Vešiak na chodbe: odrody a vlastnosti výberu

Vstupná hala je právom považovaná za dôležitú miestnosť, pretože z nej sa začína zoznamovanie s vašim domovom. Na jeho dizajn neexistujú žiadne špeciálne požiadavky, ale podľa návrhárov by mal byť pre všetkých členov rodiny čo najpohodlnejší. V závislosti od veľkosti by malo byť miesto na sedenie, ako aj malá priehradka na rôzne drobnosti vo forme kľúčov, kabeliek a ďalších vecí. Nezabudnite na vešiak, pretože plní nielen praktickú, ale aj dekoratívnu úlohu. K jej výberu preto treba pristupovať trochu zodpovednejšie..

Vešiaky na stenu na chodbe

Najpopulárnejším riešením do obývačky sú nástenné vešiaky. Sú to jednotlivé háčiky, ktoré je možné umiestniť v ľubovoľnom poradí. Tiež často vyzerajú ako panely s háčikmi, ktoré je potrebné pripevniť k stene. Verí sa, že druhá možnosť je praktickejšia, pretože chráni stenu pred všetkými druhmi nečistôt a zvlhnutím od mokrého oblečenia..

Vo všeobecnosti sú tieto možnosti dosť kompaktné a zároveň vám umožňujú namontovať veľké množstvo vrchného oblečenia. Vešiaky na stenu sú navyše často lacné, čo je pre mnohé rodiny značná výhoda. Podľa návrhárov je táto možnosť najvhodnejšia pre malú obývaciu izbu. Niektoré modely však môžu navyše obsahovať detaily, ako napríklad:

  • skrinka na topánky;
  • zrkadlo;
  • banket;
  • police na dáždniky;
  • vešiakové tyče.

Takéto štruktúry vyzerajú atraktívne, ale zároveň sú celkovo. To znamená, že sú vhodné výlučne pre priestranné miestnosti..

Lakonické vešiaky na chodbe

Tento typ je stojan s háčikmi, ktoré sú umiestnené v rôznych výškach. Nie je to však jediná možnosť, pretože výrobcovia vždy ponúkajú zaujímavé moderné riešenia. V každom prípade nevyžadujú inštaláciu a sú mobilné. To znamená, že keď sa pohybujete, môžete ho vždy jednoducho zostaviť a znova nainštalovať. Podlahový vešiak vám navyše umožňuje zachovať atraktívny vzhľad dlhého vrchného oblečenia. Toto je významná výhoda, ktorá nie je charakteristická pre každý dizajn..

Podlahové vešiaky majú nepochybne aj svoje nevýhody. Keďže veci treba usporiadať do kruhu, štruktúra často vyzerá zbytočne ťažkopádne. Z rovnakého dôvodu môže byť prístup k veciam ťažký. Preto v prípade, že sú vo vašom dome často hostia, je lepšie kúpiť si inú možnosť. Navyše, ak sú veci nerovnomerne rozložené, môže sa prevrhnúť. Mnoho ľudí na túto nuanciu zabúda, ale zároveň je v praktickom živote nepraktické..

Mimochodom, niektoré podlahové vešiaky majú ďalšie diely vo forme police na tašky, košov na dáždniky a dokonca aj skriniek na malé množstvo obuvi. Takéto možnosti sa považujú za funkčnejšie, ale ich presúvanie z miesta na miesto už bude problematickejšie..

Originálne vešiaky na strop

Je pomerne zriedkavé vidieť na chodbe stropný vešiak. Z väčšej časti nie je zvolený kvôli ťažkostiam pri inštalácii, ako aj za prítomnosti zavesených alebo napnutých stropov. Ale aj s ohľadom na to, takýto dizajn vyzerá štýlovo, sviežo a je akousi ozdobou miestnosti..

Stropný vešiak je jedna alebo viac dosiek, ktoré sú pripevnené k stropu čo najbezpečnejšie. Vďaka tomu prakticky nezaberá miesto a je ideálnym riešením pre malú chodbu. Vešiaky slúžia na umiestnenie vecí. Vďaka tomu si oblečenie vždy zachováva atraktívny vzhľad a nepreplňuje miestnosť. Pred výberom takejto možnosti pre seba však dávajte pozor na jej nedostatky. Stropný vešiak vyžaduje malé množstvo predmetov a je určený výlučne na vrchné oblečenie. To znamená, že na skladovanie obuvi, tašiek, dáždnikov a ďalších drobností budete musieť vybaviť samostatné miesto.

Mobilné vešiaky na chodbe

V malých priestoroch sa stále častejšie používajú mobilné vešiaky. Ide o to, že ide o jednoduchý dizajn, ktorý je možné rýchlo zostaviť a rozobrať. To znamená, že slúži na prijímanie hostí, ak v skrinke nie je príliš veľa miesta. V niektorých prípadoch je táto možnosť nainštalovaná aj za nepriaznivého počasia. Súhlaste, nemali by ste do skrine vkladať mokré vrchné oblečenie. Preto je mobilný vešiak ideálny na jeho sušenie. Takýto dizajn má nízke náklady a jeho nákup je vždy odôvodnený..

Vešiak na chodbe: základné pravidlá výberu

Pred odoslaním hľadania dokonalého vešiaka vám odporúčame naštudovať si základné pravidlá výberu. V prvom rade venujte pozornosť parametrom návrhu. Všeobecne sa verí, že výška by mala zodpovedať výške rodinných príslušníkov. V tomto prípade ho môže použiť každý. Pokiaľ ide o ostatné parametre, mali by byť vhodné pre veľkosť chodby. Dávajte tiež pozor na počet háčikov. Podľa pravidiel musia byť najmenej tri kusy na jedného člena rodiny. Toto je najoptimálnejšie množstvo pre každodenný život..

Samostatne stojí za zmienku materiál výroby tejto štruktúry. Najtrvanlivejší je samozrejme kov. Môže to vyzerať úplne inak, takže si môžete ľahko vybrať správnu možnosť pre každý interiér. Majte však na pamäti, že takéto vešiaky majú vždy pôsobivú hmotnosť. Drevené výrobky nie sú menej dôležité. Sú odolné, trvanlivé a bezpečné pre všetkých členov rodiny. Plastové vešiaky majú mnoho variácií farby a tvaru. Ich popularita však v poslednom čase klesá, pretože rodiny stále častejšie volia udržateľné materiály..

Farebná schéma vešiaka môže byť ľubovoľná. Neexistujú žiadne špeciálne obmedzenia, ale objekty neutrálneho odtieňa vyzerajú najlepšie v interiéri..

Dekorácia obývačky je často prehliadaná. Interiérovým dizajnérom sa však stále viac pripomína dôležitosť funkčného zariadenia. V malej miestnosti by sa malo všetko robiť čo najpohodlnejšie..