Osmanský v interiéri – praktický, pohodlný, krásny

Všestranný kus nábytku – pohovka, obľúbený mnohými a ktorý sa stal neoddeliteľnou súčasťou obývacích izieb na celom svete. U nás tento praktický a navonok atraktívny interiérový prvok miluje aj mnoho spotrebiteľov. Osmanský k nám prišiel z teplého Turecka, kde bol pôvodne vynájdený na použitie v sultánovom paláci. Čalúnená pohovka bez operadla slúžila predovšetkým ako podnožka. Na takom pohodlnom a mäkkom stojane by ste mohli natiahnuť nohy a dopriať im odpočinok. Moderné modely pohoviek sú skromnejších veľkostí a najčastejšie nie sú čalúnené drahými brokátovými, hodvábnymi tkaninami so zlacenými niťami. Dnešný Ottoman je praktický a všestranný – môžete na neho sedieť, používať ho ako vrecko alebo položiť podnos s čajovým príslušenstvom a zmení sa na konferenčný stolík..

Osmanská v tmavej farbe

Osmanský s koženým čalúnením

Moderné pohovky môžu byť prezentované v rôznych tvaroch – okrúhle a oválne, štvorcové a obdĺžnikové, asymetrické a domýšľavé. Čalúnenie univerzálneho kusu čalúneného nábytku sa líši aj svojou rozmanitosťou – koža (umelá a prírodná), velúrová a zamatová, ľanová a dokonca aj skrátená kožušina. Rôzne možnosti dizajnu, farby a textúry používané na výrobu pohoviek umožňujú aj najnáročnejšiemu zákazníkovi nájsť si vlastnú verziu..

Turecký nábytok

Osmanská do obývačky

Výber tvaru a dizajnu pohovky

Najprv sa musíte rozhodnúť, či chcete, aby sa váš pohovka stala ústredným bodom obývačky, a upozornite na jej neobvyklý dizajn alebo svetlé čalúnenie. Ak je vašim cieľom vytvoriť farebný prízvuk, akýsi ostrov v interiéri obývačky, kúpte si veľký otoman.

Svetlý ostrov

Ostrov originálneho nábytku

Vzhľadom na malú veľkosť najtypickejších bytov a neustály nedostatok úložných systémov mnoho výrobcov začalo vyrábať pohovky so zdvíhacími viečkami. Môžete sedieť na mäkkom povrchu tohto multifunkčného kusu nábytku, použiť ho ako konferenčný stolík alebo zložiť do domácnosti veci, ktoré vaši rodinní príslušníci veľmi často nepoužívajú, ale potrebujete ich niekde uložiť..

Osmanský a úložný systém

Nezvyčajný dizajn

Jednou z najobľúbenejších verzií pohovky je štvoruholník. Štvorec alebo obdĺžnik vyzerá skvele v strede miestnosti a po pripevnení k stene šetrí využiteľný priestor v miestnosti.

Lakonický dizajn

V sivej

Nezvyčajné farebné riešenia

Jednoduchá a lakonická forma v monochromatickej verzii čalúnenia harmonicky zapadne do akéhokoľvek štýlu interiéru od tradičného po moderný. Možno sa takýto dizajnový prvok nestane prízvukom, ale určite harmonicky zapadne do celkového obrazu..

V jasných farbách

Ostrov v sivej farbe

Okrúhle pufy nie sú o nič menej obľúbené. Môže to byť buď štruktúra s mäkkým čalúnením po celom povrchu, alebo stôl s handrou iba na doske. Veľké, priestranné okrúhle pohovky na sedenie alebo odpočívanie na nohách, elegantné modely skromných veľkostí – nájdete si svoju voľbu pre akýkoľvek štýl interiéru obývačky alebo spálne.

Elegantný stôl s mäkkým čalúnením

Priestranný okrúhly otoman

Okrúhly otoman s koženým čalúnením

V snehobielej farbe

Okrúhly stojan na pouf môžete použiť v obývačke aj v spálni, v budoáre alebo na pracovisku. Zaoblené modely budú relevantné v šatniach a dokonca aj v kúpeľniach – všade tam, kde je potrebné si sadnúť alebo si natiahnuť nohy, položiť podnos alebo dať knihu.

Osmanská v kúpeľni

Ostrov v budoáre

Originálny dizajn

Malý ostrovček do spálne

Niektoré osmanské modely sú vybavené kolieskami. Pri rodinných stretnutiach môžete puf použiť napríklad ako stojan na spoločenské hry. A ak potrebujete uvoľniť priestor v strede obývačky, presuňte pohovku k stene a zmení sa na priestor na sedenie..

Mobilný otoman

Jednou z verzií pufového stojana je konferenčný stolík s mäkkým čalúnením. Ak sa vo vašej obývačke koná večierok alebo súkromná recepcia, tento kus nábytku poskytne každému ďalšie sedenie. V ostatných prípadoch môžete tento model použiť ako konferenčný stolík..

Čalúnený stôl

Odkladací stolík s koženým čalúnením

Sofistikovanejšou verziou čalúneného stola je dizajn s platformou v základni. Pohodlie takéhoto modelu je, že ho možno použiť ako stojan, miesto na sedenie a ukladanie časopisov, kníh alebo dokonca riadu na pitie čaju..

S plošinou na základni

Stôl s úložným systémom

Dva typy stolov

Pohodlný a praktický kus nábytku

V projektoch moderného dizajnu stále častejšie nájdete takzvané bezrámové modely pufov. Názov hovorí sám za seba – takéto kusy nábytku nemajú rám, tvar je zachovaný iba vďaka pôvodnému dizajnu, prepleteniu hlavného materiálu, do ktorého sa zmestí taška s polystyrénovými loptičkami alebo iným praktickým materiálom. Odhliadnuc od jeho hlavnej funkcie. bezrámové kusy nábytku tiež vykonávajú úlohu dekorácie, zdobenia interiéru a zvyšujú jeho stupeň originality.

Bezrámové pufy

Nezvyčajný dizajn

Otoman so základňou z prírodného alebo umelého ratanu bude nielen vynikajúcou prenosnou možnosťou na organizovanie miesta odpočinku na otvorenej terase, ale tiež vyzdobí interiér zariadený v morskom štýle s motívmi zdobenia tzv. «Plážový dom», v štýle Provence alebo shabby chic (s bielenými povrchmi).

S ratanovou základňou

Farebné riešenie – rôzne nápady

Voľba farby na prevedenie pohovky, ktorá bude umiestnená v strede rekreačnej oblasti, bude závisieť od toho, či chcete, aby sa tento nábytok stal prízvukom alebo sa zlúčil so všeobecnou farebnou paletou miestnosti vo všeobecnosti a predovšetkým čalúneného nábytku. Ak sa nemôžete rozhodnúť pre farbu stojana, zvoľte svetlú, neutrálnu farbu a nemýlite sa. Snáď takýto ostrov nepúta pozornosť všetkých prítomných, ale každému sa bude určite páčiť..

Snehobiela poprava

V bielom

Elegantný interiér obývačky

Moderný dizajn obývačky

Biela je jednou z najobľúbenejších možností čalúnenia. Je ťažké si predstaviť iný tón, ktorý by dokázal dodať obrazu obývačky viac chic, elegancie a luxusu. Biela farba dodáva interiéru čistotu a sviežosť, vďaka čomu je dokonca aj masívny nábytok bez tiaže. Pre tých, ktorí sa obávajú náročnosti starostlivosti o biely čalúnený nábytok, je vhodné použiť modely s koženým čalúnením, je oveľa jednoduchšie sa oň starať.

Neoklasická s bielym nábytkom

Ľahké a elegantné

V pastelových farbách

Snehovo biela kompozícia

Gray dlho a pevne vstúpil do projektov moderného dizajnu. Najneutrálnejšia farba sa môže stať najušľachtilejšou. Hlavnou vecou je vybrať správny odtieň. Strieborné alebo mokré asfaltové farby, svetlý popol alebo takmer biela – každá z možností harmonicky zapadne do moderného interiéru.

Všetky odtiene šedej

Interiér v sivých tónoch

Cool paleta

Farebný ostrov

Ak je hlavný čalúnený nábytok vo vašej obývačke vyrobený v tmavej farbe, na popravu pohovky je lepšie zostať na ľahšom riešení. To isté platí pre farby čalúnenia-ak majú pohovky a kreslá jednofarebné čalúnenie, potom pre stojan na puf môžete použiť pestrú tkaninu. Ak sa odtieň pohovky výrazne líši od farebných riešení zvyšku čalúneného nábytku, pokiaľ ide o teplotu farby, bude harmonickejšie zopakovať tento tón pri návrhu vankúšov na sedenie.

Originálne farebné riešenia

Vzorované čalúnenie

Kontrastné kombinácie

Otoman so vzorom alebo ozdobou bude vyzerať originálne. Tento dizajn bude obzvlášť pôsobivý v kombinácii s poťahmi na ozdobné vankúše vyrobené z podobnej tkaniny..

Pestré čalúnenie

Dekoračné vankúše v osmanskej farbe

Pruhovaná možnosť

Pri výbere farby pohovky sa môžete zamerať nielen na čalúnenie ostatných kusov čalúneného nábytku, ale aj na textilné prevedenie okenných otvorov. Záclony alebo látkové rolety rovnakej farby s centrálnym ostrovom obývačky dodajú miestnosti úplnosť obrazu, harmóniu a eleganciu..

Zodpovedajúce farbe látkových roliet

Harmonická kombinácia

Otoman jasných, pestrých farieb sa okamžite stane centrom príťažlivosti pre oči. Tento kus nábytku, ktorý sa spravidla nachádza v strede rekreačnej oblasti, a teda v strede miestnosti, sa stáva ostrovom, okolo ktorého je postavený zvyšok čalúneného nábytku..

Svetlé akcenty

Svetlý ostrovček do obývačky

Ostrov je centrom príťažlivosti

Živé ústredné miesto

Prírodné, prírodné farby vždy organicky zapadajú do interiéru priestorov. V prípade moderných obývacích izieb dizajnéri často odporúčajú používať rôzne odtiene béžovej. Takáto voľba pomôže vytvoriť príjemný a útulný interiér, ktorého atmosféra bude pohodlná pre každého..

Do modernej obývačky

V béžových tónoch

Prírodné farby

Polstrované ostrovné čalúnenie je dôležitým aspektom dizajnu

Kožené čalúnenie je veľmi praktické. Aj keď omylom vylejete nápoj alebo vám spadne kúsok jedla na kožený povrch, škvrnu odstránite bežnou vlhkou handričkou. Ak si kúpite pohovku s čalúnením z umelej kože, môžete ušetriť svoj rodinný rozpočet. Prírodný materiál určite vydrží dlhšie, ale jeho cena je výrazne vyššia.

Praktické je kožené čalúnenie

Kožená verzia

Priestranný kožený otoman

Efektívny dizajn

Manšestrové čalúnenie čalúneného nábytku vyzerá luxusne a pohovky nie sú výnimkou. Farebná farba v spojení s manšestrovým dizajnom robí z tohto kusu nábytku nielen ostrov v interiéri obývačky, ale aj centrum príťažlivosti pre všetky oči..

S čalúnením z manšestru

Prírodná tkanina na čalúnenie pohoviek je vynikajúcou možnosťou na sedenie, pretože taký materiál je schopný «dýchať». Nehovoriac o skutočnosti, že prirodzenosť vždy vyzerá draho, atraktívne a štýlovo..

Čalúnenie z prírodnej látky

Veľkolepá farebná kombinácia

Osmanský kryt

V interiéri vo vidieckom štýle bude skvele vyzerať čalúnenie vyrobené z nakrátko ostrihanej kožušiny alebo textilu napodobňujúceho kožu zvieraťa, napríklad kravy. Je lepšie použiť takú farebnú farbu čalúnenia iba v centrálnom nábytku v obývacej izbe – na mäkkom ostrove.

Vidiecky štýl

Kožušinové čalúnenie krátkeho strihu