DIY stoličky – kreatívne a praktické

Ste unavení z hľadania vhodného nábytku pre váš domov alebo záhradu? Vyčerpáva rodinný rozpočet rekonštrukcia? Alebo možno len chcete vyrábať interiérové ​​položky vlastnými rukami, vymýšľať originálny dizajn a šetriť na materiáloch? Každopádne, táto kompilácia 50 kreatívnych nápadov na stoličky pre domácich majstrov je pre vás. Vysoké a nízke, mohutné a elegantné, s operadlami a vo forme taburetiek, do mestského bytu alebo na letnú chatu – v našej zbierke originálnych nápadov nájde každý inšpiráciu.

Neobvyklá stolička s vlastnými rukami

Kreatívny dizajn

Stoličky od improvizovaných prostriedkov alebo druhého života po staré materiály

DIY interiérové ​​položky prinášajú každému prostrediu osobitnú atmosféru. Ale je pekné nielen vytvoriť niečo originálne svojpomocne, ale zároveň ušetriť peniaze a možno dať nový život predmetom alebo materiálom, ktoré už svoju životnosť vyčerpali. Dizajnéri nám ponúkajú možnosti výroby stoličiek a stoličiek doslova z akýchkoľvek dostupných prostriedkov. Ale len vy viete – aký materiál je k dispozícii pre vás osobne, s čím sa bude jednoduchšie vyrovnávať a aký dizajn stoličky je vhodný pre váš interiér alebo terénne úpravy v krajine alebo vo vidieckom dome.

Stolička z dostupných nástrojov

Pôvodný model

Do detskej izby

Bambusová stolička

Staré nepotrebné skateboardy môžu byť skvelým materiálom na výrobu sedadla a operadla stoličky, ktoré sa môžu stať priestornými stoličkami. Materiál dosiek je dosť odolný – stolička vydrží dlho, ak je dobre zostavená.

Skateboardová stolička

Nemali by ste vyhodiť ani staré vedrá, stačí len obnoviť náter novou farbou a priskrutkovať nohy k nádobe..

Čo so záhradným nábytkom vyrobeným zo súčastí záhradného náradia? Trochu predstavivosti, úsilia a voľného času – exkluzívne kusy nábytku pre vašu letnú chatu alebo osobný pozemok sú pripravené.

Stoličky zo záhradného náradia

Ak sa z úplne odolnej a stabilnej stoličky z času na čas opotrebuje čalúnenie sedadla alebo sa previsne výplň – na vytvorenie exkluzívneho dizajnu použite staré pásy.

Staré pásy

Alebo možno naopak – máte autosedačku v dobrom stave a na vytvorenie pohodlnej stoličky alebo skôr dokonca kresla stačí postaviť pevný rám.?

Používame autosedačku

Výrobky z dreva – kaleidoskop kreatívnych nápadov

Zvlášť u nás je ťažké preceňovať drevo ako materiál na výrobu nábytku a interiérových predmetov. Pre každého, kto sa už vyskúšal v oblasti výroby nábytku z dreva alebo len robí prvé kroky v tomto ťažkom, ale neskutočne zaujímavom obchode, ponúkame nasledujúce zaujímavé možnosti. Môžu byť východiskovým bodom pre váš vlastný dizajn. Výhodou výroby kusov nábytku z dreva je nielen to, že nájdete pomerne kujný druh dreva a splnenie svojich dizajnérskych snov, ale aj to, že hotový výrobok sa zmestí takmer do každého interiéru. Drevo je v dokonalej harmónii s kovom a sklom, zrkadlami a lesklými povrchmi.

Drevené stoličky

Drevená záhradná stolička

Stolička s podrúčkami

Pre ošumelé šik a provensálske štýly

Pohodlná záhradná stolička

Nielen v rámci moderného interiéru, ale aj ako záhradný nábytok, sú výrobky z dreva veľmi obľúbené. Je dôležité len chrániť povrch dreva pred vlhkosťou – farbou alebo lakom, namočiť antiseptikom, zvýšiť nielen životnosť nábytku, ale aj zvýšiť osobný komfort a bezpečnosť.

DIY záhradný nábytok

Nezvyčajný prístup k bežným veciam

Lakonický dizajn

Vetvičková stolička

Rustikálny spôsob

Pohodlné, praktické, stabilné a zároveň mobilné – taburetky, ktoré je možné zostaviť ako papierovú stavebnicu. Dokonale zapadajú do moderného štýlu dekorácie interiéru..

Stoličky ako konštruktér

Drevená stolička

Stabilná konštrukcia

Výrobky z dreva nie sú ani tak farbou a textúrou, ako tvarom. Koniec koncov, mnohé druhy dreva sú dosť tvárne, môžu dostať úplne originálny tvar. Pri honbe za originalitou však nezabudnite na hlavný účel vášho budúceho majstrovského diela – možnosť pohodlného miesta na odpočinok, jedlo alebo prácu..

Pôvodná forma

Pahýl stolička

Dizajnový nábytok

Vlastnými rukami

Z kmeňa stromu

Minimalistický dizajn

V niektorých prípadoch nie je potrebné vyrábať stoličku, ktorá sa nazýva od začiatku, stačí obnoviť starý kus nábytku a dať mu vzhľad, ktorý sa najviac harmonicky zmestí do interiéru miestnosti..

Reštaurovanie stoličky

Pôvodné farbenie

Niekoľko zaujímavých nápadov pre milovníkov čítania. Stolička alebo kreslo a systém na ukladanie kníh – dva v jednom. Pohodlné, praktické, originálne.

Pre milovníkov čítania

Stolička a úložný priestor

Praktický prístup

Nezvyčajná stolička

Čo však s prenosnou skladacou stoličkou, ktorú je možné jednoducho pripevniť na stenu alebo dokonca na ňu zavesiť, keď nie je potrebná? Samozrejme, že taký mobilný kus nábytku má obmedzenia hmotnosti, ale pre osobu priemernej postavy bude taký dizajn viac ako vhodný..

Skladací dizajn

Kombináciou materiálov vytvoríme originálny a odolný nábytok

Kombinácia materiálov rôznych technických charakteristík v rámci výroby jedného kusu nábytku vám umožňuje zlepšiť jeho vlastnosti pevnosti, odolnosti proti opotrebeniu a trvanlivosti. Môžete kombinovať drevo, kov, plast, kožu, rôzne druhy gumy.

Prefabrikovaný model

Drevo a kov

Visiaca hojdačka

Pri výrobe ručne vyrábaných stoličiek sa najčastejšie kombinuje drevo a kov. Takáto aliancia pomáha získať najtrvanlivejšie a najtrvanlivejšie štruktúry. V tomto prípade si časti budúcej stoličky môžete vyrobiť sami alebo byť súčasťou iných interiérových predmetov, ktoré už nepotrebujete..

Barová stolička

S kovovým rámom

Svetlý kovový rám

Jasné tvary a čiary

Je logické kombinovať drevo s mäkkými materiálmi, ktoré zvyšujú úroveň pohodlia stoličky a robia z nej takmer stoličku. A nehovoríme len o vankúšoch na sedadlá alebo operadlá, ale aj o dosť exotických možnostiach – guma, tkanie z nití, zvieracia koža alebo jej imitácia, umelé materiály.

Pohodlné kreslo

Drevo a guma

Stolička zo starých pneumatík

Stoličky s kovovým rámom sú pevné a stabilné, odolné a schopné uniesť vysoké zaťaženie. Takýto nábytok má však nevýhody – sedadlo je príliš studené (ak je tiež vyrobené z kovu). Používajte podložky vyrobené z penovej gumy, výplňového polyesteru a iných syntetických materiálov, ktoré je možné prať v práčke. Alebo aspoň použite odnímateľné látkové poťahy operadiel a sedadiel.

Koncepčný dizajn

Cínová sudová stolička