Rohový stôl v interiéri bytu

V podmienkach našich malých bytov je niekedy ťažké rozdeliť priestor takým spôsobom, aby sa do malej miestnosti zmestili všetky potrebné nábytkové prvky a vybavili potrebné zóny..

Napríklad v miestnosti s rozlohou 6 – 8 m² a je to taká miestnosť, ktorá je vyhradená na zdobenie škôlky, kde je potrebné vybaviť rekreačnú oblasť aj miesto na domáce úlohy a zároveň nezabúdajte, že dieťa bude musieť niekde uložiť veľa osobných vecí a hračiek a len sa hrať

Problém s nedostatkom miesta sa môže vyskytnúť v spálni, v kuchyni a v obývacej izbe, najmä ak potrebujete v týchto miestnostiach vybaviť niekoľko zón naraz, vrátane pracovného priestoru. A tu vôbec nehovoríme o tom, do ktorej časti miestnosti dať šatník, posteľ alebo pohovku a do ktorej vybaviť mini kanceláriu, pretože problémom je katastrofický nedostatok miesta.

biele kreslo v interiéri

Ako byť a ako nájsť východisko z tejto situácie? Vzdať sa šatníka alebo komody v prospech pracovného stola nie je možné! Ale vybrať si vhodný model, ktorý nezaberie veľa miesta a perfektne zapadne do interiéru, je presne to, čo potrebujete!

V takýchto prípadoch je hranatý dizajn pracovného stola skutočnou spásou..

Oranžová farba v interiéri Originálna stolná lampa Dekorácia pracovného priestoru v rohu

Poďme sa pozrieť na príklady toho, ako môžete organizovať priestor v miestnostiach na rôzne účely a organizovať v nich všetky potrebné zóny..

Rohový stôl v detskej izbe

Ako už bolo spomenuté, pre detskú izbu v mestskom byte je pridelených malé množstvo metrov štvorcových, a preto pred kúpou nábytku do tejto miestnosti by malo byť všetko správne vypočítané.

Originálne lustre v interiéri Biely nábytok v detskej izbe

Vezmite si napríklad miestnosť štvorcového tvaru s oknom oproti dverám. Najlepším riešením pre takúto škôlku by bolo zónovanie usporiadaním nábytku na opačných stranách. Napríklad vľavo od okna môžete dať posteľ a napravo vybaviť pracovný priestor rohovým stolom, policami alebo nadstavcom. Šifón v takejto miestnosti môže byť umiestnený v pravom rohu dverí. A ak je k dispozícii dostatok miesta, je lepšie nainštalovať malú rohovú skrinku doplnenú o časť políc k voľnej stene..

Keď už hovoríme o rohovom stole, nemali by ste vyberať objemný model s veľkým počtom výsuvných prvkov, dieťaťu budú stačiť dve alebo tri police a pár zásuviek. Skúste nájsť stolný model, v ktorom bude jedna zo zákrut s pevnou bočnou stenou a druhá s tenkou nohou. Tento dizajn nezaťaží interiér a ušetrí už aj tak malý priestor..

Svetlo zelené steny v miestnosti Výroba škôlky pre chlapca Rohový stôl v detskej izbe

Môžete sa tiež uchýliť k tomuto spôsobu usporiadania nábytku v predĺženej miestnosti, ale ak je príliš úzky, je lepšie dať posteľ a šatník pod jednu stenu a na opačnú stenu pri okne umiestniť rohový stôl.

Svetlá sedačka v interiéri Detská izba pre dievčatá Rohový stôl v detskej izbe

Ak je to miestnosť pre dve deti a jedna z veľkých miestností v byte je vyčlenená na jej výzdobu, potom sa rohové stoly, zostavené pri okne, stanú vynikajúcou pracovnou plochou pre deti. Môžete si tiež vybrať model s veľkými zákrutami, na ktorom bude každému z detí dostatok miesta na úlohy a uloženie osobných vecí..Dva rohové stolíky

Rohový stôl v spálni

Je skvelé, ak sa vám podarí prideliť jednu z miestností v byte na štúdium, najmä ak je to naliehavo potrebné. Ak to však nie je možné a všetky miestnosti sa používajú na iné účely, potom je celkom možné vybaviť v spálni plnohodnotný pracovný priestor. Na to je ideálny jeden z rohov miestnosti. Aby ste mohli sedieť za počítačom alebo si prezerať dôležité dokumenty, nepotrebujete veľa miesta, takže tu bude stačiť nainštalovať malý rohový stôl so zásuvkami a zavesiť nad neho niekoľko políc, na ktoré môžete umiestniť potrebné vybavenie a rôzne drobnosti. Všetko, čo je potrebné, je vybrať perfektnú kombináciu všetkých prvkov nábytku, ktoré budú v spálni, aby všetky tvorili harmonický obraz. Toto je jediný spôsob, ako správne prispôsobiť pracovisko v spálni, aby sa v interiéri nezdalo nadbytočné..

Textil v interiéri spálne Rohový počítačový stôl

Rohový stôl v kuchyni

Kuchyne s rohovými prvkami náhlavnej súpravy už nie sú prekvapujúce, ale umožňujú vám s výhodou využiť každý meter štvorcový miestnosti. Rohový stôl vám umožní umiestniť oveľa viac kuchynského náčinia, než je obvyklé, a jeho otočením pod dosku získate obrovskú skrinku na uloženie hrncov alebo iných predmetov. Ak je však v kuchyni dostatok miesta, potom je celkom možné vytvoriť pracovisko z rohového stola, ktorý sa jednoducho perfektne hodí do interiéru. Hlavnou vecou je len správne zorganizovať priestor a pokiaľ je to možné, umiestniť rohový stôl priľahlej alebo opačnej steny k pracovnému priestoru kuchyne, aby sa počas varenia omylom nedotkol ľavého počítača alebo dokumentov. proces..Biely nábytok v interiéri Pracovný stôl v kuchyni

Rohový stôl v interiéri kancelárie

Je jednoducho nádherné, ak môže byť jedna z izieb v byte navrhnutá ako kancelária. Navyše to nemusí byť celkom miestnosť, ale napríklad vyhrievaný balkón. Práve tu je rohový stôl miestom, kde si môžete posedieť za počítačom alebo si v uvoľnenej atmosfére venovať obľúbenému koníčku..

Rohový model má oveľa väčšiu použiteľnú plochu stola ako ich obdĺžnikové náprotivky a zároveň sú tieto stoly kompaktné a pohodlné.Malý rohový stolík pri okne

Izba v jasných teplých farbách

Ak by bolo možné prideliť veľkú miestnosť pod kanceláriu, veľmi by tu pomohol obrovský rohový stôl. V tomto prípade nie je vôbec potrebné vyberať kompaktný model, tu bude veľmi vhodný veľký a dôležitý objemný model rohového stolu, pri ktorom sa budete cítiť pohodlne a útulne pri akejkoľvek činnosti. Poličky s početnými policami na usporiadanie domácej knižnice sú pre takýto stôl ideálne..

Tmavý nábytok v interiéri Kancelársky dizajn Police s knihami v interiéri Objemný rohový stôl