Nábytok z masívu – štýlový a praktický!

Drevo … čo môže byť prirodzenejšie a prirodzenejšie? Nábytok vyrobený z tohto nádherného prírodného materiálu dokáže malé zázraky: vyčistí vzduch vo vašej miestnosti, vytvorí špeciálnu, jedinečnú mikroklímu, poteší originálnym a jedinečným vzorom, spoľahlivosťou, pohodlím a nádhernou arómou. Okrem toho sa už dlho poznamenáva, že drevený nábytok môže dokonca zlepšiť náladu a zdravie. Prirodzený pôvod stromu hovorí o jeho šetrnosti k životnému prostrediu, a teda aj o bezpečnosti pre ľudí.. Nábytok z masívu Drevený nábytok Dizajn dreveného nábytku Drevený nábytok v interiéri Drevo v interiéri Drevený nábytok, rovnako ako interiérový dizajn, je rozdelený do štýlov. Vďaka tomu je drevo ešte kompatibilnejšie s dekorom a atmosférou miestností..

Klasický štýl

Tento štýl tradične používa tmavé drevo, často zdobené rezbami. Je tiež charakterizovaná prítomnosťou mnohých ozdôb a rôznych detailov. Klasický drevený nábytok možno rozdeliť do niekoľkých typov: –

Koloniálny vzhľad dreveného nábytku je ťažké opísať jednou jasnou definíciou. Pretože z názvu je zrejmé, že štýl vznikol v období stredovekého Anglicka, keď mal kolónie na všetkých kontinentoch. V dôsledku toho mal každý kolonista svoju vlastnú rozmanitosť tohto druhu nábytku. Majiteľ vily s cukrovinkami a kaučukom získal vlastný nábytok, ktorý pochádzal z dreva, ktoré ho obklopovalo. Kolonisti zo Západnej Indie sú známi svojou nízkou polohovateľnou stoličkou a stočenými podrúčkami. Všeobecne platí, že tradičnými prvkami interiéru kolonistov sú krídlové žalúzie, masívne skrine a šatníky, ako aj prútené ventilátory..

Viktoriánsky vzhľad

Viktoriánsky nábytok pochádza z druhej polovice 19. storočia, keď v Anglicku vládla kráľovná Viktória. V tom čase začal vznikať samotný viktoriánsky štýl, vládne tu luxus, bohatosť dekorácie, zmes niekoľkých smerov: gotický, exotický (čínsky a indický štýl) a rokoko. To všetko ovplyvnilo aj nábytok, najmä jeho farbu. Najčastejšie je svetlo hnedá a tmavo červenohnedá. Pretože v tomto štýle boli veľmi cenené slušnosť, spoľahlivosť a demonštračné bohatstvo a solídnosť, nábytok bol vyrobený výlučne z prírodného dreva a masívneho dreva cenných druhov. Ako ozdobu nábytkových predmetov použili zlacenie, vykladané drahými kameňmi a kovmi a pod..

Drevený nábytok Drevo je zárukou kvality a spoľahlivosti Nádherný výhľad na drevo v interiéri Drevený bytový nábytok Prírodná krása dreva Drevený nábytok

Provinčný nábytok

Tu hovoríme o francúzskom štýle Provence, čo je ľahkosť, naivita a absencia jasných a bohatých farieb. Tento nábytok sa vyznačuje pokojnými tónmi postele a jednoduchými tvarmi. Napriek všetkej jednoduchosti sa na výrobu nábytku v provinčnom štýle Provence často používa orech, gaštan, dub, ktoré nie sú najlacnejšími materiálmi. Je to tak, že ich textúra a vzor pomáhajú vytvoriť špeciálny a jedinečný vzhľad, ktorý je pre tento štýl charakteristický. V dnešnej dobe môžete vziať akýkoľvek nábytok z drahých drevín a dať mu umelý vzhľad staroveku, jednoduchosti a dokonca aj staroveku.

Neoklasicistický

Tento štýl sa vo všeobecnosti vyznačuje svojim aktualizovaným a súčasným pohľadom na tradičnú klasiku. Ponúka racionálnejšie riešenia, minimalistický prístup, používanie moderných materiálov, ktoré dodáva tradičným klasickým formám eleganciu a ľahkosť, ale zároveň sa nič dramaticky nemení. Neoklasický nábytok je minimalistický, strohý, jednoduchý a funkčný. A samozrejme, luxusný nábytok z masívu, často biely. Všetko vyššie uvedené je klasický nábytok v rôznych variáciách.. Drevený nábytok v klasickom štýle

Nábytok v súčasnom štýle

Na moderný nábytok sa používajú rôzne druhy a farby dreva, tu môžete využiť akúkoľvek fantáziu a experimentovať do sýtosti. To, čo je pre moderný drevený nábytok veľmi charakteristické, je schopnosť ozdobiť ho kovovými a plastovými časťami. Pre tento štýl je dôležité mať jednoduché a jasné čiary. Existuje tu aj niekoľko smerov: – moderný; – pokrokový; – minimalizmus.

Moderný nábytok

Od slova «moderné» preložené z angličtiny ako «moderné», všeobecne sa uznáva, že tento význam je definíciou tohto štýlu. To znamená, že to znamená odraz moderného a nedávneho pokroku v tomto odvetví. V secesnom štýle je v skutočnosti trend, ktorý sa objavil v druhej polovici 19. storočia. Aj keď je tento štýl súčasný, stále je súčasťou klasiky. V našej dobe sa však objavila moderná secesia, ktorá nesie časť klasickej éry, ale aj mnohé trendy moderny. Moderný Moderný nábytok je pohodlný a luxusný. Charakteristickými znakmi sú kombinácia funkčných detailov a dekoru, hladké línie a jasná geometria, rôzne materiály, textúry a tvary. Pokiaľ ide o farbu, uplatňuje sa široká paleta výrazných odtieňov a používanie kontrastov. Je dôležité zorganizovať efektívny pracovný priestor. Existuje prítomnosť moderných domácich spotrebičov.

Pokrokový

Tento názov, v preklade z angličtiny, znamená high technologies (hi-tech je skratka pre high technology). Tento štýl má význam umeleckého chápania špičkových technológií. Je tu jasne vyjadrená propaganda estetiky materiálu. Preto sa špičkový nábytok z masívu tak dokonale hodí do moderných interiérov. Je krásna, elegantná a jedinečná. Pre tento smer je dôležité starostlivo zvážiť tvary a proporcie kusov nábytku. Dekorácie nie sú vítané, ale to je kompenzované prírodnými vlastnosťami materiálu: jedinečný vzor dreva, prirodzené farebné prechody, kontrasty atď. Špičkový drevený nábytok má pri všetkej svojej maximálnej funkčnosti jednoduchý geometrický tvar a zároveň extravagantné a nekonvenčné tvary..

Minimalistický nábytok

Tento nábytok sa vyznačuje lakonickými líniami a tvarmi, ako aj absenciou rôznych dekorov. Najdôležitejšou vecou je funkčnosť a racionalizmus návrhov. Paleta farieb je neutrálna, pokojná – piesková, béžová, hnedá, biela, čierna, terakota. Moderný drevený nábytok Súčasný nábytok Moderná verzia dreveného nábytku

Dokončovanie a zdobenie dreveného nábytku

Dnes existuje obrovské množstvo možností na konečnú úpravu a zdobenie dreveného nábytku, napríklad dyhy. Jedná sa o materiál na báze dreva, ktorý je tenký (menej ako 3 alebo 4 mm) plechy. Tieto tenké drevené dosky sú prilepené k povrchu dreveného nábytku (a všeobecne akéhokoľvek iného). Používa sa aj vložka. To znamená, že akékoľvek viacfarebné fragmenty sú prilepené k povrchu nábytku. Podľa svojho vkusu môžete použiť akékoľvek iné dekorácie a povrchové úpravy nábytku. Hlavná vec, ktorá zostane nezmenená, je kvalita a krása stromu..