Skladacia posteľ zabudovaná do šatníka – dar z nebies pre skromné ​​priestory

Rozkladacia posteľ vstavaná do šatníka, konvertibilná šatníková skriňa alebo, ako sa tomu teraz bežne hovorí, vstavaný spací modul si kupujú hlavne tí, ktorí potrebujú vizuálne rozšíriť priestor, ale získať skutočný štvorec použiteľného plocha v malých a stredne veľkých miestnostiach. Nech už je dôvod akýkoľvek – potreba skombinovať niekoľko funkčných oblastí v rámci jednej malej miestnosti, vytvoriť ďalšiu posteľ alebo záložný modul na pravidelné spanie, konvertibilná skriňová posteľ pomôže vyriešiť všetky tieto problémy. Vysoko funkčné inovácie moderného nábytku nám môžu pomôcť nielen ušetriť miesto, ale aj získať dostatočne odolné a kvalitné kusy nábytku, ktoré sa ľahko používajú..

Rozkladacia posteľ vstavaná do šatníka

Výhody a nevýhody transformátorových skríň

V kontexte malých obydlí alebo priestorov strednej veľkosti, ale navrhnutých pre veľké rodiny, sa úspora využiteľného priestoru stáva najvyššou prioritou. A ak je možné poschodovú posteľ nainštalovať do detskej izby určenej pre dvoch, potom do spálne, ktorá je počas dňa nútená hrať úlohu obývačky, od takejto štruktúry nemožno upustiť – miesto na spanie musí byť skryté . Dokonca aj pred 15 až 20 rokmi neboli skladacie postele veľmi žiadané kvôli nízkej spoľahlivosti a sile štruktúr, vážnym obmedzeniam hmotnosti a malému sortimentu. V dnešnej dobe si takmer každý vlastník bytu alebo súkromného domu, ktorý potrebuje skryté miesto na spanie, môže dovoliť nájsť si vlastnú verziu alebo si objednať individuálnu výrobu..

Originálne riešenie

Rozložené

Rozkladacia postel

V snehobielom roztoku

Výhody vstavaných šatníkových postelí:

 • zrejmé šetrenie užitočného priestoru priestorov;
 • možnosť usporiadania postele na niekoľkých metroch štvorcových v miestnosti, ktorá vykonáva niekoľko funkčných úloh;
 • jednoduchosť prevádzky (a transformácia) moderných modelov;
 • posteľ zabudovaná do šatníka v zloženom stave esteticky napodobňuje prednú časť šatníka, ktorá sa ideálne hodí do existujúceho interiéru;
 • moderné kyvné systémy, ktoré sú základom mechanizmu skladacieho lôžka, majú jednoduchý dizajn, sú spoľahlivé a trvanlivé, čo výrazne predlžuje životnosť skrine transformátora;
 • je možná inštalácia jedného aj dvojitého modulu.

Hotové riešenie nábytku

Spálňa a obývačka 2 v 1

Svetlý obraz

Vertikálna skladacia posteľ

Medzi nevýhody skladacích postelí patria nasledujúce:

 • ak je v dôsledku výrobnej chyby alebo pravidelného porušovania jednoduchých pravidiel používania mechanizmu porušený, potom je možné celý spací modul považovať za nepoužiteľný;
 • existujú obmedzenia hmotnosti (nedávno boli výrazne zjednodušené kvôli vzhľadu odolnejších štruktúr, ale stále existujú hranice);
 • nemožnosť montáže vstavaného spacieho modulu na steny zo sadrokartónu – iba tehlové alebo betónové povrchy s dokonale hladkou a rovnomernou textúrou;
 • väčšina výrobcov trvá na inštalácii transformačného lôžka odborníkmi na inštaláciu, v opačnom prípade môže spoločnosť stratiť záruky alebo výrazne skrátiť dobu bezproblémovej prevádzky.

Konvertibilný šatník

Vstavaný modul na spanie

Lakonické riešenie

Snehovo biela miestnosť

Technické vlastnosti skladacích postelí vstavaných do šatníka

Podľa svojich technických charakteristík a zaťaženia, ktoré je na neho kladené, musí skladacie lôžko pevne držať na základni. Je zrejmé, že má zmysel očakávať vysokú spoľahlivosť, trvanlivosť a pevnosť od kusu nábytku, ktorý plní najmenej dve funkcie. Toto sú požiadavky na všetky funkčné systémy a prvky transformátorových modulov..

Vo svetlej miestnosti

Použitie oddielov

Za drevenou fasádou

Spálňa v obývačke

Šatník so vstavanou rozkladacou posteľou je základňou funkčných prvkov:

 • kovový rám (najčastejšie zo zdviháka) v spodnej časti modulu je vyrobený z rúrok s priemerom 2 až 5 cm;
 • ako zdvíhací mechanizmus na zmenu polohy transformátora sa používa nemecký tichý a ľahko posuvný systém prvkov;
 • ako podpera matraca je použitý lamelový systém pozostávajúci z 12 až 24 prvkov. Lamely môžu byť vyrobené z dreva alebo môžu byť výrobkami z ľahkej zliatiny hliníka;
 • posteľ v transformátore spacieho modulu je vybavená zasúvateľnými nohami alebo pevnou plošinou na zaistenie stability;
 • Posteľ je spravidla vybavená špeciálnymi pásmi na upevnenie posteľnej bielizne (hotová posteľ sa objaví v obývačke alebo kancelárii jediným pohybom skladacieho mechanizmu);
 • štýl dverí skrinky (v prípade nákupu hotového nábytkového riešenia) spĺňa moderné požiadavky a je prezentovaný v pomerne širokej škále farebných a textúrnych riešení.

Individuálna výroba

Vykovajte zo skrine

Skladací vertikálny mechanizmus

Harmonický súbor

Niektoré hotové riešenia s posteľou vstavanou do šatníka nie sú vybavené matracom a budete si ju musieť kúpiť samostatne. V tomto prípade je potrebné mať na pamäti, že hrúbka matraca by nemala byť väčšia ako 25 cm, aby sa nezabránilo tomu, aby posteľ zaujala vzpriamenú polohu a upevnila ju v skrini alebo výklenku..

Jednolôžková rozkladacia posteľ

V tme výkon

Za snehobielou fasádou skrine

Odrody spacích modulov zabudovaných do šatníka

Klasický model skladacích postelí je vertikálny výrobok. Skladacia posteľ môže byť samostatná, «nákladné auto» alebo dvojnásobok. Pre malé miestnosti, ale s dostatočne vysokými stropmi, je to možnosť pre lôžko, «skrytý» v skrini môže byť optimálne. Po zostavení štruktúra vyzerá ako bežný šatník s fasádou, ktorá sa hodí do interiéru vašej miestnosti. Po použití mechanizmu sklápania a zdvíhania sa šatník stane miestom na spanie.

Vertikálny model postele

So vstavaným podsvietením

Nábytok v čiernej farbe

Nábytkový komplex

Obvykle v rade modelov výrobcov skladacích postelí existujú výrobky pre deti a mládež (v závislosti od možností miestnosti a potrieb kupujúcich nájdete možnosť pre každú príležitosť). V tomto prípade hĺbka skrinky transformátora nepresahuje 45 cm. Šírka skrinky bude závisieť od veľkosti postele, ktorú potrebujete..

Malá posteľ

Integrovaný skladací modul

Nezvyčajný dizajn

Výklenková posteľ

Skladacie lôžko je svojou koncovou stranou pripevnené k stene; je tu umiestnená aj konštrukcia zdvíhacieho mechanizmu. Pomocou výťahu sa posteľ rýchlo a ľahko zmení do vzpriamenej polohy – a teraz už vaša spálňa vyzerá ako obývačka alebo pracovňa.

Posteľ v pracovni

Minimalistické motívy

Vertikálne prevedenie

Vnútri skrinky je možné integrovať podsvietenie pre pohodlné čítanie pred spaním.

Podsvietenie pre pohodlie

Skrinka s vnútorným osvetlením

Všade strom

Riešenie pre úzke priestory

Existujú modely, v ktorých je posteľ vo vzpriamenej polohe skrytá za stojanom s policami, ktoré majú tiež výkyvný mechanizmus.

Originálny dizajn

V niektorých prípadoch je vhodnejšie zabudovať skladaciu posteľ do výklenku vytvoreného zo sadrokartónu (samotný výrobok je však pripevnený k tehlovej alebo betónovej stene).

Výklenková posteľ

Pôvodný výklenok

Lakonická kancelária s posteľou

Pokiaľ ide o modely horizontálneho typu, ich dizajn sa výrazne líši od možností so zvislým zdvihom. Posteľ zabudovaná do šatníka horizontálne sa líši nielen vzhľadom, ale aj princípom skladania.

Horizontálny typ lôžkového transformátora

Horizontálny modul na spanie

Horizontálna skladacia posteľ je k dispozícii iba ako jeden modul. Skrinka pre takýto model je potrebná oveľa menšia, čo znamená, že je vhodná miestnosť s akoukoľvek výškou stropu.

Racionálne využitie priestoru

Rozložené

V akých prípadoch môže byť potrebné nainštalovať transformačné lôžko

Obývacia izba a spálňa – 2 v 1

Jeden z najčastejších prípadov potreby inštalácie šatníka so vstavaným modulom na spanie je prítomnosť jednej miestnosti, ktorá by mala byť cez deň obývacou izbou a v noci sa premeniť na spálňu. V niektorých prípadoch jediná miestnosť v byte plní úlohu škôlky a / alebo kancelárie. V podmienkach prísnej ekonomiky užitočného priestoru sa transformačné lôžko stáva potrebným a dostatočným riešením na optimalizáciu existujúcej kvadratúry.

Snehovo biela náhlavná súprava

Zabudovaný mechanizmus

Manželská posteľ rozkladacia

Riešenie štúdiovej miestnosti

Multifunkčné priestory

Podobná situácia sa vyvíja v štúdiových apartmánoch, kde je nielen obývacia izba a spálňa kombinovaná v jednej miestnosti, ale aj kuchyňa, chodba a ďalšie funkčné segmenty majú spoločnú kvadratúru (oddelená je iba kúpeľňa).

V štúdiovom apartmáne

S maľbou na fasáde

Všetky funkčné oblasti v jednej miestnosti

Svetlý interiér

Podkrovný štýl

V predaji je značný počet modelov vstavaných skladacích postelí, ktoré budú vyzerať organicky v každom interiéri. Samotná skrinka a jej fasáda sú najčastejšie vyrobené v neutrálnom farebnom riešení (biela, šedá, čierna). Povrch fasády nemá dekor ani vložky, je vykonávaný lakonicky a univerzálne. Vonkajšia časť spodnej časti postele je predná časť šatníka.

Svetlý interiér

Posteľ nad pohovkou

Spálňa v obývačke a naopak

Podobný model je najčastejšie doplnený otvorenými policami alebo policami na knihy (na oboch stranách alebo na jednej – v závislosti od umiestnenia transformačného lôžka a možností miestnosti).

V úzkej miestnosti

Snehovo biele povrchy

Vstavaný dizajn

Existujú však skladacie vertikálne modely, «skrytý» za sklopnými dverami skrinky (alebo dverami «harmonický»). Ale tieto modely sú menej populárne. Takýto výkon je spravidla možné vidieť v nábytkových komplexoch na mieru..

Za sklopnými dverami

V hojdacej skrinke

Úspora miesta

Zo dňa na deň sa spálňa stane pracovňou

Vertikálnu posteľ je možné zabudovať aj do šatníka s posuvnými dverami.

V šatníku

Aj menej bežne používané «cúvanie» dvere. Ak je skladacia posteľ predstavená v dvojitej verzii, ale nie je možné vyrobiť krídlové dvere, môžete použiť taký originálny, ale zároveň praktický spôsob.

Dvere na kolieskach

Kabinet

Posteľ v kancelárii pravdepodobne nie je najobľúbenejšou možnosťou na transformáciu nábytku v obytných priestoroch, ale vo veľmi priestranných obydliach je celkom bežná. Niekedy je v prípade zdĺhavej práce pohodlnejšie stráviť noc priamo v kancelárii, ako sa dostať do spálne s rizikom prebudenia domácnosti. Posteľ je vstavaná do šatníka, ktorý dokonale zapadá do celkového obrazu miestnosti. Môže to byť časť knižnice alebo imitácia povrchu pre obrázok alebo panel..

Dizajn skrine

V tmavej kancelárii

Malá vertikálna posteľ

V kanceláriách sa najčastejšie používajú horizontálne modely transformačných postelí. Sú kompaktné, navrhnuté pre jedno lôžko, vyžadujú menej využiteľného priestoru a sú schopné sa organicky zmestiť do nábytkových riešení pre domácu kanceláriu..

Všetky odtiene šedej

Dizajn v sivých tónoch

V miestnosti pre dvoch

Horizontálne jednolôžko

V niektorých prípadoch je však inštalácia vertikálneho skladacieho lôžka odôvodnená. Tu je príklad použitia vertikálnej postele integrovanej do vstavanej skrine s hladkými čelo..

Lakonický dizajn

Svetlé povrchy

Miesto na spanie v kancelárii

Detská izba alebo izba pre teenagera

V detskej izbe je dostupnosť voľného priestoru pre hry a kreativitu, šport a aktívne aktivity prioritou pri vytváraní interiéru. Preto je v podmienkach malého štvorca v miestnosti vhodné použiť miesto na spanie zabudované v skrini míľového výklenku. V škôlke alebo miestnosti pre teenagerov sa najčastejšie používajú modely transformačných postelí horizontálneho typu …

Biele a sivé prevedenie

Skladaná skriňa

Vertikálne usporiadanie konvertibilného skladacieho lôžka však môže byť súčasťou plánu racionálneho využitia využiteľného priestoru malej miestnosti..

V miestnosti pre teenagera

V niektorých prípadoch je potrebné inštalovať miesto na spanie pre jedného z rodičov v detskej izbe, ale zároveň neplytvať užitočným priestorom miestnosti. Na príležitostné použitie je vhodný model s vertikálnym sklápaním (s dostatočnou výškou stropu) aj horizontálnym transformačným lôžkom.

Nezvyčajný interiér

Návrh detskej izby

Existuje však aj opačná možnosť – inštalácia skladacej postele pre dieťa do rodičovskej spálne.

Posteľ naviac

Pomocná miestnosť

V súkromných domoch alebo veľkých bytoch môže byť skladacia posteľ postavená aj v skrini umiestnenej v úžitkovej miestnosti – chodbe, chodbe, priestore pri schodisku a dokonca aj v práčovni. Táto možnosť usporiadania postele je vhodná na príležitostné použitie pre neskorých hostí. Skutočne, majitelia domov najčastejšie nemajú možnosť prideliť oddelenú miestnosť pre príjem hostí, pretože je zrejmé, že priestory sa väčšinu času nebudú využívať..

Hosťovská posteľ

Doplnkový modul na spanie

Sada nábytku s posteľou

Stojan sa zmení na miesto na spanie

A nakoniec

Upozorňujeme na príklady vloženia dvoch alebo viacerých skladacích postelí do miestností s najrozmanitejšími úpravami. Tento spôsob usporiadania miest na spanie môže byť užitočný v bytoch s veľkým počtom členov domácnosti ako trvalé miesto na spanie, ako aj ako dočasné riešenie pre vidiecke vidiecke domy. Tu je štandardný prístup s vykonaním dvoch vertikálnych skladacích mechanizmov na tej istej stene …

Skladacie postele pre dvoch

Paralelné usporiadanie

Spacie moduly pre dvoch

Podobné usporiadanie, ale už vstavané spacie moduly horizontálneho typu …

Horizontálne moduly pre dvoch

V niektorých prípadoch má zmysel používať rôzne spôsoby vkladania postelí do kabrioletovej skrine (horizontálne aj vertikálne). Ale pre takéto metódy vytvárania miest na spanie musí mať miestnosť dostatočne veľkú plochu..

Rôzne typy modulov na spanie

A netradičná možnosť – skladacia poschodová posteľ, ktorej každá úroveň je určená pre jednu osobu.

V dvoch úrovniach

Dve postele v skrini

Poschodová posteľ v skrini

Dve skladacie postele v komplexe