Nábytok do chodby: najlepšie nápady na usporiadanie na fotografii

Vstupná hala sa zdá byť jednou z najmenších, ale nie menej významných miestností v každom dome. Chodba je tvárou domu, víta hostí a vytvára prvý dojem. Preto je veľmi dôležité venovať náležitú pozornosť usporiadaniu tejto miestnosti. Dizajnéri často krátia priestor v tejto miestnosti v prospech kuchyne alebo obývačky, čo je veľká chyba, pretože chodba v tomto prípade zostáva úzka a malá.

Paleta farieb

Paleta farieb zaujíma najdôležitejšie miesto v interiérovom dizajne, nastavuje celkovú náladu a ovplyvňuje vnímanie miestnosti. Hlavný význam farieb nadobúda na chodbe skutočnosť, že táto miestnosť má malú plochu, špecifické rozloženie a absenciu prirodzených zdrojov svetla. Je dôležité dbať na správnu kombináciu farieb v interiéri, aby ste ho naplnili príjemnými kontrastmi a kombináciami. Aby ste zdôraznili výhody a skryli nedostatky miestnosti, odporúčame vám preštudovať si otázku farebných riešení v interiéri..

Nezabudnite na veľkosť chodby! V malých miestnostiach sa vyhnite tmavým farbám a vodorovným pruhom, používajte jemné a svetlé odtiene. Farebná paleta tejto miestnosti by mala harmonicky zapadnúť do celkového štýlu domu. A je tiež lepšie opustiť studené odtiene bielej, olivovej a modrej farby, pretože na takýchto povrchoch sú viditeľné škvrny a nečistoty a chodba je koniec koncov vystavená mechanickému namáhaniu..

Farba dverí a nábytku sa musí zhodovať!

Je povolený jemný kontrast: použite bielený dub a mliečny dub alebo taliansky orech a vlašský orech, platí iba jedna podmienka – farby by sa nemali líšiť o viac ako dva tóny.

Nábytok do úzkej a malej chodby

Existuje niekoľko predmetov nábytkovej zostavy, ktoré musia byť prítomné v každej chodbe. Jedná sa o veľké rastové zrkadlo, niekoľko otvorených vešiakov, miesto na topánky a pohodlné mäkké sedenie. Ostatné položky, ako šatník, zásuvky a police, sú rovnako dôležité, ale v prípade potreby sa bez nich zaobídete. Odporúčame vám, aby ste už aj tak malý priestor nezaťažovali veľkým počtom nábytku..

Nainštalujte vstavané skrine s posuvnými dverami, malými stojanmi na topánky a úzkymi zrkadlami. Aby sa priestor vizuálne rozšíril, používajte svetlé farby v nábytku a nástenných krytinách a urobte všetko, čo je v jeho silách, aby bola miestnosť čo najsvetlejšia (okrem hlavného zdroja svetla môžete použiť aj tie menšie: svietniky a reflektory, vytvárajúce rôzne scenáre osvetlenia).

Otvorené stojany na topánky

Stojan na topánky funguje ako konvenčný sušič s otvorenými perforovanými alebo mriežkovými policami na stojane, ktorý pojme niekoľko radov. V Rusku sa takéto porasty nazývajú galoše. Ich výhodami sú nízke náklady (vďaka jednoduchému dizajnu a lacným materiálom), trvanlivosť, kompaktnosť (kompaktné rozmery stojana na topánky uľahčujú umiestnenie pod vešiak na šaty alebo na akékoľvek iné miesto) a jednoduché použitie (vďaka absencia dverí a možnosť umiestnenia obuvi akejkoľvek výšky na horné police.). Tento dizajn má však aj nevýhody: topánky na nich sa rýchlo zaprášia a nie vždy je dostatok miesta pre veľký počet párov topánok. Otvorené stojany na topánky môžu byť vyrobené z dreva, plastu alebo kované, aby sa bez problémov zmestili do akéhokoľvek dekoru.

Tenký stojan na topánky

Takéto stojany na topánky sa vyznačujú svojou kompaktnosťou a «harmónia». Vďaka svojej veľkosti sa pohodlne zmestí na chodby akejkoľvek veľkosti a pojme dostatočný počet topánok. Topánky v nich sú umiestnené zvisle, v špeciálnych vreckách na vnútornej strane dverí a po otvorení sa prenesú do naklonenej polohy. Vysoké topánky alebo čižmy sa však do tenkých regálov na topánky nezmestia, čo je jeho hlavná nevýhoda..

Šatník na chodbe

Posuvná skriňa je jedným z najbežnejších a štýlových riešení na ukladanie vrchného oblečenia na chodbu. Posuvná skriňa so zrkadlovými dverami vám umožní rýchlo posúdiť váš vzhľad pred odchodom z domu a pohodlné posuvné dvere vám poskytnú rýchly prístup k oblečeniu a obuvi. Dobre sa zmestí do každej, aj tej najmenšej chodby, ak ju zabudujete do výklenku v stene. Posuvné šatníky sú vyrábané na zákazku, a preto by ste sa mali vopred rozhodnúť o počte políc a boxov na odkladanie vecí. Napriek svojim pomerne veľkým nákladom tento dizajn vyzerá atraktívne a je spoľahlivý a atraktívny..

Vešiak

Vešiaky môžu byť buď samostatne, alebo môžu byť pripevnené k stene. Oba sú dosť kompaktné, ale vešiak na stenu zaberá menej miesta a umožňuje vám umiestniť pod neho stojan na topánky alebo miesto na sedenie. Jednotlivé vešiaky na šaty majú však svoje nevýhody: nemôžu byť trvalým miestom na ukladanie vrchného ošatenia a nemožno na ne zavesiť niektoré odevy, napríklad kožušiny alebo kabáty z pokrčenej tkaniny a stojace vešiaky sú dosť nestabilné..

Predsieňový nábytok v modernom štýle

Pre chodbu v modernom štýle bude inštalácia skriňového nábytku vynikajúcim riešením. Nainštalujte posuvné šatníky so zrkadlovými dverami a osvetlením a môžete ich tiež uhlové. Pokiaľ ide o farebnú paletu, neutrálne odtiene v modernej dobe vyzerajú dobre. Ako hlavné odtiene použite bielu, čiernu, béžovú, mliečnu a slonovinovú farbu.

A aby osvetlenie malo zaujímavejší vzhľad, urobte jasné akcenty na jednotlivých detailoch, napríklad zelenej, modrej, fialovej a mnohých ďalších jasných farbách. Zlikvidujte preplnený priestor v prospech štýlového a minimalistického interiéru. Nezabudnite na dekoráciu. Na chodbe toho zvyčajne nie je veľa, ale steny môžete ozdobiť obrazmi, originálnymi hodinami a lampami, ako aj dať krásne figúrky.

Správny výber a kompetentné umiestnenie nábytkových zostáv pomôže vašu chodbu zútulniť, krásne a funkčne a taktiež vytvorí dobrý prvý dojem, ako aj správnu náladu hneď po vstupe do domu..