Balkón v byte: módne nápady rôznych štýlov dizajnu

Vyzdobený balkón v byte môže vyzerať pekne, preto ho vyčistite a zrekonštruujte, aby vytvoril ďalší obytný priestor, a nie miesto na ukladanie málo používaných alebo nepotrebných predmetov. Pozrite sa na jednoduché nápady na dizajn balkónov, ktoré z neho robia perfektný kútik na oddych v meste.

Dizajn balkóna v byte: krása v jednoduchosti

Skutočne nepotrebujete mať vo svojom byte veľký balkón, aby sa stal osobným miestom súkromia a relaxu, ktoré bude klásť dôraz na vašu individualitu a bude slúžiť ako akýsi most do prírody. Aby bolo aranžmán príjemné, stačí zvoliť pár drobností a farieb. Je vhodné vytvoriť posedenie na balkóne usporiadaním záhradného nábytku a inštaláciou správneho osvetlenia. Recept na krásnu výzdobu balkóna v byte je skutočne jednoduchý, pretože existuje dosť dobrých predmetov, optimistických farieb a voňavých kvetov. Pozrite si fotogalériu, ktorá ukazuje rozloženie balkóna a terasy v rôznych štýloch.

V byte je malý balkón

Aj keď máte vo svojom byte malý balkón s výhľadom na ulicu alebo dvor, môžete si ho krásne zariadiť. Každá časť priestoru môže byť organizovaná, preto neodkladajte svoju rekonštrukciu na neskôr. Uistite sa, že váš balkón už nie je skladom. Oceníte čaro pitia kávy na ňom alebo len tak posedieť v kresle pri otvorenom okne a pozerať sa na panorámu ulice. Vybavenie balkóna nie je ťažké. Zlikvidujte nepotrebné veci najskôr vyčistením balkóna vrátane zábradlia alebo okien. Ak je to potrebné, natrite vnútorné steny, umyte vonkajšie parapety, skontrolujte stav podlahy balkóna. Môžete aktualizovať staré dlaždice alebo umiestniť vopred vyrobené drevené panely.

Niekedy stačia jednoduché nápady na balkón, aby bol atraktívny a dobre udržiavaný. Ak máte vo svojom byte balkón a chcete na ňom vytvoriť tichý kútik skrytý pred očami susedov, môžete použiť zaujímavé žalúzie, záclony z hrubej tkaniny a ďalšie záclony.

Ako vyzdobiť balkón v oblasti bytu: vhodné materiály

Na balkón alebo terasu musíte použiť materiál, ktorý bude odolný voči poveternostným vplyvom. Moderný dizajn umožňuje atraktívnu renováciu interiéru podľa vlastného uváženia.

Dokončovanie tehál

Slinok je voľbou s najvyššou pevnosťou pri výrazných negatívnych a pozitívnych teplotách. Je tiež veľmi odolný voči mechanickému poškodeniu a jeho intenzívna farba sa v priebehu rokov nemení. Môžete tiež zladiť tehlu s drevom. Musíte si len vybrať ten správny druh.

Drevený balkón

Na vonkajšie použitie sú vhodné iba tvrdé druhy dreva odolné voči poveternostným vplyvom. Najpopulárnejšie sú smrekovec a exotické druhy:

 • bangkirai;
 • kumaru;
 • lapacho;
 • merbau;
 • unpe;
 • masaranový dub.

Môžete si ich kúpiť ako dosky alebo dosky. Sú pripevnené k povrchu pomocou skrutiek alebo zapadnú na svoje miesto.

Umelá tráva

Umelá tráva – plastové prekrytia, ktoré pokrývajú hotovú podlahu. Sú lacné a výber farieb je obrovský. Materiál má mäkkú penovú základňu, takže na sedenie na takejto tráve nepotrebujete používať vankúše. Vďaka štruktúre povlaku je podlahový materiál nešmykľavý.

Balkónové usporiadanie – dekorácia obývacieho rohu

Pre úplnú harmóniu nemusí byť na balkóne dostatok rastlín. Balkónové kvety je možné pestovať v debničkách zavesených na balustráde alebo položených na podlahu, ako aj v špeciálnych nádobách. Zeleň navodí relaxačnú atmosféru. Najpopulárnejšie kvety sú muškáty. Záhradné obchody alebo supermarkety majú obrovský výber. Pelargonium je odolné voči suchu, nárazovému vetru, veľmi ľahko sa pestuje. Ak potrebujeme kaskádu kvetov, vyberte si rastliny na balkóny so závesnými výhonkami, napríklad:

 • surfinie;
 • lobelia;
 • petúnie;
 • bacopa;
 • fuchsie.

Odrody týchto balkónových kvetov so závesnými púčikmi sú veľmi pôsobivé, majú krásne tvary, ale vyžadujú systematické zalievanie. Môžu byť zasadené jednotlivo do závesných kvetináčov a tiež pestované v škatuliach niekoľkých typov..

Nápady na balkón v byte: inšpirácia v rôznych štýloch

Ak máte malý balkón alebo terasu, chcete, aby to bolo nielen miesto na pestovanie kvetov, ale slúžilo aj ako rekreačná oblasť, vybavte priestor jednoduchým princípom – málo predmetov a veľa efektu.

Minimalizmus

Biely balkón bude vždy pôsobiť sviežo a upravene, najmä ak okná nie sú nikdy zatvorené. Doplňte svoj minimalistický interiér balkóna niekoľkými stoličkami a zaujímavými svietidlami. Takýto dizajn bude vždy relevantný, takže sa nebude nudiť. 

Škandinávsky štýl

Nábytok v neutrálnych farbách a jednoduchých minimalistických tvaroch. Na relaxáciu použite pohovku alebo malú pohovku. Škandinávsky štýl vyžaduje prírodné materiály, ktoré sú odolné voči poveternostným vplyvom.

V stredomorskom podnebí

Niekedy stačia dve alebo tri rastliny, aby pôsobili dojmom bujnej prírody. Túto úlohu bude vykonávať malý strom peňazí, ktorý sa nachádza v rohu balkóna alebo na vnútornom okennom parapete. V tejto možnosti by bolo skvelým nápadom ozdobiť steny a podlahu drevom. Zaujímavý dizajn bude dávať teplo a pohodlie.

Skutočná klasika

Niektorí majitelia bytov sa dnes usilujú o klasický dizajn svojich domov, ktorý dýcha starovekom. Tu budú najvhodnejšie vyrezávaný nábytok alebo výrobky z ratanu. Vyberte si vhodné osvetlenie a ďalšie dizajnové prvky vrátane starožitností.

Romantický štýl

Usporiadanie balkóna v romantickom štýle predstavujú elegantné balkónové rastliny, zaujímavé atribúty, drevený alebo kovový nábytok, lampáše alebo sviečky. Romantický štýl balkóna je možné vyvinúť podľa vašich potrieb.

Usporiadanie balkóna v byte je čistá radosť. Koniec koncov, môžete tu stráviť všetok svoj voľný čas čítaním knihy, ručnými prácami, chatovaním s priateľmi, sledovaním ulice. S balkónom by ste mali začať definovaním štýlu. Malo by byť romantické, škandinávske alebo minimalistické. Je dobré, že usporiadanie balkóna a terasy zodpovedá susednej miestnosti. Pozrite sa na obrovské množstvo fotografických nápadov na moderné balkóny.