Nábytok do obývačky v modernom štýle

Pojem modernej obývačky znamená maximálne množstvo priestoru a svetla a samozrejme funkčný nábytok. Inými slovami, interiér by mal pôsobiť pragmaticky usporiadane. Pozrime sa podrobnejšie na každý štýl oddelene..

Minimalistický nábytok

Tento štýl sa vyznačuje minimálnym počtom nábytku, len nevyhnutne potrebným, ako aj nedostatkom dekorov. Pri výbere farebnej palety interiéru je lepšie vyhnúť sa kontrastným kombináciám, t.j. pohľad na pohľad na takú obývačku by nemal na ničom lipnúť, ale iba kĺzať. Neobvyklý koberec v obývačke Najcharakteristickejšími farbami tohto štýlu sú biela, šedá, čierna, ako aj odtieň ovsených vločiek. Minimalizmus sa vyznačuje obrovskými šatníkmi na celej stene, ktorých dvere sú priesvitné alebo zrkadlové. Namiesto tradičnej steny má v tomto prípade interiér modulárny systém s prevahou skla a zrkadiel, ako aj minimálny počet prázdnych fasád..

Odporúča sa zvoliť tri potrebné moduly, napríklad stojan na televíziu, stojan na knihy a stojan na disky CD. Hlavnou požiadavkou na nábytok je úplné vylúčenie akéhokoľvek dekoru na fasádach skriniek, podstavcov atď., T.j. musia byť úplne hladké (bez maľovania alebo vyrezávania). Pokiaľ ide o čalúnený nábytok – tu je to geometrické, pohovky sú dosť tvrdé a nízke, najčastejšie obdĺžnikové.

mäkký roh v štýle minimalizmu

Kreslá sú asketické a na pohľad nepôsobia veľmi pohodlne, pretože trochu ako obvykle. Tiež namiesto stoličiek môžu byť tvrdé pufy. Vo väčšine prípadov je čalúnenie monochromatické: biele, béžové, krémové (sivá alebo hnedá je menej častá). Niekedy je na čalúnení nábytku povolený grafický ornament..

High-tech nábytok

Tento štýl zahŕňa ultramoderné materiály, ktoré sú v harmónii s minimálnym počtom dekorov a, podobne ako minimalizmus, dostatok priestoru a svetla..

maximálny technologický priestor

Pokiaľ ide o farebnú schému – vhodné sú výlučne monochromatické, napríklad biela, šedá alebo kovová, môžu sa použiť zelené fľaše. Najčastejšie sa však používajú svetlé odtiene. Ústredným akcentom obývačky v tomto štýle je domáce kino, navyše najnovšieho modelu, s celostenovou plazmovou obrazovkou..

high-tech obývacia izba

Transformačná sedačka sa bude perfektne hodiť napríklad aj na sklenený konferenčný stolík, navyše nohy pri stole by mali byť kovové. Tu je vhodný akýkoľvek skriňový nábytok s posuvnými dverami. Tiež daný štýl «miluje» originálne nečakané kombinácie, napríklad plast s betónom, kov so sklom, umelá koža s drevom.

zadržiavací dekor

Inými slovami, v tomto prípade je vítaná maximálna spoľahlivosť, funkčnosť a špičkové technológie. Dekor je povolený vo veľmi obmedzenom množstve, napríklad na čalúnení. Mini steny, skrinky, police a police s lesklým leskom sú vítané. Niektoré kusy nábytku môžu byť chrómové alebo sklenené, napríklad konferenčné stolíky, televízne stojany alebo malé poličky. Čalúneným nábytkom sa rozumie obyčajné čalúnenie (tkanina alebo lesklá koža).

biely gauč

Stoličky a kreslá sú možné z plastu, vrátane priesvitného. Je dobré, ak interiér obsahuje jeden alebo dva kusy nábytku, ktoré majú efektný tvar, napríklad originálny konferenčný stolík alebo neobvyklé kreslo..

originalita štýlových foriem

stoličky v štýle high-tech

high-tech prvky v obývačke

high-tech prvky v obývačke

Secesný nábytok

Tento štýl znamená kombináciu hladkých línií s elegantnými formami a funkčnosti s praktickosťou. V tomto prípade je vhodnejšie použiť prírodné materiály ako kov, drevo, sklo, kameň, pretože nábytok by mal byť jednoducho spoľahlivý a odolný. Hlavným prvkom je dvoj alebo trojmiestna pohovka, ktorej rozmery priamo závisia od rozmerov samotnej obývačky. Konštrukcia takýchto pohoviek znamená prítomnosť vyrezávaných nôh, ktoré plynule prúdia do opierok rúk a chrbta. Tento štýl má tiež bizarné a nepredvídateľné tvary..

Secesný nábytok

Pohovka alebo pohovka tohto tvaru je vítaná. Môže byť tiež asymetrický so všetkými druhmi neobvyklých vložiek. Mimoriadne vhodné budú kvetinové motívy alebo fantastické vzory na čalúnení čalúneného nábytku. Interiér miestnosti by mal okrem iného zahŕňať konferenčný stolík alebo konferenčný stolík, ako aj kreslá, napríklad doplnené pohovkou alebo pufami. Secesná stena môže byť buď veľká a priestranná, alebo zaberá minimum miesta na nevyhnutné veci. Policové osvetlenie poslúži ako nádherný originálny doplnok k nemu. Stena môže byť vyrobená z dreva alebo kovu, alebo môže byť kombinovaná, z rôznych materiálov. Posuvné dvere sú zvyčajne vyrobené zo skla alebo zrkadiel. Hlavnou charakteristickou črtou secesného nábytku je jeho mobilita.

Art deco nábytok

Tento štýl dokonale kombinuje geometrické tvary s plynulými tvarmi. Použitým materiálom je predovšetkým vzácne drevo s kovovým dekorom a sklenenými vložkami. Tu sú vhodné africké ozdoby, automobilový dizajn alebo napríklad kubistické kresby..

nádherný interiér v štýle art deco

Nábytok Art Deco je kombináciou drahých materiálov, napríklad drahých drevín s polodrahokamami alebo kožou jašteríc a žralokov. Inými slovami, nábytok v tomto štýle by mal mať také vlastnosti, ako je sofistikovanosť, exkluzivita, efektnosť a bohatstvo, pretože art deco je interakciou moderného a neoklasicizmu. Hlavnou charakteristickou črtou štýlu je zefektívnenie a hladkosť foriem, ako aj prítomnosť elegantných prvkov, napríklad zlatenie alebo striebro, slonovina, krokodílová koža alebo perla. Paleta farieb je neobvykle rozmanitá.

zlatý stôl

Nábytok v ekologickom štýle

Ekologický štýl (ekologický štýl) je prírode čo najbližší a znamená použitie prírodných materiálov, respektíve prírodného dreva.

obývacia izba v ekologickom štýle

prírodný štýl

štýlová prirodzenosť ekologického štýlu

Prútený nábytok je ideálny na vytvorenie extra ľahkosti. Ak potrebujete pridať svetlo, sklenené povrchy prídu na pomoc. Kamenné a mramorové dosky dodávajú jedinečné kúzlo. Pri vytváraní interiéru v ekologickom štýle a výbere nábytku by ste sa mali spoliehať na tri hlavné body: prirodzenosť, jednoduchosť a vzdušnú ľahkosť. To znamená, že pri nákupe stoličiek a stolov nemusíte vyberať maľované.

množstvo svetla v ekologickom štýle

drevený stôl v ekologickom štýle

Výrobky musia byť úplne prírodné bez všetkých druhov chemických vplyvov. Čalúnenie pohoviek by malo byť v ideálnom prípade vyrobené z bavlny alebo ľanu, stoly a stoličky sú výlučne drevené a z ľahkých drevín. Vítané sú tiež všetky druhy bambusu a ručne tkaných výrobkov. Pokiaľ ide o tvar nábytku, neexistujú žiadne obmedzenia. Konope a naplavené drevo sú perfektné ako dekorácia interiéru. Je možné zakúpiť nábytok v tvare kokonu alebo hniezda.

Techno nábytok

V tomto interiéri je nábytok úplne odlišný od tradičného, ​​skôr pripomína zariadenie na prácu v šatniach..

neobvyklá lampa v techno štýle

Skrinky vo farbe ocele sú podobné trezorom s perforovanými panelmi na dverách. Bežné sú aj skladané skrine, ktoré pripomínajú kontajnery. Ďalším veľmi dôležitým dotykom tohto štýlu sú vlnité plechy, ako aj stoličky vyrobené z ohýbaných rúrok alebo stoličiek v tvare lunárneho rovera..

obývacia izba v techno štýle

Techno nábytok je vybavený nohami pripomínajúcimi statívy a na nohách sú pripevnené kolieska. Musí byť prítomný sklenený stôl s nohami. Použitými materiálmi sú farebný plast, kov, sklo a niektoré drevo. Čalúnený nábytok nie je vylúčený. Pohovky sú nízkeho tvaru s hlbokými sedadlami a nadrozmernými poťahmi zo syntetiky. Pufy sú tiež nízke a beztvaré. Inými slovami, tento štýl úplne vylučuje koncepty pohodlia a poriadku, Naopak, všeobecný stav zanedbávania je tu na mieste..

neobvyklých tvarov a predmetov

lakonický moderný štýl

priestranná stena

prvky prírody

svetlé akcenty

štýlové prvky moderného interiéru

maximálne svetlo a priestor

kombinácia prirodzenosti a modernosti

sofistikovanosť kontrastov

prírodná farba

prírodná farba