Orechový nábytok

Nie nadarmo je nábytok vo farbe orechov jedným z najžiadanejších segmentov výroby interiérových predmetov. Hlboké odtiene, výrazné prírodné vzory, trvanlivosť a poddajnosť materiálu priťahujú nábytkárov aj výrobcov dokončovacích materiálov. Široká paleta odtieňov – od svetla «med» tóny až po veľmi tmavý, hlboký mahagón, dokáže premeniť akýkoľvek interiér – od klasického po ultramoderný.

Krásna prírodná kresba

Pôvodná fasáda

Všade strom

Farba orecha sa samozrejme líši v závislosti od druhu dreva a môže byť prezentovaná v rôznych odtieňoch, farebných kombináciách, rôznych variáciách žilnatiny vzoru dreva. V širokom predaji nájdete nasledujúce variácie tohto trvanlivého, ale flexibilného spracovateľského materiálu na výrobu nábytku a dokončovacích prvkov:

  • Taliansky;
  • Milánčina;
  • Brazílsky;
  • Americký;
  • pekanový orech.

Dressing z vlašských orechov

Nezvyčajný dizajn

S drevenou doskou

Nielen nábytok, ale aj dvere, podlahy, stenové panely, dosky, ozdobné prvky a rámy obrazov sú vyrobené z orechového dreva. Mnoho majiteľov domov, samostatne alebo s pomocou profesionála, by chcelo priniesť teplo prírodného materiálu do svojho domova. Pokúsme sa spoločne zistiť, s ktorou výzdobou interiéru, farebnou paletou, textilom a dekorom je efektívnejšie a atraktívnejšie kombinovať rôzne variácie orecha..

Luxusná farba dreva

Teplá paleta

Nezvyčajný stojan

Orechová farba v kuchynskom priestore a jedálni

Ak je dizajn miestnosti založený na orechovej farbe, potom je potrebné uprednostniť používanie odtieňov a jasne rozdeliť proporcie. Na zjednodušenie teda «orechová téma» vo vesmíre sa môže objaviť v dvoch variáciách. Prvý typ zahŕňa použitie dominanty orechov – je to jedna z drevín, ktorá sa stáva základom nábytku – napríklad kuchynskej súpravy. Takýto dizajn priestoru bude vyžadovať vynikajúce prirodzené a umelé osvetlenie – veľké okná a viacstupňový svetelný systém v tomto prípade pomôžu udržať teplo prírodného materiálu. Druhou možnosťou použitia odtieňov vlašských orechov je tzv «sprievodný oriešok», efektívne dopĺňa hlavné nastavenie priestoru a často pôsobí ako prízvuk alebo zjemňuje existujúci jas dizajnu.

Kuchynská súprava z vlašských orechov

Nábytkové riešenie vo farbe orecha

Originálne riešenie do kuchyne

Nie každý kuchynský priestor je schopný harmonicky pojať celý nábytkový súbor z orechového dreva. Krásny vzor prírodného orecha je perfektne kombinovaný so svetlými odtieňmi a v tomto prípade pôsobí ako kontrastný tmavý prízvuk. Použitie tmavého orechového odtieňa na prevedenie spodnej vrstvy kuchynských skriniek a základne ostrova v kombinácii so svetlou hornou časťou nábytkovej zostavy umožňuje nielen vytvoriť farebný a praktický súbor, ale aj vizuálne zvýšiť výška miestnosti.

Fasáda z ostrovného orecha

Výrazný prírodný vzor z vlašských orechov nepotrebuje dekor. Väčšina kuchynských fasád z tohto materiálu je preto buď prezentovaná v absolútne hladkej verzii, alebo je sprevádzaná najjednoduchším a najvýstižnejším kovaním, ktoré nemôže odvrátiť pozornosť od hlavného prvku nábytkového súboru. Z rovnakých dôvodov je pre kuchynskú súpravu lepšie zvoliť monochromatické dosky, s výnimkou variácií na tému kameňa (alebo jeho imitácie) s rovnako bohatou prírodnou textúrou – pruhy a pretečenie, zmena odtieňov a farieb.

S ostrými bielymi doskami

Kontrastné kombinácie

Prísne fasády

Ďalším spôsobom, ako použiť orechové drevo v kuchyni, sú podlahy a dosky. Aby bol vzor prírodného dreva najvýhodnejšie prezentovaný, odporúča sa používať drevené dosky v kombinácii so svetlými, monochromatickými fasádami kuchynských skriniek. Kombinácia materiálu pracovnej dosky s podlahou harmonicky dotvorí obraz miestnosti na varenie.

Drevené pracovné dosky

Pre tmavé, sýte odtiene orechového dreva je priestranná a svetlá jedáleň ako stvorená. Závažnosť a jasnosť jedálenskej skupiny bude obzvlášť výhodná na svetlom pozadí podláh, snehobielych stenách a slnečnom svetle presvitajúcom panoramatickými oknami.

Tmavá jedálenská skupina

Elegantná jedálenská skupina

Orech je pomerne poddajný materiál na výrobu nábytku. Odolné, ale flexibilné prírodné suroviny vám umožňujú vytvárať originálne tvary – stoličky so zakrivenými nohami, stoly a stojany elegantného dizajnu, originálne operadlá mini stoličiek.

Krásne tvary

Poddajný materiál

Samotný jedálenský stôl z vlašských orechov vyzerá luxusne, masívne a trochu vintage. Jeho mohutnosť je v príjemnom prostredí s prírodnou prirodzenosťou. Takýto praktický prvok interiéru sa môže stať ústredným bodom moderného dizajnu a zhromažďovať okolo seba kusy nábytku a dekorácie, zdobené úplne iným spôsobom. A zároveň bude celá kompozícia pôsobiť harmonicky, originálne a zároveň funkčne..

Eklektický dizajn

Všade drevitá kresba

Pôvodný dizajn jedálenského kúta

Orechové odtiene hnedého medu sú perfektne integrované do takmer akéhokoľvek štýlu interiéru. Moderné motívy v dizajne kuchyne alebo jedálne harmonicky akceptujú prirodzené teplo, na rozdiel od toho pôsobia nerezová oceľ domácich spotrebičov, lesklé fasády, sklenené povrchy a množstvo vstavaného osvetlenia..

Univerzálny odtieň

Priestor na raňajky a ďalšie krátke jedlá môže zdobiť originálna skupina z luxusného milánskeho orecha. Zakrivené nohy malého stola, elegantné prevedenie stolovej dosky, pohodlné, ale zároveň esteticky atraktívne stoličky – taký súbor s pestrými farbami bude vyzerať skvele v teplom a svetlom prostredí. Kusy nábytku inštalované pri okne sa kúpu na slnku, čo nám dáva možnosť vidieť jedinečný prírodný vzor prírodného materiálu v celej jeho sláve.

Elegantná raňajková miestnosť

Orechové drevo v obývačke

Orechové drevo rôznych druhov má výraznú štruktúru, jeho prirodzený vzor je taký atraktívny a jedinečný, že na výrobu nábytku sa často používajú jednoduché a lakonické formy. Prísne fasády bez dekoru, často so skrytým kovaním, sa môžu stať vrcholom interiéru iba vďaka neobvyklej textúre materiálu. Ako najharmonickejšie pozadie pre taký farebný prírodný vzor je lepšie zvoliť monochromatické, neutrálne odtiene, svetlé tóny.

Nezvyčajné šatníky

Lakonický výkon

Závesná polica s dvierkami

Medové odtiene vlašských orechov sú perfektne kombinované s prírodnými odtieňmi-oranžová, svetlo zelená, žltkasto-okrová, horčicová farba, vytvoria skutočne pohodlnú, relaxačnú a príjemne vyzerajúcu atmosféru, v ktorej sa bude každý cítiť príjemne..

Obývacia izba s príjemnou farebnou paletou

Medové odtiene

Vizuálne rozšírenie priestoru obývačky, vrátane vizuálneho zvýšenia výšky stropov v miestnosti, je možné dosiahnuť použitím tmavých, hlbokých odtieňov orechového dreva na výrobu nízkych kusov nábytku (ako sú komody a iné malé modulárne riešenia), ako aj podlahy v kombinácii so svetlými povrchmi stien a snehobielym stropom.

Tmavé dno - biely vrch

Luxusné prostredie na krytej terase

Nezvyčajné úložné systémy

Dominantou vlašských orechov v obývačke je luxus, ktorý je povolený len v skutočne priestranných a svetlých miestnostiach. Ak má vaša obývačka nielen veľkú plochu, vysoké stropy, ale aj panoramatické okná, ktoré zaplnia celú miestnosť slnečným žiarením, potom sa použitie drevených panelov na dekoráciu stien a dokonca aj na strop môže stať vrcholom interiéru. Ale aj v priestrannej miestnosti je lepšie nepoužívať všetky povrchy na dekoráciu orechovým drevom – nechajte aspoň jeden, v tomto prípade prízvuk, stenu so svetlou povrchovou úpravou.

Orech ako dominanta

Ak sa vám používanie orechového nábytku v obývačke zdá príliš odvážne, skúste použiť nádherný prírodný vzor tohto odolného a farebného materiálu ako obkladový materiál na podlahu. Podlahová doska vyrobená z prírodného materiálu je samozrejme nielen šetrná k životnému prostrediu, krásna a bezpečná pre ľudí, ale aj dosť drahá. V širokom predaji na tému rôznych odtieňov orechového dreva existuje veľa variácií laminátu. Takýto dizajn podláh prinesie do každého interiéru obývačky poznámky o prirodzenom teple a prirodzenosti. Harmonickým dotvorením obrazu rodinného priestoru bude konferenčný stolík zladený s farbou podlahovej krytiny, inštalovaný v strede rekreačnej oblasti s čalúneným nábytkom..

Orechová podlaha

Krásna podlahová doska

Orech na podlahy

Ďalšou možnosťou použitia orechového dreva v priestore obývačky je prevedenie priestoru okolo krbu, vstavaných políc alebo jednoducho otvorených políc, rámu pre zrkadlo, obrazu alebo fotografie nad ohniskom. Symetria, luxusná hlboká farba dreva a oheň v krbe – všetko spolu bude pôsobiť harmonicky, vnesie rovnováhu a pohodlie do atmosféry miestnosti.

Symetria a drevité odtiene

Vstavané úložné systémy

Spálňa s orechovým nábytkom

V spálni, ako v žiadnej inej, vyzerá orechové drevo obzvlášť organicky. Či už orech bude dominovať interiéru alebo bude pôsobiť ako lokálne začlenenie – jeho prítomnosť v dizajne spálne vždy prináša poznámky o teple a pohodlí, pokoji a relaxácii, ktoré tak potrebujeme po náročnom dni pri príprave na posteľ..

Dekorácia spálne v pastelových farbách

Ak sa rozhodnete použiť tmavý orech na realizáciu nielen hlavného kúska interiéru vašej spálne – postele, ale aj zvyšku zariadenia miestnosti, napríklad šatníka, komody, dresingu stôl alebo nočné stolíky, potom by ste tomu mali rozumieť «ťažké delostrelectvo» môže vydržať iba priestrannú a svetlú miestnosť. Ak má vaša spálňa vysoké stropy a veľké okná, potom tmavé, farebné odtiene nábytku na pozadí svetlých povrchov (a dokonca aj podláh) budú vyzerať luxusne, výhodne, jedinečne.

Súbor tmavého nábytku

Tmavé čokoládové odtiene orecha pôsobia veľmi expresívne, kontrastne. V interiéri spálne by však takýchto prvkov nemalo byť veľa. Ak si vyberiete podobnú farbu pre nočné stolíky, toaletné stolíky alebo týmto spôsobom vyzdobíte pracovný priestor v spálni, musíte tento nábytok usporiadať na svetlom pozadí. V tomto prípade bude použitie pastelových paliet a dokonca aj snehobielych farieb na dokončenie takmer všetkých povrchov spálne odôvodnenejšie ako kedykoľvek predtým..

Kontrastné miesta v spálni

Pôvodným spôsobom, ako vyzdobiť spálňu, bude použitie drevených stenových panelov na obloženie povrchu za čelom postele. V nocľahárni chceme teplo a pohodu, príjemné prostredie, ktoré by prispelo k priaznivej príprave na spánok a radostnému prebúdzaniu každý deň. Práve tento postoj môže dať modernému interiéru prirodzenosť prírodného dokončovacieho materiálu. Akcentová stena zdobená orechovými panelmi je sama o sebe účinná a spolu s dekoráciou steny bude vyzerať ako skutočné koordinačné a sémantické centrum miestnosti na spanie a relaxáciu..

Pôvodná dekorácia na stenu za čelom postele

Nezvyčajná dekorácia spálne

Dokonca aj v spálni pre novorodenca, dieťa alebo teenagera môže byť používanie orechového nábytku ťažké ospravedlniť a vytvoriť veľmi zvláštny obraz miestnosti. Postele a kolísky pre dojčatá, poschodové konštrukcie pre dve deti a už plnohodnotné miesta na spanie pre tínedžerov je možné doplniť o malé komody, príručné stolíky, poličky na knihy alebo úložné moduly v inej úprave..

Dekorácia miestnosti pre novorodenca

Izba pre teenagera

Kúpeľňa – variácie na tému odtieňov vlašských orechov

Dizajn kúpeľne je veľmi zriedka obmedzený na štandardnú sadu vodovodných armatúr, najmä ak nehovoríme o skromných izbách v malých bytoch. Je ťažké a jednoducho nepohodlné zaobísť sa bez nábytku v kúpeľni v bytoch s vylepšeným usporiadaním alebo v súkromných domácnostiach. Na zariadenie úžitkových priestorov sú nepochybne kladené zvýšené požiadavky:

  • musí byť konštruovaný na aktívne pôsobenie vlhkého prostredia;
  • nábytok musí byť zvolený prakticky, aby poskytoval požadovanú úroveň úložnej kapacity aj v malej miestnosti;
  • povrch dreveného nábytku by sa mal ľahko čistiť, aby bol človek chránený pred výskytom a reprodukciou huby, ktorá môže nielen pokaziť vzhľad nábytku, ale aj poškodiť členov domácnosti;
  • a samozrejme, kúpeľňový nábytok by mal byť atraktívny, rovnako ako vy a vaši rodinní príslušníci.

Orechové drevo v kúpeľni

Teplá atmosféra v kúpeľni

Ak hovoríme o vonkajšej kráse orechového dreva, o tom sa môže presvedčiť každý. Je potrebné chrániť materiál pred vlhkosťou použitím špeciálnych zlúčenín odpudzujúcich vlhkosť. Na ochranu výrobkov bude bohužiaľ potrebné obetovať prirodzenosť materiálu – filmy, spreje a živice, ktoré impregnujú kúpeľňový nábytok, nemenia prirodzený vzor ani odtieň dreva..

Úložné systémy v technických miestnostiach

Kúpeľňa v čokoládových a medových tónoch je útočiskom relaxácie a pokoja. Prírodné odtiene príjemné na pohľad upokojí a uvoľní stres, prečistia vaše myšlienky a zároveň prečistíte telo. Rôzne odtiene hnedej, nielen v zariadení, ale aj vo výzdobe miestnosti, dokážu vytvoriť úplne jedinečnú atmosféru..

Všetky odtiene hnedej

V kombinácii s medovo-hnedými odtieňmi vlašských orechov v úložných systémoch a doskách v oblasti umývadla s murivom v rovnakom farebnom štýle vytvoril harmonický, ale netriviálny obraz úžitkového priestoru..

Červenkasté medové odtiene

Orechový nábytok v kancelárii

Ak chcete vo svojom modernom kancelárskom interiéri interpretovať tradičný anglický štýl, môžete pokojne kombinovať orechové drevo s modrými, smaragdovými odtieňmi, použiť farbu Marsala, fľaškovo zelené farby. Teplá teplota farieb nábytkových riešení bude vyvážiť chladnú paletu povrchových úprav a viesť k harmonickému, ale originálnemu dizajnu pracoviska..

Originálne farebné kombinácie

Dekorácia skrinky

Ak sa pomocou vlašských orechov rozhodnete ozdobiť nielen nábytok v kancelárii, ale aj podlahu, dvere a ďalšie interiérové ​​položky, potom sa musíte postarať o osvetľovací systém na niekoľkých úrovniach. V takom priestore si vystačíte len s jedným centrálnym lustrom. Bude lepšie, ak sa svetlo bude môcť odrážať od svetlých povrchových povrchov, sklenených a zrkadlových povrchov (dvere skriniek, dosky, prvky dekorácie stien), čím sa priestor znásobí a vizuálne rozšíri. A na základe tohto konceptu je lepšie dať oriešok nie tmavého plemena, ale med alebo dokonca pieskovo-zlaté odtiene prírodného materiálu..

Povrchová úprava dreva a nábytok do skriniek

Riešenie nábytku do kancelárie

Regály od podlahy k stropu