Nočné stolíky očami moderných dizajnérov

Tento kus nábytku teraz nájdete kdekoľvek – nielen v súkromných domoch, ale aj v rôznych inštitúciách: v nemocniciach, prázdninových domoch a hoteloch. Málokto to vie «obrubník» preložené z francúzštiny ako «pilier» alebo “pahýľ”. V súčasnej dobe pod týmto slovom najčastejšie existuje malá uzavretá skrinka so zásuvkami a policami alebo pohodlný široký stojan na niečo. Navyše, obrubník sa niekedy nazýva spodná časť kuchynského alebo písacieho stola..

Nočný stolík v spálni

Nočný stolík v spálni, samozrejme, nemožno nazvať základnou položkou, jej úloha v interiéri miestnosti a v živote človeka je však už dlho stanovená. Existuje predpoklad, že tento kus nábytku bol vytvorený v stredoveku, keď bolo potrebné mať blízko miesta odpočinku zbrane, aby sa chránili pred neočakávanými útokmi nepriateľov. Ale až v polovici VIII. Storočia vo Francúzsku získali obrubníky skutočnú popularitu. V tom čase boli nočné stolíky nízke a skladali sa z jednej zásuvky a police. Po francúzskych fashionistoch sa o tomto kúsku nábytku dozvedeli aj obyvatelia ostatných európskych štátov..

Oválny podstavec Prísny interiér spálne

Dajte im ich

Podľa štatistík človek strávi vo sne asi jednu tretinu svojho života. Z toho vyplýva, že značná časť nášho času je strávená v spálni. A vzhľadom na skutočnosť, že mnohí majú vo zvyku čítať si pred spaním alebo piť hrnček čaju, nedá sa zaobísť bez obrubníka vedľa postele. Jeho povrch môžete vždy použiť na vloženie mobilného telefónu alebo časopisu na čítanie. Na nočnom stolíku je to jednoduché «vychádzať» na prvý pohľad také predmety, ako je pohár vody, fotografia v ráme, budík, ceruzka a dokonca aj sviečka v stabilnom svietniku. Do skrinky je možné umiestniť ešte viac vecí, ktoré potrebujete. Je vhodné tam uložiť mnoho doplnkov – od kozmetiky až po posteľnú bielizeň..

Očarujúci obrubník Spálňa vo svetlých farbách

Niektorí majitelia domov nevidia zmysel v nákupe nočných stolíkov, pretože sa domnievajú, že všetky dôležité zásoby je možné uložiť na komode alebo v skrini. Hlboko sa však mýlia, pretože skrinky majú oproti iným kusom nábytku množstvo dôležitých výhod. Sú kompaktné a funkčné zároveň – nemusíte sa starať o to, kam uložiť nepotrebné veci bez toho, aby ste vstali z postele. Okrem toho bude toto príslušenstvo slúžiť ako skvelý doplnok k návrhu spálne. A mimoriadna rozmanitosť podstavcov vyrábaných v našej dobe umožní každému majiteľovi domu vybrať si vhodnú možnosť – cenovo dostupné z hľadiska materiálu a dokonale kombinované so všeobecným štýlom miestnosti..

Biely nočný stolík Elegantný interiér spálne

Rozmanitosť ich druhov si zaslúži pochvalu.

Je veľmi ťažké sa orientovať v obrovskom počte moderných nočných stolíkov, ktoré sú k dispozícii na predaj. V nábytkových salónoch sa najčastejšie nachádzajú nasledujúce typy nočných stolíkov do spálne:

  • nočný stolík so zásuvkami;
  • otvorená skrinka-skriňa;
  • namontované modely;
  • podstavec so zaťahovacím alebo otočným tanierom.

Drevený obrubník Visiaci podstavec Spálňa v bielom Svetlé doplnky v spálni Skrinka so zásuvkami

Na výrobu nočných stolíkov sú vhodné akékoľvek materiály. Tento kus nábytku je vyrobený z dreva a drevotriesky, skla a zrkadiel, kovu, plastu a dokonca aj kože. Dizajnéri často používajú kombináciu niekoľkých materiálov. Hlavná vec je, že hotový výrobok harmonicky zapadá do interiéru spálne..

Štvorcový podstavec Nezvyčajné nočné stolíky Zrkadlové skrinky Lakovaný podstavec Sivá a biela spálňa Elegantná posteľ

Užitočná rada: ak niekto vo vašej domácnosti trpí alergiami alebo astmou, mali by ste sa rozhodnúť pre nočný stolík vyrobený z prírodných materiálov. Najvýhodnejším je samozrejme drevený nábytok. Najpopulárnejšími výrobkami sú masívny dub, buk a borovica. Modely s prvkami z plastu, kovu alebo skla sa však považujú za praktickejšie. Navyše vyzerajú skvele v každom modernom interiéri. Ak však stále musíte kupovať nočný stolík z lacnejších materiálov, napríklad z drevovláknitých dosiek alebo drevotrieskových dosiek, určite by ste sa mali ubezpečiť, že na lepenie nábytku bolo použité lepidlo známych výrobcov. Nekvalitné lepidlo často spôsobuje škodlivé výpary.

Skrinka z masívneho dreva Podstavce s nohami

Ďalším bodom, ktorému musíte venovať pozornosť, je príslušenstvo používané pri výrobe nočných stolíkov. Určite by ste mali skontrolovať všetky úchytky na dverách a zásuvkách – musia byť dobrej kvality, odolné voči oderu a ľahko sa používajú. Proces otvárania dverí a vyťahovania zásuviek by mal byť prakticky tichý.

Nočné stolíky Spálňa s nočnými stolíkmi

Malo by sa pamätať na to, že tvar a veľkosť zakúpeného výrobku budú závisieť od oblasti spálne, ako aj od jeho pracovného zaťaženia iným nábytkom. Miesto odpočinku vyžaduje dostatok čerstvého vzduchu, preto priestor nepreplňujte. Ak spálňa nie je veľká, najlepšou možnosťou by bola miniatúrna skrinka so zásuvkou vybavená dvoma alebo tromi policami. Rohová skrinka zaberá ešte menej miesta a perfektne sa hodí do stiesnených priestorov. Do priestrannej miestnosti sa perfektne zmestí nočný stolík s veľkým počtom zásuviek..

Skrinka s dvierkami Tmavý interiér spálne

Ďalším dôležitým bodom, ktorý je potrebné pri výbere nočného stolíka zvážiť, je jeho výška. Tento kus nábytku je potrebné skombinovať s veľkosťou postele. Je potrebné vybrať skrinku takej výšky, aby nebránila výhľadu v miestnosti, a zároveň nebola veľmi nízka. Príliš squatové modely spôsobujú majiteľom značné nepríjemnosti, pretože sú ťažko dostupné..

Funkčný podstavec Skrinka pri posteli Snehobiela spálňa Spálňa s obrubníkom

V súčasnej dobe sú veľmi dôležité modely podstavcov so zatváracími dverami, ktoré obsahujú zásuvky aj police. Nemenej obľúbené sú nočné stolíky, pozostávajúce zo stolovej dosky, kompaktnej zásuvky a špeciálneho výklenku na umiestnenie časopisov a kníh. Takéto modely sa dajú ľahko premiestňovať z miesta na miesto a dobre sa hodia do stiesnených priestorov, pretože nepreťažujú interiér miestnosti..

Otvorená skrinka Obrubník na knihy Jednoduchý dizajn skrinky Kvádrové podstavce

Nočné stolíky pre milovníkov všetkého originálneho

Moderní dizajnéri teraz venujú veľkú pozornosť vytváraniu neobvyklých nočných stolíkov. Takéto palce, ak vás nerozveselia, vás prinajmenšom rozosmejú. Myšlienke dizajnu sa medze nekladú!

Ozdobný obrubník Otvorený obrubník Starožitné podstavce Útulný interiér spálne

Tieto modely spoznáte okamžite. Takéto podstavce sa vyrábajú vo forme sklenenej pyramídy, rebríka alebo kocky. Okrem toho sa pri výrobe moderných nočných stolíkov používajú tie najneočakávanejšie predmety: stoličky, staré kufre, truhlice … a dokonca aj vedierka. Mäkké skrinky s čalúnením z textilu, kožušiny a kože sa stali veľmi módnymi. Výhodou takéhoto nábytku je jeho bezpečnosť – na jeho hranách sa nemôžete zraniť. Milovníci afrického štýlu milujú prútený nábytok..

Pôvodný tvar skrinky Obrubník kufrov Konopný obrubník

Aké modely nočných stolíkov nevymysleli dizajnéri v našej dobe: ľahké a masívne, pôsobivé veľkosti a veľmi malé, s nohami alebo bez nich, s niekoľkými priehradkami na ukladanie vecí alebo s jednou priehradkou, zdobené rôznym príslušenstvom alebo zdobené polotovary -starožitnosť! Každý z nich môže vo vašej spálni hrať rozhodujúcu úlohu. Výber je na tebe.