Komoda v obývacej izbe: zaujímavé nápady interiéru so štýlovým a módnym nábytkom

Komody sú nábytok, bez ktorého si už len ťažko vieme predstaviť nejaký moderný byt. Sú funkčné, môžu usporiadaným spôsobom uložiť potrebné položky a navyše je tento kus nábytku dôležitým prvkom interiérového dizajnu. Preskúmajte rôzne nápady na dizajn a nájdite praktické a estetické komody do vašej obývačky..

Komoda v obývačke v rôznych štýloch

Komody sa väčšinou používajú na skladovanie domácich potrieb: riad, knihy, záznamy, posteľná bielizeň, uteráky a dokonca aj oblečenie. Sú kombináciou zásuviek a skriniek rôznych veľkostí a kapacít, takže môžete nábytok dokonale prispôsobiť svojim individuálnym potrebám. Tento nábytok navyše plní dôležitú dekoratívnu funkciu v obývacej izbe..

Komody do obývačky si môžete vybrať v mnohých štýloch:

  • moderný – charakterizovaný prítomnosťou LED podsvietenia a sklenených prvkov;
  • ročník – tento typ má mierne opotrebovaný, zámerne zastaraný dizajn;
  • Škandinávsky – v tomto prípade by najlepšou voľbou bola jednoduchá, mierne lesklá biela komoda;
  • klasika – farby prírodného dreva vyzerajú krásne v interiéroch;
  • Provensálsky – mierne zaoblený, biely alebo béžový nábytok, s mnohými skriňami a zásuvkami;
  • Angličtina – uprednostňujú sa tmavšie farby s veľkými zásuvkami a sklenenou prednou stranou,
  • priemyselný – v tomto prípade by ste mali venovať pozornosť nábytku s originálnym dizajnom, dokončenému napríklad s kovovými prvkami.

Malo by sa však pamätať na to, že najlepší aranžérsky efekt získate kombináciou komody do obývačky s iným nábytkom v rovnakom štýle..

Moderné komody do obývačky – najvyššia kvalita spracovania

Moderné komody sú zárukou najvyššej kvality spracovania. Masívny nábytok, drevotrieskové dosky a laminátové panely v kombinácii s precíznymi povrchovými úpravami ich robia ideálnymi pre nadchádzajúce roky. Či už je nábytok vyrobený z moderného skla alebo je prezentovaný v tradičnom štýle, kvalita je prvoradá.

Komody do obývačky: dlhé, krátke, vysoké a nízke

Pokiaľ ide o tvar komody, výber je rovnako veľký. Podľa navrhovaného priestoru si môžete vybrať vysokú alebo nízku komodu, klasickú širokú a dlhú alebo úzku a krátku. Toto samozrejme nie sú všetky možnosti. Do úzkych priestorov je vhodná rohová alebo televízna komoda, ktorá spojí príjemné s užitočným, rozšíri úložný priestor. V obývačke bude fungovať aj dobre vybavená komoda s prídavným krídlom.

Komody do obývačky: fotografia s nápadmi na použitie

Izbové komody môžu byť samozrejme použité aj na iné účely, než len na ukladanie predmetov každodennej potreby. Na horný pult je možné umiestniť ozdobné drobnosti alebo zarámované fotografie – vďaka týmto doplnkom obývačka získa individuálny charakter. Vnútri zasklených, osvetlených políc je možné vystaviť krásny porcelán alebo turistické suveníry. Možností aranžovania je skutočne veľa, čo je možné vidieť v prezentovanej fotogalérii..

Kúpa komody v obývačke je skvelý nápad na funkčnosť a estetiku

Komoda je šikovný kus úložného nábytku. Hodí sa do malých aj priestranných interiérov bez ohľadu na štýl a účel. Moderné komody do obývačky majú tiež reprezentatívnu funkciu a dajú sa použiť na predvádzanie dekorácií..

Praktická stránka komody do obývačky

Komoda zaberá menej miesta ako šatník a môžete ju ľahko presúvať z jednej miestnosti do druhej. Takýto kus nábytku nepreplní miestnosť a zároveň poskytne ľahký prístup k často používaným položkám. Zásuvky sú ideálne na uloženie papierov, šperkov a drobnej bielizne. Na druhej strane, jedálenské komody majú spravidla uzamykateľné police, kam môžete skryť svoje obľúbené obrusy, poháre na rôzne príležitosti, vázy a taniere. Na nízku komodu môžete tiež položiť niečo dekoratívne, napríklad rodinné fotografie, starožitnú vázu alebo sviečky. Dajte teda interiéru individuálny tón a postarajte sa o správnu atmosféru v miestnosti..

Možnosti pre moderné komody pre obývaciu izbu v usporiadaní bytu

Ak máte radi minimalizmus, hľadajte truhlice s elegantnými predkami a bez rúčok. Vysoký lesk a neutrálne farby v bielej a sivej farbe dobre ladia s najnovšími trendmi a jasne zdobia aranžmán. Dávate prednosť tradičným komodám do obývačky? Vyberte si nábytok s prírodnou farbou dreva a viditeľným zrnom, ktorý dodá interiéru hrejivý, ale sofistikovaný prízvuk. Ak však máte radi provensálsky alebo anglický štýl, odporúčajú sa biele truhlice s frézovanými prednými časťami a ozdobnými držadlami..

Na čo si dať pozor pri kúpe komody do obývačky?

Dielenské spracovanie je mimoriadne dôležité. Nábytok do skrine je často postavený na drevotrieskových doskách. Truhly používajú vodiace kladky a pánty. Mnoho modelov je vybavených tichým zatváraním, ktoré vám umožňuje plynulo zatvárať zásuvky a dvere, čo má pozitívny vplyv na trvanlivosť výrobku. Pri výbere komody by ste mali zvážiť jej použitie. Modely pre mládež by mali byť priestranné a moderného dizajnu. Glazovaný nábytok s otvorenými policami bude nádhernou ozdobou obývačky. Ponuka BRW obsahuje aj veľké komody do spálne, pretože sú ideálne na spodnú bielizeň a posteľnú bielizeň, zatiaľ čo malé modely sú ako stvorené na nočné stolíky..

Komoda v obývacej izbe je dobrým spôsobom, ako zorganizovať ďalšie položky, ktoré vyžadujú svoj vlastný priestor. Najčastejšie sú naplnené obrusmi a riadom. A hoci je komoda spojená hlavne so zásuvkami, neexistujú tu žiadne pravidlá. Môže byť vybavený iba zásuvkami alebo otvorenou skrinkou a môže mať aj kombináciu oboch. Bežné sú aj truhlice so zasklenými fasádami, ktoré umožňujú zobrazenie obsahu. Veľké komody sú skvelé, pretože spájajú skrinky alebo zásuvky s otvorenými policami, na ktoré môžete umiestniť knihy alebo suveníry.