Ako vybaviť kanceláriu doma?

Vďaka aktívnemu zavádzaniu počítačových technológií vo všetkých sférach ľudského života sa taký koncept, ako je práca z domu, už dlho považuje za normálny jav a zamestnanie mimo kanceláriu sa stáva obľúbeným a žiadaným. A to nie je vôbec prekvapujúce, pretože tento druh aktivity má mnoho výhod, vrátane nádhernej príležitosti stráviť celý deň v útulnom a príjemnom domácom prostredí, ktoré vás správne naladí a umožní vám nezávisle regulovať časový a pracovný rozvrh..

Okrem toho už nemusíte tráviť čas cestovaním, stolovaním a nakupovaním vecí, ktoré spĺňajú všetky pravidlá dress codu. A čo je najdôležitejšie, nemusíte s kolegami hľadať spoločný jazyk a prispôsobovať sa svojmu šéfovi každý deň. Akékoľvek stretnutie alebo konferenciu je možné vždy uskutočniť online.

Ale ako sľubne znie táto charakteristika práce z domu, každá minca má svoju odvrátenú stranu. A v našom prípade je to potreba usporiadania kancelárie. Áno áno. Počuli ste dobre. Akákoľvek práca vyžaduje ticho, určité sústredenie a čas, preto hovoríme o zostavení podnikateľského plánu, vedení online hodiny alebo poradenstve klientom v kuchyni, kde sa varí boršč, alebo v spálni, kde je za vašim chrbtom malé dieťa dať na steny nejaký druh umenia. atraktívny nápad. Ak sa teda rozhodnete venovať práci z domu, v prvom rade by ste sa mali postarať o usporiadanie svojej domácej kancelárie. A nižšie vám povieme, ako to urobiť správne..

Funkcie domácej kancelárie

Miestnosť alebo miesto vyhradené na usporiadanie domácej kancelárie môže byť zamerané na úplne odlišné druhy aktivít. A práve tento faktor možno nazvať zásadným pri výbere dizajnu domácej kancelárie. V takom prípade by ste mali vopred zvážiť možnosť využívania kancelárie nielen vami, ale aj ostatnými členmi rodiny, čo je obzvlášť dôležité v prípade čiastočného pracovného úväzku.

Ak je vaša kancelária útulné miesto s jedinou stoličkou a počítačom v tichom rohu, potom je rozprávanie o univerzálnosti takéhoto pracoviska veľmi ťažké. Iba jeden človek tu má príležitosť realizovať sa. V prípadoch, keď je aj malá miestnosť definovaná ako kancelária, môžete sa s deťmi vždy hrať v akýchkoľvek vzdelávacích hrách v nej..

Dizajn domácej kancelárie spravidla opakuje štýl ostatných miestností a počet interiérových predmetov, ktoré tvoria interiér, do značnej miery závisí od veľkosti pracovného priestoru a preferencií majiteľov. A čo je najdôležitejšie, musíte sa starať o slušnú úroveň osvetlenia. Najmä pokiaľ ide o pracoviská, vedľa ktorých nie sú žiadne okenné otvory.

Kde nájdete domácu kanceláriu

Zariadenie domácej kancelárie v prázdnej a neobývanej miestnosti je skvelou možnosťou, ako vytvoriť perfektný dizajn, ktorý splní všetky vaše potreby a vkus. Ale bohužiaľ, nie každý sa môže pochváliť takouto príležitosťou. A v takom prípade si môžete časť oblasti požičať v ktoromkoľvek z priestorov, ktoré máte k dispozícii. Pozrime sa podrobnejšie na niektoré nápady..

Domáca kancelária v obývačke

Pretože je zvykom prijímať hostí v obývacej izbe a všetci členovia rodiny v tejto miestnosti trávia väčšinu času, nestojí za to ani hovoriť o usporiadaní celkového pracoviska v tejto miestnosti. Môžete však vytvoriť miniatúrnu verziu kancelárie s minimom položiek. Predajný kútik zvýrazníme originálnymi policami na knihy a malým stolíkom, ktorý, mimochodom, môže byť zo série «transformátory» a v prípade potreby zmeňte svoju konfiguráciu. Stacionárny počítač nahradíme prenosným počítačom a užívame si plnohodnotné pracovisko.

Kancelársky dizajn na balkóne

Táto myšlienka sa považuje za celkom bežnú, pretože v poslednej dobe je veľmi módne zväčšiť miestnosť pripevnením balkóna alebo lodžie k hlavnej miestnosti. V tomto prípade bude pracovný priestor vždy vyzerať ako útulný a skrytý priestor. Ak dávate prednosť prestavbe existujúceho obytného priestoru, mali by ste sa postarať o dodatočné zateplenie budúcej kancelárie a o zabezpečenie pracovného priestoru potrebným nábytkom a ďalšími detailmi..

Mini kancelária

Na prvý pohľad sa myšlienka umiestnenia kancelárskeho priestoru do skrine alebo jedného z výklenkov zdá byť trochu neobvyklá. Dizajnéri však tvrdia, že takýto návrh vôbec nemá zmysel a po implementácii plne odôvodňuje svoj účel..

Kancelária na parapete

V prípadoch, keď je nedostatok obytného priestoru v jednej rovine s potrebou organizácie pracovného priestoru, rozhodnutie vybaviť kanceláriu na parapete možno nazvať pomerne atraktívnym nápadom. V tomto prípade je možné namiesto pracovnej plochy použiť parapet, do ktorého sa zmestí prenosný počítač, potrebné kancelárske potreby alebo sada ihiel a šijací stroj..

Návrh domácej kancelárie pre muža

Vo väčšine mužských kancelárií vládne pokojná a zdržanlivá atmosféra, pretože zástupcovia silnejšieho pohlavia sa spravidla zaoberajú vážnymi profesiami, aj keď ide o činnosti doma. V takom prípade neuvidíte na ploche zbierku farebných fotorámikov, zrkadiel a ďalších. «milé» atribúty.

Ale prítomnosť diplomov, pár suvenírov vo forme plachetnice alebo figúrky Budhu je celkom prijateľná. Dizajnu pánskych kancelárií dominujú hnedá, šedá, modrá a klasická biela. Výber nábytku a svetelných zdrojov je založený na stručnosti a funkčnosti..

Návrh domácej kancelárie pre ženu

Nastavenie domácej kancelárie pre ženu sa dá porovnať s cestovaním po svete bez mapy, navigátora a presne definovanej trasy. Tu je potrebné všetko naraz. Počnúc štandardnou kancelárskou súpravou pozostávajúcou z nábytku a spotrebičov, končiac všetkými druhmi doplnkov vo forme figúrok, krásneho zrkadla, fotografií, kníh, izbových kvetov, dekoratívnych vankúšov a ďalších drobností.

Aktuálne farby – šedá, biela, béžová a ďalšie prírodné tóny. Kreatívni ľudia môžu ozdobiť svoje pracovisko jasnými akcentmi, vybrať si nábytok neobvyklého tvaru alebo si vybrať dekoráciu steny s originálnou potlačou..

V akom štýle navrhnúť domácu kanceláriu

Napriek tomu, že zdobenie domácej kancelárie nie je ľahká úloha. Tento problém je možné vyriešiť s minimálnymi znalosťami interiérových štýlov. A vo všeobecnosti možno všetky nápady zhruba rozdeliť na návrhy súvisiace s klasickým štýlom a nápady, ktoré sú prijateľné pre variácie moderného dizajnu..

Klasika

Kancelárska výzdoba v ktoromkoľvek z klasických štýlov – Empire, English a ďalšie, zahŕňa použitie drahých materiálov na dekoráciu, vhodný nábytok a farby. Všetko by tu malo byť zároveň bohaté a zdržanlivé, lakonické a «vo veľkom meradle». Ak má byť usporiadaná celá miestnosť, zamerajte sa na elegantné záclony, nábytok, vynikajúce žiarovky a doplnky, ktoré doplnia «kráľovský» štýl a bude klásť dôraz na vaše postavenie a postavenie v spoločnosti. V prípadoch, keď vytvorenie kancelárie zahŕňa usporiadanie niekoľkých metrov v rohu jednej z miestností, stačí použiť všetky zodpovedajúce atribúty v menšom meradle..

Moderný štýl

Pod takým konceptom, akým je moderný štýl, môže znamenať minimalizmus s charakteristickými jednoduchými tvarmi, lakonickými farbami a minimálnym súborom vecí potrebných na vykonanie práce, alebo trochu mimoriadna hi-tech so sklenenými policami, kovovými časťami a plastom. A tiež originálny loft s urbanistickými poznámkami v podobe kameňa, muriva a kovových políc, etnický štýl s výraznými orientálnymi, africkými alebo indickými motívmi alebo Provence s roztomilými vázami, obrazmi sušených kvetov a ďalšími detailmi. V každom prípade by štýl domácej kancelárie nemal vyčnievať zo všeobecného konceptu zdobenia domu alebo bytu a, samozrejme, zodpovedať vášmu charakteru a povolaniu..

Práca z domu? Prečo nie? Je celkom možné úplne splniť ich povinnosti, naučiť sa nové veci a vybudovať si kariéru bez toho, aby ste museli odísť z domu. Zvlášť ak je po tom túžba. Navyše už viete, ako môžete a mali by ste vybaviť svoje pracovisko, aby ste si užívali svoje činnosti a sebavedomo kráčali k svojim cieľom..