..

16 17 osemnásť

Výsledkom je základ detskej deky s bombičkami..

19

Odrežte kúsok látky na zadnú stranu deky a spojte ich špendlíkmi. Šijeme na šijacom stroji a výrobok naparujeme, aby bol rovnomerný. Krásna, štýlová deka pre dieťa je pripravená!

dvadsať

Bomba deka nie je len dobrým, funkčným predmetom pre vaše dieťa, ale aj ozdobným prvkom do detskej izby. Často sa používa na fotenie, takže sa uistite, že takýto produkt budete určite potrebovať..