DIY záhradný nábytok

Každý vlastník súkromného domu mestského alebo prímestského typu, letnej chaty alebo osobného pozemku skôr alebo neskôr čelí potrebe zlepšiť svoje územie. Nehovoríme o rozbití záhonov a záhonov, výsadbe stromov a kríkov, ale o usporiadaní pohodlných, ale zároveň praktických rekreačných oblastí, varení a jedení jedla na čerstvom vzduchu. Je ťažké si predstaviť upravenú oblasť bez záhradného nábytku, iba taký nákup nie je cenovo dostupný pre každého a je oveľa príjemnejšie sedieť na ručne vyrobenej lavičke alebo večerať na čerstvom vzduchu pri stole, ktorého realizácia nestálo vás to ani cent. V tejto publikácii sme zhromaždili veľa možností pre záhradný nábytok, ktoré si môžete vyrobiť sami. Vlastníte iba materiály, ktoré máte poruke, malú sadu nástrojov a veľkú túžbu po tom, aby bol váš web pohodlný, pohodlný a estetický.

DIY záhradný nábytok

Domáci nábytok na pozemok

Aby sa na vašom webe objavil záhradný nábytok, ktorý sa môže stať nielen spoľahlivým predmetom exteriéru, ale aj dôvodom hrdosti majiteľov a závisti susedov a hostí, nie je toho toľko potrebné – odpadový materiál, vytrvalosť, malá predstavivosť, práca a úsilie. V tomto článku nájdete príklady výroby záhradného nábytku z dreva, stavebných paliet, predmetov pre domácnosť, použitých.

Jednoduchý stôl

Gauč

Pôvodný stojan

Kreslo vyrobené z plastového boxu

Výber materiálu na výrobu vidieckeho nábytku

Aby sa nábytok vyrobený vlastnými rukami organicky zmestil do existujúceho obrazu letnej chaty alebo súkromného nádvoria, je potrebné zodpovedne pristupovať nielen k samotnému výrobnému postupu, ale aj k výberu materiálu. Najuniverzálnejším a zároveň veľmi ohybným materiálom z hľadiska spracovania je prírodné drevo. Výhodou dreva je, že sa môže perfektne hodiť do akéhokoľvek štylistického smeru v krajinnom dizajne. A to sa dá dosiahnuť vďaka rozmanitosti možností dizajnu – od masívneho nábytku z guľatiny až po ľahké a elegantné výrobky tkané z viniča alebo vetvičiek..

Skladacia doska stola

Pohodlný kútik

Masívna jedálenská skupina

Vonkajší jedálenský nábytok

Výhodou dreva na vytváranie nábytku vlastnými rukami je tiež to, že má veľa prejavov. Kus nábytku môžete vytvoriť s minimálnym spracovaním materiálu v čo najkratšom čase. Napríklad z bežných pňov sa dajú urobiť stoličky alebo malé stolíky. Všetko, čo musíte urobiť, je zaistiť, aby bol povrch nového záhradného nábytku dokonale opracovaný a bezpečný na používanie..

Konopná stolica

Konopný nábytok

Z konárov a vetvičiek si môžete vyrobiť záhradný nábytok …

Vetvičkový nábytok

Alebo guľatina a veľké drevo …

Masívne výrobky

Jednoduchosť vykonania

Lavice a lavičky sú neoddeliteľnou súčasťou života letnej chaty

Aj veľmi malý dvorček potrebuje záhradný nábytok, na ktorom by si mohol posedieť na čerstvom vzduchu, sledovať západ slnka alebo sledovať východ slnka. Na mieste veľkej rodiny alebo na nádvorí pohostinných majiteľov, kde sa stretávajú spoločnosti, je úplne nevyhnutné vziať do úvahy možnosť sedenia pre niekoľko ľudí.

Nakupujte pri hlavnom vchode

Pohľad zhora

Lavičkový roh

Nábytok z improvizovaných prostriedkov

Jeden z najľahších spôsobov, ako vytvoriť lavičky a lavičky, je použiť drevo a škváru so štvorcovými otvormi. Lavica alebo lavica je zostavená ako konštruktér; nemusíte dokonca používať žiadne nástroje ani maltu, stavebné lepidlo. Výhodou takýchto štruktúr je nielen jednoduchá inštalácia, ale aj prenosnosť – svoj kus záhradného nábytku môžete jednoducho rozobrať a premiestniť na iné miesto alebo jeho časti vložiť do stodoly až do novej teplej sezóny..

Lavička z baru a blokov

Grilovacie lavice

Lakonický dizajn

Ak položíte mäkké sedadlá a vankúše na lavicu z škvarového bloku a dreva, potom sa obyčajná pevná záhradná lavica zmení na pohodlnú a pohodlnú pohovku.

Pohodlná lavica

Lavička, z ktorej sa stala pohovka

Jednoduchá konštrukcia

Minimalistické motívy

Svetlá lavica

Kombináciou materiálov na výkon záhradného nábytku môžete zvýšiť pevnosť a zlepšiť vzhľad výrobkov. Napríklad spolu so stromom v jednej alebo inej modifikácii môžete použiť kovové konštrukcie, napríklad časti postelí (chrbát, nohy).

Lavička zo starej postele

Vonkajšia jedálenská časť

Na čerstvom vzduchu akékoľvek jedlo chutí lepšie. Každý majiteľ čo i len malého dvorku sa snaží vytvoriť prostredie, v ktorom sa dá najesť vonku, aj keď ide o krátke raňajky. V závislosti od potrieb a veľkosti vašej rodiny môžete zariadiť malú plochu na krátke jedlá alebo priestranný jedálenský stôl na stolovanie vonku. Je pozoruhodné, že obe možnosti je možné vykonať samostatne..

Pruhovaná jedálenská skupina

Snehobiely záhradný nábytok

Záhradný nábytok vyrobený z dreva

Útulné miesto na jedlo

Jedným z najjednoduchších, ale zároveň praktických spôsobov organizácie jedálenskej skupiny na čerstvom vzduchu je výroba stola spolu s lavicami. Model zobrazený na fotografii bude vyžadovať minimálne množstvo materiálu, ale zároveň bude dosť priestranný. Jedinou nevýhodou takejto jedálenskej skupiny je, že ak potrebujete zvýšiť počet ľudí sediacich pri stole, môžete to urobiť iba o 2 miesta (budete potrebovať stoličky alebo stoličky).

Jedálenský stôl s lavicami

Ako barový pult môžete vybaviť jedálenský kút alebo segment na krátke jedlá (raňajky a popoludňajšie občerstvenie). Nie je ťažké to urobiť pomocou stavebných blokov a dreva alebo dosiek. Na barové stoličky je potrebné vybrať iba stoličky do takejto stolovej dosky s príslušnou výškou.

Barový pult na jedlo

Rekreačná oblasť v letnej chate alebo na osobnom pozemku

Rekreácia v prírode je pre každého spojená s rôznymi vecami. Pre niekoho sú to stretnutia s priateľmi a susedmi, pre iného – čítanie na mierne sa hojdajúcej hojdačke, iní dokonca potrebujú ležadlá do vzduchových kúpeľov. Pre všetky možnosti aktívneho a nie príliš odpočinku môžete vyrobiť nábytok vlastnými rukami, a dokonca aj z improvizovaných prostriedkov s minimálnymi nákladmi.

Pôvodná geometria

Relaxačný priestor so záhradnými pohovkami

Drevený záhradný nábytok

Roh s mäkkými sedadlami

Jeden z najbežnejších spôsobov výroby sedacieho záhradného nábytku je použitie stavebných paliet alebo paliet. Výhodou takejto zostavy je jej jednoduchosť – drevené bloky už boli sformované do častí budúcich kresiel a pohoviek. Konferenčný stolík z paliet môže postaviť dokonca aj majiteľ letnej chaty alebo akéhokoľvek iného pozemku, ktorý predtým nedržal v rukách kladivo. Na spojenie prvkov je možné použiť dokonca aj stavebné lepidlo..

Dôraz na konferenčný stolík

Kompaktný priestor na sedenie

Rekreačná oblasť pod širákom

Jednoduchý stôl

Ďalšou výhodou použitia stavebných prútov na výrobu záhradného nábytku je, že materiál môžete získať za veľmi nízku cenu alebo úplne zadarmo, pretože hovoríme o použitých výrobkoch. Bude však potrebné postarať sa iba o dôkladné čistenie povrchov, vyrovnanie a malé leštenie, impregnáciu materiálu antiseptikmi proti rozkladu.

DIY zloženie

Odpočívadlo v prílohe

Zloženie z paliet

Kontrastné kombinácie

Svetlé prevedenie

Zo stavby paliet môžete vytvárať celé kompozície pre vonkajšiu rekreačnú oblasť. Môže to byť priestranný rohový komplex, zostavený ako pohovka, pohodlné kreslá a konferenčný stolík. Stačí dať mäkké vankúše a sedadlá na kreslá a pohovky, aby ste si zariadili obývaciu izbu priamo na letnej chate alebo na osobnom pozemku …

Útulný kútik vyrobený z paliet

Na drevenej plošine

V sivej

Pred a po zdobení

Bielo-šedá možnosť

Pomocou drevených paliet môžete vybaviť priestor nielen na oddych, ale aj na spanie. Letná posteľ alebo len vrstva stavebných paliet s matracom je skvelou príležitosťou na vytvorenie vonkajšej spálne – stačí sa postarať o baldachýn nad priestorom na spanie, ktorý bude chránený pred slnkom..

Miesto na spanie

Oblasť odpočinku a spánku

Zo starých paliet je ľahké postaviť pohodlnú hojdačku. Môžete ich uviazať na lanách alebo reťaziach na strechu baldachýnu a altánku, na terasu alebo tesne pod vysoký rozložitý strom s hrubými konármi..

Hojdačka v krajine

Hojdačka v rekreačnej oblasti

O niečo menej populárny, ale zároveň praktický spôsob usporiadania záhradného nábytku na letnej chate je použitie stavebných drevených cievok. Môžu byť z nich vyrobené stoličky …

Z drevenej cievky

Detské stoly na hry, kreativitu alebo krátke občerstvenie …

Nízky stôl

Aby ste urobili stôl so stojanom na základni, nemusíte robiť nič, okrem čistenia povrchov a ošetrovania impregnáciami a lakmi …

Cievkový stôl

Stôl cievky môže byť vybavený dáždnikom a sedadlami usporiadanými v kruhu v pohodlnej vzdialenosti od seba …

Stôl s dáždnikom

Pod markízou a so sedadlami

Ďalším bežným materiálom na výrobu záhradného nábytku sú použité drevené sudy. Vyrábajú veľmi ergonomické stoličky, stoly a stojany..

Kreslá a stôl zo sudov

Úložné systémy a ďalšie

Letná chata alebo súkromné ​​nádvorie potrebuje okrem sedadiel rôznych úprav aj ďalšie položky záhradného nábytku. Samozrejme, všetko závisí od potrieb majiteľov – niekto potrebuje puzdro na ceruzku na uloženie nástrojov, iný potrebuje stôl, rebrík alebo stojan, úložný box na hadicu alebo policu na inštaláciu rastlín do kvetináčov. Ponúkame niekoľko praktických a estetických nápadov, ktoré sa ľahko implementujú a ľahko používajú..

Krabica na skladovanie ľadu

Skladovanie ľadu v krajine

Estetické úložisko

Skladovanie záhradnej hadice

Lakonický stojan

Ako úložný systém je vhodné použiť lavice, pohovky, nábytkové rohy a pohovky so sklopnými sedadlami. Vo vnútri takého nábytku môžete uložiť vybavenie na odpočinok a jedlo, ako aj potrebné záhradné náradie. Aby sa zvýšila úroveň pohodlia pri rekreácii v prírode, má zmysel používať odnímateľné mäkké sedadlá na lavice a pohovky. Vyberte si materiály, ktoré sa budú dať ľahko prať v práčke a zaistíte si úctyhodný odpočinok s minimálnym úsilím.

Originálny krajinný dizajn

Miesto odpočinku a skladovania

Biela a modrá kompozícia

Efektívne skladovanie

Úložnými systémami môžu byť okrem iného aj ležadlá. V skutočnosti ide o veľké obdĺžnikové škatule, ktorých česť hornému krytu môže spočívať na stojane a stať sa chrbtom.

Ležadlá na kúpanie vo vzduchových kúpeľoch