Ako zorganizovať pracovisko pri okne? Praktické tipy pre funkčný dizajn

Ako ozdobiť stôl pri okne a vytvoriť tak dokonalý pracovný priestor doma? Pozrite sa na tipy pre dizajnérov, ako doma vytvoriť pohodlný pracovný priestor umiestnením pracovného stola k oknu.

Poloha stola vzhľadom na okno: dobré osvetlenie

Ak nemáte striktne uložené miesto, na ktorom by malo byť územie organizované na prácu doma alebo na štúdium, začnite analýzou umiestnenia stola z hľadiska možnosti izolácie od zvyšku domácnosti a dobrého prirodzeného svetla. Umiestnenie vášho pracovného priestoru doma vzhľadom na úroveň slnečného svetla je veľmi dôležité. Ako vyrobiť sedadlo pri okne?

Silné južné a západné svetlo je obzvlášť silné v letných mesiacoch, pretože doma ohrieva pracovný priestor, čo sťažuje prácu s počítačom. Najlepšie zo všetkého je, ak položíte stôl na severnú alebo východnú stranu, potom v práci pomôže rozptýlené svetlo. Ak máte možnosť, priložte stôl k oknu, pretože pri dennom svetle sa oči najmenej unavujú a zároveň pri práci na počítači je dobré z času na čas spustiť oči z monitora čas, sledovanie ulice.

Stôl pred oknom

Je veľmi dôležité správne umiestniť stôl vzhľadom na okno. Nemali by ste sedieť chrbtom k oknu, pretože zakryjete svetlo a navyše vám do práce budú prekážať odrazy na monitore počítača..

Monitor by mal byť umiestnený na boku okna vo vzdialenosti najmenej 1 m a minimálna vzdialenosť pracujúcej osoby k obrazovke by mala byť 40-75 cm. Ak ste pravák, potom by mal svetelný zdroj pochádzajú zľava, zatiaľ čo pre ľavákov – sprava. Potom tieň ruky písania nebude prekážať a prekážať.

Ak je však doska stola rovnobežná s oknom, mali by ste sa postarať o vhodné závesy alebo žalúzie, ktoré obmedzujú príliš silné slnečné svetlo a namáhajú oči. Ak plánujete študovať alebo pracovať väčšinou večer, nezabúdajte na dobré doplnkové osvetlenie, na ktoré by ste mali uplatňovať rovnaké zásady ako na prirodzené svetlo..

V závislosti od rozloženia miestnosti by bolo pekné, keby ste pred alebo na stranu dverí položili stôl, aby ste mohli ovládať, čo sa deje mimo miestnosti..

Písací stôl pod oknom je hlavnou témou feng shui

Téma «Písací stôl pod oknom» – jeden z hlavných feng shui. Každý chápe potrebu priaznivého prostredia na pracovisku, pretože to je kľúč k pohodlnej práci doma alebo štúdiu dieťaťa..

Ak hovoríme o klasickom feng shui, stôl je umiestnený na mieste, ktoré podporuje energiu práce, kariéry, financií, teda čo najviac pre užívateľa..

Stôl pod oknom. Čo potrebuješ vedieť? Umiestnenie dverí je najdôležitejšie, pretože vzhľadom na ne umiestnite stôl do miestnosti. Dvere sú bránou energie čchi, ktorá vstupuje do miestnosti. Ak toho dostanete príliš veľa, energia vás vyhodí a príliš málo prispeje k strate motivácie pracovať. Každý stôl by mal vyzerať pekne, pretože podporuje prácu, úspech a peniaze. Atribúty úspechu, ktoré potrebujete, sa môžete obklopiť nákupom krásnych väzieb, kontajnerov, pier, dokonca aj umiestnením rastlín alebo kvetov do kvetináča na nábytok..

Nepriaznivé umiestnenie stola pod oknom

Umiestnenie stola pri sedení tvárou k oknu môže vyzerať pekne, pretože je to jediné možné nastavenie v miestnosti, ale vo feng shui neexistuje žiadna podpora steny, zakorenenie. Najlepšie je neumiestňovať stôl týmto spôsobom. Aj keď je to iracionálne, v tejto polohe sa nemusíte cítiť dostatočne bezpečne, pretože viete, že sa niekto môže nepozorovane preplížiť. Dôvernosť tejto možnosti je vždy ohrozená. Tento pocit nepohodlia, aj keď nie sú rozpoznané dôvody, môže ovplyvniť prácu a jej výsledky. Ak otočíte stôl o 90 stupňov a zakryjete stenu, budete sa cítiť pohodlnejšie. Stôl diagonálne k dverám – toto nastavenie nemusí byť príjemné pre pohodlnú prácu, aj keď vyzerá celkom atraktívne. V spálni je lepšie nemať pracovný stôl. Miešate funkciu odpočinku, teda zdravie s prácou. Toto by sa malo vykonávať iba v kritických prípadoch, keď nemáte vôbec miesto..

Priaznivé umiestnenie stola pod oknom

Bokom k oknu je veľmi výhodné umiestnenie stola. Stojí za to umiestniť nábytok na pravú stranu, aby ste nesedeli hneď pri vchode. Písací stôl so stenou za chrbtom je pohodlná poloha, pretože tento priestor predstavuje psychologickú ochranu.

Zarovnanie stola s oknom

Inštalácia stola otočeného k oknu je pohodlným riešením, ak sa počas práce radi pozeráte na ulicu. Môže vás však zasiahnuť aj nepriame slnečné svetlo, čo zvyšuje únavu pri práci. Je dobré občas sa pozrieť do diaľky..

Mnoho odborníkov odporúča, aby bol stôl v pravom uhle k oknu. To vás však úplne neochráni pred intenzívnym denným svetlom, najmä ak slnečné lúče vstupujú do miestnosti priamo cez sklo. Potom by jediným riešením bolo zatvoriť okno, napríklad žalúziami, ktoré budú odrážať ostré lúče, ale stále prepúšťajú určité množstvo svetla. Odporúčajú sa modely žalúzií a závesov, ktoré sú nastaviteľné zhora aj zospodu, takže zakrývajú iba časť okna, cez ktoré v danom čase prejde najviac svetla..

Ďalšou výhodou okna je možnosť vetrania miestnosti. Vnesenie čerstvého vzduchu do miestnosti vám pomôže udržať sa v koncentrácii a omladnúť. Domácu kanceláriu môžete vybaviť aj čističkou vzduchu.

Ako nastaviť stôl pre viacerých používateľov?

Pri nastavovaní stolov pre viacerých používateľov stojí za zváženie nielen ich umiestnenie vzhľadom na svetlo a dvere, ale aj z hľadiska medziľudských vzťahov. Nepriaznivá situácia, keď sú ľudia nútení sedieť chrbtom k sebe. Na druhej strane, ak sedia tvárou v tvár, vzdialenosť by mala byť najmenej 120 cm.

Umiestnenie stolu priamo k oknu má svoje výhody. Od práce si môžete oddýchnuť a pozrieť sa na ulicu. Ak je na dvore veľa zelene, potom krajina vyzerá jednoducho neodolateľne..