Klasický nábytok – praktický luxus vo vašom interiéri

Nábytok v klasickom štýle, ktorý mnohí spájajú s aristokraciou 17-18 storočí, je dnes neuveriteľne populárny. Žiadny iný štýl interiéru nemôže tak zdôrazňovať luxus a stav priestorov, pohodu a vynikajúcu chuť majiteľov. Vysoko kvalitné materiály, elegantné tvary, luxusný dekor a to všetko s neuveriteľnou praktickosťou a odolnosťou robia z nábytku v klasickom štýle atraktívnu voľbu pre zariadenie domácnosti pre mnohých majiteľov domov a medzi našimi krajanmi..

Obývacia izba v klasickom štýle

Nábytok v klasickom štýle

V miestnosti zariadenej v klasickom štýle sa vždy vznáša jemný duch aristokracie. Moderná interpretácia tradičného štýlu sa vyznačuje originálnymi nápadmi a použitím kvalitných materiálov pre zariadenie. Povrchové lakovanie, tónovanie a leštenie voskom dodáva nábytku v klasickom štýle zvláštne čaro. Dekor z vyrezávaných prvkov, použitie sklenených vložiek s matnými a priehľadnými povrchmi, použitie bronzových a medených tvaroviek – táto hmotnosť dodáva vzhľadu nábytku pre klasický interiér nádych rafinovaného luxusu..

Priestranné obývacie izby v tradičnom štýle

Čalúnený nábytok do obývačky v klasickom štýle

Obývacia izba zariadená v klasickom štýle sa vyznačuje okázalosťou a vážnosťou, ktoré sú organicky kombinované v rámci jednej miestnosti, tu sú luxus a funkčnosť prepojené do jedného obrazu..

Pastelové farby a zlacenie

Popularita nábytku v klasickom štýle neustupuje z niekoľkých dôvodov:

  • nadčasová klasika, môžete jedenkrát stráviť renováciou a nákupom drahého nábytku a užívať si výsledný interiér mnoho rokov, ak sa vám páči. Zároveň si môžete byť istí, že vaša izba je zariadená v duchu doby, pretože klasický nábytok nestarne;
  • tradičný štýl zdôrazňuje nielen stav a stav majiteľov, ale tiež ukazuje vynikajúci vkus;
  • klasická obývačka bude pre vašu rodinu útulným miestom na odpočinok a zároveň bude schopná zapôsobiť na hostí vášho domova.

Teplá atmosféra útulného luxusu

Elegantné zariadenie

Čalúnený nábytok do obývačky v klasickom štýle najčastejšie predstavujú modely s vysokými zakrivenými nohami, čalúnené prírodnými materiálmi v pokojných, neutrálnych tónoch.

Pastelové tlmené farby

Čalúnený nábytok do klasickej obývačky

Čalúnenie zo velúru a zamatu, gobelínové tkaniny a saténové povrchy s výšivkami a razbou – častá možnosť zdobenia čalúneného nábytku pre klasické obývačky.

Čalúnený nábytok v klasickom štýle

Pohodlná sedačka

Moderná interpretácia klasického štýlu prináša nové kolekcie výrobcov luxusného nábytku svoje vlastné charakteristiky – nielen kreslá a bankety pripomínajúce časy aristokracie sú široko dostupné. Nájsť napríklad rozťahovaciu sedačku v klasickom štýle, ktorá môže slúžiť ako miesto na spanie, nie je ťažké. To isté platí pre kreslá s posuvnými mechanizmami..

Originálne čalúnenie pohovky

Zariadenie mäkkého posedenia

Čalúnený nábytok so svetlým čalúnením je príležitosťou nastaviť akcenty v interiéri s prevažne neutrálnou prírodnou paletou. Na pozadí dreveného nábytku a povrchových úprav používajúcich farby prírodného dreva vyzerá farebný nábytok obzvlášť pôsobivo. Vnáša do klasického interiéru sviežosť a originalitu.

Farebné čalúnenie

Jasné, hlboké tóny

Svetlé čalúnenie

Ak sa v čalúnení čalúneného nábytku v klasickom interiéri používa potlač, potom je to spravidla kvetinový, kvetinový vzor, ​​ale existujú aj geometrické ozdoby. Aby nedošlo k zbytočnému spestreniu interiéru obývačky, v miestnostiach s čalúneným nábytkom sa pokúšajú vyhnúť sa kresbe na tapety, koberce a záclony..

Potiahnuté čalúnenie

Textilné roztoky na čalúnenie

Kožené čalúnenie klasického nábytku je pomerne bežnou možnosťou zdobenia interiérových predmetov v moderných obývačkách a kanceláriách. Brutalita poťahového materiálu v kombinácii s klasickými formami čalúneného nábytku prináša interiéru originalitu a zostáva verná tradíciám..

Kožené čalúnenie

Moderná interpretácia klasiky

Židle, kreslá a pufy v klasickej obývacej izbe sú obvykle dodávané vo dvojiciach, pretože tradičný štýl miluje symetriu a vyvážené zariadenie. Volumetrické operadlá stoličiek a kresiel s vyrezávanými ozdobnými prvkami, polkruhové podrúčky, dokonca aj dizajn vankúšov na pohovku je doslova nasýtený sofistikovanosťou.

Symetria v interiéri

Čalúnený nábytok do snehobielej obývačky

Nie je jednoduché si predstaviť klasickú obývačku bez sedačky. Na vytvorenie priestoru na sedenie v tradičnom interiéri však môžete použiť páry kresiel symetricky usporiadané okolo konferenčného stolíka alebo puzdra, ktoré pôsobia ako ostrov. Stoličky v tomto prípade môžu byť rovnakého modelu alebo sa môžu líšiť v dizajne, farbe a potlači čalúnenia. Hlavnou vecou pri výbere nábytku nie je zabudnúť na pravidlo symetrie a kombinatorické základné farby..

Obývačka bez sedačky je realitou

Žiadny priestor na posedenie s čalúneným nábytkom sa nezaobíde bez konferenčného stolíka, stojana alebo pufu, ktoré môžu vykonávať niekoľko funkcií. V klasickej verzii majú stojanové stoly najčastejšie elegantný dizajn, niekedy na ohnutých alebo vyrezávaných nohách. Stôl môže byť vyrobený z dreva alebo môže mať kovový rám a sklenenú alebo zrkadlovú dosku.

Zamerajte sa na konferenčný stolík

Nábytok s ohnutými nohami

Skriňový nábytok – šatníky, vitríny, príborníky a komody

Skriňový nábytok v obývacej izbe alebo kancelárii môže byť predstavený so vstavanými možnosťami. Takéto modely vyzerajú obzvlášť pôsobivo v kombinácii s povrchovou úpravou z podobného druhu dreva. Takýto nábytok je ozdobený lištami a rímsami, malými stĺpmi a rezbami, zvyčajne vyrobenými z rovnakého materiálu ako rám nábytku..

Skriňový nábytok z kvalitného dreva

Interiér skrinky

Vstavané vitríny

Tradičný dizajnový spálňový nábytok

Posteľ v spálni s klasickým interiérom je vždy veľkým a luxusným kusom nábytku, často s čalúneným čelom a rámom z masívu. Je tiež možné použiť kovový rám s kovaným dekorom čipky.

Klasický interiér spálne

Pôvodná posteľ z masívu

Klasický interiér spálne

Nikto nebude tvrdiť, že hlavným kusom nábytku v spálni je posteľ. Toto však nie je jediné tradičné zariadenie pre spaciu a relaxačnú miestnosť. Malé kreslá a stojany na stôl organizujú posedenie alebo celý budoár. Nočné stolíky alebo tácky a bankety môžu vytvoriť slušné prostredie na spanie..

Snehobiela spálňa

Spálňa v bielom

Lambrequin cez čelo postele

Tenká hranica medzi klasickým štýlom a barokovým a rokokovým štýlom spočíva okrem iného v množstve dekorov v zariadení. Ak má vaša spálňa viac ako jeden kus nábytku s mnohými dekoratívnymi prvkami, rytinami alebo prekrytiami z bronzových, mosadzných, pozlátených alebo postriebrených detailov, klasika môže ustúpiť štýlom, ktoré sú jej duchom blízke, ale prezentované pompéznejšia verzia..

Svetlá klasika

Spálňa v pastelových farbách

Usporiadanie jedálne – klasické jedálenské skupiny

Luxusný jedálenský stôl s vyrezávanými nohami a lakovanou doskou môže byť ústredným bodom každej klasickej jedálne. Hodnou spoločnosťou budú stoličky s drevenými rámami a čalúnenými sedadlami a operadlami. Farby a výtlačky čalúnenia môžu byť veľmi rozmanité. V klasických interiéroch často nájdete použitie jednej textílie na zdobenie okien a čalúnenie stoličiek alebo mini stoličiek..

Interiér jedálne

Klasická jedáleň

V jedálni je možné okrem jedálenskej skupiny nainštalovať aj príborník alebo vitrínu. Nábytok z masívneho dreva s vyrezávaným dekorom má spravidla fasády so sklenenými vložkami z priehľadného materiálu, ale existujú aj matné možnosti a dokonca aj vitráže..

Svetlá jedáleň v klasickom štýle

Jedálenská skupina zo vzácneho dreva

Klasický ošúchaný jedálenský kút

Tradičná jedáleň

Použitie svetlého dreva alebo farbenie prírodného materiálu vám umožní vytvoriť neuveriteľne čistý a dokonca vzdušný obraz jedálne. Niekedy je taký nábytok umelo starnutý, aby vytvoril špeciálne kúzlo miestnosti, ktoré zachováva rodinné tradície po mnoho generácií..

Jedáleň vo svetlých farbách

Snehovo biely nábytok so svetlým čalúnením a dekorom

Klasická jedáleň je nielen obrovskými jedálenskými stolmi so stoličkami pre veľký počet hostí, ale aj skromnou jedálňou výlučne pre rodinné večere. Malý okrúhly stôl na masívnej drevenej nohe a pohodlné mini kreslá s pohodlným čalúnením v prírodnom odtieni vytvárajú v domácnosti neskutočne útulnú a príjemnú atmosféru..

Jedálenská skupina s kreslami

Zostava nábytku do kuchyne v klasickom štýle

Klasická zostava nábytku nevychádza z módy už mnoho rokov a vždy bude relevantná. Zmeny podliehajú iba spôsobom integrácie moderných domácich spotrebičov do klasických fasád nábytkového súboru. Na výrobu kuchynskej súpravy pre klasický interiér sa používa prírodný drevo alebo MDF, povrch fasád môže mať prírodný prírodný vzor alebo môže byť natretý, najčastejšie svetlými, neutrálnymi tónmi..

Klasická kuchynská súprava

Klasický kúpeľňový nábytok

Ak je celé obydlie zariadené v klasickom štýle, bolo by celkom logické použiť nábytok v tradičnom štýle a v úžitkových priestoroch, ako je kúpeľňa. Môžu to byť úložné systémy vo forme malých komôd alebo políc, toaletný stolík s kreslom alebo stoličkou, ako aj bankety a pohovky..

Klasika v kúpeľni

Neoklasicizmus je moderný spôsob uchovávania tradícií

Neoklasicizmus je interiérový štýl, v ktorom sú tradície klasicizmu stelesnené v súčasných formách s použitím progresívnych materiálov. Tento trend sa líši od tradičného štýlu veľkým zaujatím voči moderne, určitým zjednodušením foriem a dekorácie, úspešnou integráciou modernej technológie a dizajnu umeleckých predmetov do miestnosti s klasickým nábytkom a dekoráciou..

Obývacia izba s krbom

Farebný neoklasicizmus

Neoklasický interiér

Neoklasicizmus sa vyznačuje symetriou a ušľachtilosťou kompozícií, harmóniou a milosťou foriem, drahým, ale nie náročným dekorom. Použitie časovo testovaných foriem na výrobu nábytku z moderných materiálov s progresívnymi metódami spracovania a dekorácie je súčasťou modernej klasiky.

Moderný pohľad na klasiku

Klasický nábytok do modernej obývačky

Pôvodná klasika

V neoklasicistickom interiéri je možné nielen použiť ultramoderné modely osvetľovacích zariadení, použitie dekorácie na stenu vo forme diel moderného umenia, ale aj nainštalovať nábytok s odretými, umelo starnutými povrchmi.

Moderný luxus

Neoklasicizmus - eklektický vzhľad

Neoklasicizmus ctí tradície a prírodné, pokojné tóny bez jasných akcentných škvŕn sa najčastejšie vyberajú ako paleta farieb pre výzdobu interiéru. Pastelové, tlmené farby, nielen v dekorácii, ale aj v nábytku, pomáhajú vytvárať atmosféru, v ktorej sa každý – majitelia domov a ich hostia budú cítiť príjemne..

Prírodné odtiene

Pár kresiel pri krbe

Klasický nábytok je možné integrovať do interiérov s rôznymi štylistickými trendmi. Napríklad na pozadí ošúchaných stien bude klasický nábytok bez pompézneho dekoru pôsobiť organicky, čím sa vytvorí dizajn v štýle shabby chic.

Ošumelý šik

Interiér chodby

Tradičné modely skriniek a bytového textilu sa dajú úspešne zladiť s interiérom v štýle Provence alebo inými variantmi národných štýlov – country. Zjednodušené verzie klasického nábytku budú relevantné aj v miestnostiach zariadených v námornom štýle..

Klasika s moderným nádychom