Vstavaná posteľ: funkčnosť a praktickosť

Racionálne rozdelenie priestoru je dnes jednou z hlavných úloh, ktoré sa snaží vyriešiť každý, kto si vybavuje svoj domov. A tento prístup je celkom pochopiteľný, pretože mestské byty nie sú priestranné. A niekedy potrebuje štvorčlenná rodina vychádzať v malom dvojizbovom byte a zároveň musí mať každý miesto na spanie a pracovisko, nehovoriac o rekreačnej oblasti pre celú rodinu a obývačke -stretnúť sa s priateľmi.Modrý prehoz na posteľKoberec s geometrickým vzorom

Ako správne vyzdobiť interiér tak, aby miestnosť nepreťažovala a usporiadať všetky potrebné nábytkové prvky. Na vyriešenie tejto náročnej úlohy sa moderní dizajnéri uchýlia k používaniu moderného nábytku vo svojej práci. Pozoruhodným príkladom je šatník so vstavanou posteľou.

Funkčná použiteľnosť

Dnes na trhu s nábytkom nájdete dva druhy takýchto skriniek. Prvý je len falošný a skrýva iba miesto na spanie a druhý je okrem skrytej postele vybavený policami na uloženie rôznych vecí. Je to len perfektné riešenie pre malú miestnosť, ktorá vám umožní v noci spať na veľkej a pohodlnej posteli a cez deň ju skryť za krásnu prednú časť skrinky..

Kombinácia šedo modrej a hnedej farby v interiéri Izba s bielymi stenami Posuvné dvere v interiéri

Konštrukcia takejto postele predpokladá jej uloženie vo vzpriamenej polohe buď s čelom dole, alebo na boku. V každom prípade posteľ zaberá minimum miesta a uvoľňuje priestor pre voľný pohyb po miestnosti..Tmavá skriňa v interiéri spálne Dve vstavané postele v izbe Ďalším dosť dôležitým plusom takého miesta na spanie je, že takúto posteľ nie je potrebné uspávať každé ráno a rozprestierať sa pred spaním. Stačí stlačiť tlačidlo a samotný mechanizmus uvedie posteľ do požadovanej polohy, pričom bude stačiť len mierne narovnať prikrývku na posteli.

Izba vo svetlých farbách Spálňa vo svetlých odtieňoch Kombinácia béžovej a modrej Kombinácia bielej s tmavým drevom

Vstavaná posteľ v interiéri obývačky

Keď ste sa zaoberali všetkými výhodami tohto zázraku vynálezu, musíte premýšľať o tom, kde bude tento kus nábytku vhodný. V prvom rade bude šatník s posteľou ukrytou v ňom ideálnym riešením pre obývaciu izbu, ktorá plní úlohu spálne. Vráťme sa k rovnakému kusu kopecku, kde je deťom spravidla poskytnutá menšia izba a rodičia sa musia usadiť v obývačke. V tejto situácii sa nachádza väčšina mladých rodín. A aby ste priestor v existujúcich miestnostiach usporiadali, mali by ste použiť maximálnu predstavivosť..

Vstavaná posteľ v obývacej izbe Posteľ zabudovaná do nábytkovej steny Posteľ a modrá skriňa

Len si predstavte, v takej obývačke by ste mali umiestniť malú sedačku a kreslo, stôl s TV, šatník a posteľ. V tejto situácii v miestnosti v najlepšom prípade zostanú úzke uličky medzi prvkami nábytku. A v tomto stave bude miestnosť pôsobiť prinajmenšom nepríjemne. Je iná vec, ak bude miesto na spanie znížené na podlahu iba na noc a počas dňa budú tieto štvorcové metre zadarmo.. Tmavý nábytok v interiéri Kombinácia obývačky a spálne

Pozdĺž úzkej steny môžete umiestniť šatník so vstavanou posteľou a ponechať dostatok priestoru pre zníženú posteľ a zariadiť zvyšok nábytku v miestnosti. Za zmienku tiež stojí, že samotná skrinka môže byť uhlová, čo vytvorí dostatočný počet políc a zásuviek na uloženie osobných vecí. Ak to šírka miestnosti dovoľuje, potom sa šatník so vstavanou posteľou perfektne zmestí pozdĺž väčšej steny, hlavnou vecou je len správne vypočítať, koľko miesta zaberú ostatné požadované kusy nábytku. V každom prípade by sa malo vziať do úvahy umiestnenie dverí a okien, aby ste sa v noci s rozloženou posteľou mohli ľahko pohybovať po miestnosti..

Poličky na knihy v spálni Dizajn pracoviska Svetlé prvky v interiéri Drevený nábytok v spálni Vstavaná manželská posteľ

Nemožno ignorovať transformujúcu sa posteľ a tých, ktorí často prijímajú hostí vo svojom dome a nemajú na to oddelenú miestnosť. Členovia domácnosti teda nebudú musieť tlačiť ľudí, aby mohli vybaviť všetkých na noc..

Nábytok s kontrastnými prvkami Biela skriňa v interiéri

Vstavaná posteľ v interiéri škôlky

Myšlienka vstavanej postele dobre poslúži aj v detskej izbe. Koniec koncov, toto je miesto, kde dieťa potrebuje dostatočný priestor na hranie. Riešenie bude obzvlášť dôležité, ak dve deti žijú v malej miestnosti. Umiestnením veľkého šatníka s dvoma vstavanými posteľami pozdĺž jednej zo stien môžete deťom ľahko vybaviť pracovisko a ihrisko. A aby dieťa rozložilo svoju posteľ samo, je lepšie uprednostniť dizajn s bočnou polohou.

Detská izba s bielym nábytkom Vstavaná poschodová posteľ Detská izba s dvoma vstavanými posteľami

Takéto rozhodnutie by bolo vhodné v tínedžerskej izbe, najmä ak sa dieťa venuje nejakému druhu umenia, pretože sklopením miesta na spanie do skrine vyjde z miestnosti skutočná tvorivá dielňa. Na vytvorenie takého interiéru stačí vybrať správne kusy nábytku do pracovného priestoru. Veľmi vhodné by bolo veľké kožené kreslo a sklenený stôl v modernom dizajne.

Pôvodný dizajn pracovného priestoru Štúdia pre mladistvých

Posteľ vstavaná do šatníka a štýlu interiéru

Keď už hovoríme o dizajnovom štýle miestnosti, v ktorom sa šatník so vstavanou posteľou nebude zdať cudzí, treba poznamenať, že vonkajší dizajn tu hrá dôležitú úlohu. A vzhľadom na požiadavky na praktickosť a funkčnosť je dnes možné posteľ takéhoto dizajnu zadať absolútne v každom interiéri, hlavnou vecou je, že dizajn prednej časti skrinky sám zodpovedá zvolenému smeru. Fasády s potlačou fotografií

Lesklé fasády jasných farieb alebo dvere s potlačou fotografií budú perfektne vyzerať v high-tech interiéri, tlmené tóny dokonale zapadnú do moderného a minimalizmu, ale zrkadlá a vyrezávané drevené fasády sa stanú originálnymi prvkami aristokratického a klasického štýlu. Nie je možné nespomenúť štylizované polostarožitné fasády, provensálsky štýl, krajinu alebo dokonca zamaskované ako murivo. Vo všeobecnosti tu môže byť obmedzením iba vaša vlastná predstavivosť alebo zručnosť majstra..