Moderná zostava nábytku do spálne

Spálňa je najosobnejším a najpríjemnejším miestom v dome. V spálni majitelia domu odpočívajú, spia a trávia voľný čas. Z tohto dôvodu by sa mala interiéru tohto priestoru venovať náležitá pozornosť: farebná schéma, obklady stien a podláh, ako aj usporiadanie nábytku. Nábytok môže byť vyrobený v absolútne ľubovoľnom štýle, ale samotná atmosféra v miestnosti by mala prispievať k relaxácii a pokojnému spánku. Pred kúpou sady nábytku by ste mali dôkladne porozumieť vlastnostiam a typom nábytku..

Farba nábytku do spálne

Farebná schéma, v ktorej je spálňa vyrobená, môže byť veľmi odlišná: teplá alebo studená, svetlá alebo tmavá. Najpopulárnejšou farbou je biela. Krásne sa kombinuje s inými farbami a je univerzálny pre miestnosti rôznych veľkostí: vizuálne zväčšuje priestor v malých miestnostiach a dodáva pocit ľahkosti veľkým miestnostiam..

Aktuálnou farbou nábytku v roku 2021 je wenge, ktorú je možné použiť v miestnosti v úplne iných odtieňoch: od tmavo hnedej po zlatú..

Na vytvorenie kontrastu v miestnostiach pastelových farieb odporúčame použiť nábytok v modrej alebo zlatej farbe. Pre kontrastnú a svetlú spálňu sú vhodné nábytkové položky vo svetlých farbách.

Populárne sú broskyňové, horúce ružové, smaragdové a vínové farby. A najobľúbenejšie odtiene sú: krémová, svetlo zelená a mäta.

Posteľ do spálne

Posteľ by ste mali vyberať obzvlášť opatrne. Odporúčame vám, aby ste matracu venovali maximálnu pozornosť, pretože správne zvolený matrac zaistí zdravý a zdravý spánok a dodá vám energiu a pohodu po celý deň. Je tiež dôležité vybrať si pohodlnú farebnú schému, v ktorej bude miestnosť vykonaná. Napríklad svetlé farby na rozdiel od tmavých odtieňov nepôsobia dráždivo a psychologicky nevyvíjajú tlak na majiteľov spálne..

Mäkké postele sú obľúbené, pretože sa stávajú pohodlnejšími vďaka čalúneným bokom a mäkkým opierkam hlavy. Mäkká posteľ dokonale zapadne do interiéru vašej spálne. Prírodné drevené postele vás priblížia k ľudskej prirodzenosti, upokoja vašu psychiku a pomôžu vám relaxovať po náročnom dni. V hoteloch sa najčastejšie inštalujú kontinentálne postele. Sú vyššie ako štandardné postele a skladajú sa z rámu a dvoch matracov.

Nočné stolíky

Nočné stolíky sú tiež veľmi dôležité a mali by byť prítomné v každej spálni. Obrubník nie je len vizuálnym doplnkom postele, ale aj priestranným úložným priestorom. Nočný stolík musí spĺňať požiadavky kupujúceho: musí byť o 15 centimetrov vyšší ako matrac. Tento kus nábytku nemusí byť nevyhnutne kombinovaný s ostatnými v miestnosti, môže z neho byť prízvuk alebo naopak náhlavná súprava môže byť zladená s farbou..

Obrubník môže byť užitočný v mnohých prípadoch: môžete si naň položiť knihu, ak si radi čítate v posteli alebo pred spaním, pomôcky a umiestniť stolnú lampu, ktorá funguje ako nočné svetlo. Dávajte pozor na rozloženie spálne a vyberte správny počet nočných stolíkov. Môže to byť nielen štandardný jeden nočný stolík, ale aj dva úzke umiestnené po stranách postele..

Šatník v spálni

Pre pohodlné skladovanie oblečenia, doplnkov a obuvi v miestnosti by ste si mali vybrať veľkú a priestrannú šatník. Stojí za to pamätať, že skrinka by mala byť umiestnená na kratšej stene, aby sa ušetrilo miesto v spálni. Odporúčame vám zvoliť si uzavretý šatník, aby ste sa vyhli vizuálnej redukcii priestoru, ako aj pocitu chaosu a neporiadku v miestnosti. Pri výbere dverí skrinky zvážte veľkosť miestnosti a vaše individuálne preferencie. Dvere môžu byť veľmi odlišné: posuvné, štandardné alebo montované. Jedným z najbežnejších modelov sú šatníky so vstavanými zrkadlami. Vyberte si šatník, ktorý vám najviac vyhovuje: môže to byť posuvná skriňa, ktorá výhodne rozšíri priestor v miestnosti, rohu, posuvnom alebo šatníku s posuvnými dverami..

Toaletný stolík

Toaletný stolík je príjemným doplnkom nábytkovej zostavy v spálni. Tento kus nábytku vám pomôže urobiť si poriadok a oceniť váš vzhľad. Stôl je najčastejšie umiestnený vedľa postele a slúži na uloženie kozmetiky, šperkov a parfumov na jednom mieste. Je to prospešné nielen pre dievčatá, ktoré si chcú urobiť dokonalý make -up a účes, ale aj pre svojich mužov, pre ktorých bude zrkadlo do kúpeľne teraz zadarmo a úplne k dispozícii..

Modulárny nábytok do spálne

Moderný modulárny nábytok rôznych tvarov a farieb si v poslednom čase získava medzi spotrebiteľmi stále väčšiu obľubu. Nábytok tohto typu dodáva miestnosti originálny a harmonický vzhľad, dodáva jej priestornosť a šetrí miesto. Je pevný, odolný a ľahko sa používa. Medzi výhody modulárneho nábytku patrí: jednoduchá preprava (v prípade potreby je možné kusy nábytku ľahko vymeniť), jednoduchá montáž a demontáž, možnosť kombinovať moduly pre určité kusy nábytku, univerzálnosť a vysoká kvalita materiálov, z ktorých je nábytok vyrobené. Takáto nábytková zostava má aj nevýhody: napríklad jednoduchý dizajn bez rôznych dekoratívnych predmetov, v predaji sú štandardné veľkosti modulárnych súprav, čo môže viesť k potrebe výroby nábytku na mieru, ako aj k vysokej cene, ktorá je rádovo vyššie ako ceny za štandardný nábytok.Drevotrieska.

Nábytok v modernej spálni môže byť vyrobený v rôznych farbách, odtieňoch a štýloch. Hlavnou vecou je správne vybrať a skombinovať kusy nábytku, nesmiete mu dovoliť, aby príliš vynikal alebo vyzeral pochmúrne na pozadí spálne. Do modernej spálne sú najvhodnejšie štýly ako high-tech, minimalizmus, podkrovie, ekologický štýl, moderný a klasický. Pamätajte si, že nie je potrebné kupovať kompletnú sadu nábytkových zostáv: akýkoľvek kus nábytku môžete odmietnuť alebo naopak pridať. Hlavným cieľom pri navrhovaní miestnosti je vytvoriť holistický obraz a vzájomnú kombináciu nábytkových predmetov.