Ako si vyrobiť akvárium vlastnými rukami? Podrobné workshopy a pokyny pre návrh

Akvária sú každým rokom opäť obľúbenejšie. To nie je prekvapujúce, pretože takéto návrhy nie sú len štýlovým dekoratívnym prvkom akejkoľvek miestnosti, ale tiež pomáhajú zbaviť sa negatívnych emócií. Pre obyvateľov veľkých miest je to najdôležitejšie. Akvárium si môžete kúpiť takmer v každom špecializovanom obchode, ale navrhujeme, aby si ho milovníci ručnej práce vyrobili sami. To nevyžaduje špeciálne znalosti ani drahé materiály, ale to, čo si určite musíte doplniť, je trpezlivosť.

63 72

Akvárium: workshopy krok za krokom pre začiatočníkov

Ako bolo uvedené vyššie, nie je vôbec potrebné mať špeciálne schopnosti, ak plánujete urobiť akvárium vlastnými rukami. Na začiatok stačí kúpiť potrebný materiál, a to:

  • sklo;
  • súbor;
  • silikón;
  • nožnice;
  • izolačná páska;
  • alkohol.

V každom železiarstve môžete často požiadať o rezanie skla špeciálnym nástrojom. Preto skôr, ako pôjdete na nákup, vypočítajte všetky rozmery budúceho akvária. Keď sú vybraté všetky materiály, môžete bezpečne začať pracovať. Najprv spracujeme okraje skla každého obrobku..

1

Na pracovnú plochu rozložíme všetky polotovary, ako je znázornené na fotografii. Časti, ktoré sa budú lepiť, musia byť čisté, preto ich utrieme alkoholom.

2

Ďalším krokom je nanesenie silikónu. Dávajte pozor na diagram, na ktorom sú vyznačené čiary aplikácie tohto materiálu..

3

Kvôli spoľahlivosti upevníme steny elektrickou páskou a necháme úplne vysušiť. Steny môžete tiež trochu pritlačiť k spodnej časti, aby sa zo silikónu uvoľnil vzduch..

4

Potom, čo sú obrobky bezpečne pripevnené, nanesieme silikón zvnútra na všetky spoje. Štruktúru necháme zaschnúť.

5

Aj keď sa vám zdá, že je všetko pevne napravené, odporúčame vám urobiť si čas. Je lepšie nechať štruktúru aspoň niekoľko dní. Len tak si môžete byť istí, že akvárium nezačne prúdiť a nerozpadne sa..

6

Naplníme ju vodou a rôznymi ozdobnými prvkami. Ako vidíte, v tomto prípade bude akvárium slúžiť iba ako štýlový, originálny nočný stolík..

7

Tí, ktorí snívajú o vytvorení úžasného sveta v akváriu, by to mali urobiť trochu inak. Na začiatok samozrejme urobíme približný diagram na papieri a vypočítame parametre návrhu. Až potom môžete bezpečne ísť na nákup materiálov..

deväť

V procese práce potrebujeme nasledujúce:

  • sklenené polotovary;
  • maskovacia páska;
  • silikónové lepidlo;
  • nožnice.

desať

Všetky okuliare zlepíme maskovacou páskou. Je to tak, aby ich nezafarbilo lepidlo. Takáto prípravná práca netrvá príliš dlho..

jedenásť

Na vnútornú stranu prilepte kryciu pásku s malou vzdialenosťou od okraja. Je to nevyhnutné, aby boli okuliare navzájom bezpečne pripevnené..

12

Podľa rovnakého princípu lepíme nielen koncové sklo, ale aj predné a zadné.

13

Prilepíme sklo, ktoré bude dnom akvária, zo všetkých strán, ako je znázornené na fotografii.

štrnásť

Položte knihu na pracovnú plochu a hore položte dno akvária. Na koniec naneste malú kvapku silikónu a nechajte dve hodiny pôsobiť. Keď je pevný, odrežte ho čepeľou a ponechajte malý výčnelok. Na neho sa musíte zamerať v procese nanášania silikónu. Pozor, okuliare sa nikdy nesmú dotýkať. V opačnom prípade akvárium po naplnení vodou jednoducho praskne..

15

Prilepíme predné sklo a zafixujeme ho pohárom vody. Je to nevyhnutné, aby sa nenaklonilo dovnútra..

16

Ďalším krokom je upevnenie koncového skla. Je veľmi dôležité, aby bol iba v pravom uhle. Na bezpečnejšie upevnenie používame maskovaciu pásku..

17

Ďalej opravíme druhé koncové sklo. Poslednou bude zadná stena akvária. Je tiež veľmi dôležité nalepiť maskovaciu pásku. Pomáha pevnejšie držať sklo a zabraňuje jeho spadnutiu do vnútra akvária..

osemnásť

Po hodine je možné na vnútorné švy naniesť ďalší silikón. To platí najmä vtedy, ak je akvárium dosť veľké. Necháme niekoľko dní, kým nezaschne..

19dvadsať

Odstráňte kryciu pásku a naplňte akvárium vodou až na vrchol. Starostlivo ho kontrolujeme a v prípade úniku vody ho scedíme a šev vysušíme. Naplníme silikónom a necháme ďalší deň.

21

Až potom akvárium opatrne umyte, naplňte vodou, rôznymi ozdobnými prvkami a podľa potreby doň presuňte ryby.

22

Dizajn akvária: všeobecné pokyny

Akvárium samozrejme vyzerá veľmi atraktívne, aj keď sa v procese návrhu nepoužíva žiadna schéma. Ale napriek tomu odporúčame vziať do úvahy všeobecný štýl miestnosti, aby takáto kompozícia skutočne vyzerala harmonicky..

73 74 75 76 77 78 85 87 93

Tiež by ste sa mali pred nákupom rozhodnúť, čo presne chcete v akváriu vidieť: flóra alebo fauna? Faktom je, že všetky živé veci sú dosť náročné na podmienky prostredia aj na susedov. Ak teda tento okamih nepredvídate, môžu sa vyskytnúť problémy. Napríklad ničenie vegetácie alebo agresívne správanie niektorých druhov vo vzťahu k iným.

52 68 79 82 83 84 86 90

Pokiaľ ide o schémy kompozície pre akvárium, existujú iba štyri z nich. Konvexný je charakteristický umiestnením volumetrických predmetov striktne do stredu. To znamená, že veľkosť zostávajúcich častí sa smerom k okrajom akvária zmenšuje. Na druhej strane konkávny vzor predpokladá presne opačné umiestnenie. Mnoho ľudí si často vyberá obdĺžnikovú schému, pretože to znamená, že akvárium môže byť naplnené predmetmi rovnakej veľkosti a výšky. A samozrejme, trojuholníkový vzor znamená, že výška všetkých dekorácií sa hladko znižuje a tvorí geometrický útvar..

50 51 53 54 60 65 66 67 70 95 99 100

Akvárium v ​​interiéri

55 56 57 58 59 64 69 71

Vytvorenie a dizajn akvária je skutočne vzrušujúcou aktivitou, ktorá osloví nielen dospelých, ale aj deti. Skúste zaujímavé kombinácie, experimentujte s rozloženiami. Jedine tak dosiahnete skutočne krásny výsledok..

2018-06-19_9-29-28