Odzież dla puszystych – rosnący rynek

Rynek odzieży w dużych rozmiarach przeszedł długą drogę. Spychany przez długi czas do rangi niszowej, ubrania o sporym rozmiarze wielokrotności aux X przed literą L zostały zaprojektowane i wprowadzone na rynek w marginalnej formie, ograniczonej do specjalistycznych sklepów. Kolekcje, często ograniczone, nie zwracały uwagi na mody i mody, na ogół zawierające trzeźwość i wpływy klasyfikowane do trzeciego wieku. Klienci, czasami już poddani atmosferze ambientowej wulgarofobii, musieli więc również cierpieć z powodu marginalizacji swojego wyglądu, z powodu braku oferty i rozpatrzenia, w impulsie „to albo nic”. Trudność w ubieraniu się odczuwana na co dzień, gdzie szafa z ograniczonymi zapasami wymaga nawrotu, który może być źle odebrany przez regularną świtę, zwłaszcza profesjonalistę.

Ubrania w dużych rozmiarach nieśmiało zaczynają znajdować swoje miejsce na półkach

wysokiej jakości odzież w dużych rozmiarach od dawna pozostaje rynkiem poufnym

W heksagonalnej populacji, która ma 30% osób z nadwagą, zapotrzebowanie na ubrania w większych rozmiarach nie jest zatem trywialne, i to nawet w odniesieniu do najbardziej dotkniętych, takich jak osoby otyłe, które stanowią do 15% Francuzów. Liczby te udaremniają więc pomysł niektórych dystrybutorów, którzy wciąż niechętnie poszerzają swoją ofertę, pod pretekstem, że odzież wielkogabarytowa, taka jak sukienka w 46 lub Koszulka 5XL nie znalazłby zbytu.

Plus size i modne ubrania nie wykluczają się już nawzajem

moda i modna odzież plus size dla mężczyzn to czasami rzadki klejnot

To odłożenie na bok, które można uznać za pośrednią dyskryminację osób z nadwagą lub pomiary po prostu bardziej rozwinięte niż ogólna średnia, zaczyna być kwestionowane. Chcąc ograniczyć wpływ promocji nadmiernego odchudzania, często krytykowanej przez graczy modowych, rząd francuski wprowadził w 2017 roku nową zasadę zwaną „Prawem manekinowym”. „Teraz wymaga to od każdej marki i reklamodawcy obowiązkowego udekorowania swoich zdjęć do użytku komercyjnego z wzmianką wskazującą, czy zostały one poddane retuszowi komputerowemu, innymi słowy, czy do modyfikacji korpusu manekina użyto Photoshopa. Chcąc przede wszystkim próbować wymazać pewne kompleksy wynikające z rzekomej doskonałości modeli, akceptacja i żądanie praw w zakresie dostosowanej odzieży są jednak popierane przez samych obywateli. Zjawisko, które interweniuje, aby temu zaradzić – mnożenie się blogerów lub osób publicznych, które wykorzystują swoje wpływy, aby zmienić pogląd przemysłowców i innych autorów redakcyjnych na temat odzieży w dużych rozmiarach. Źródło pocieszenia i dumy dla wielu internautów, którzy w ten sposób znajdują zaufanie i porady, aby dostosować swoje pragnienia do swojej morfologii.

Prawo modelowe i wpływowe osoby, które pomogą załatwić sprawy

Prawo modelowe, które weszło w życie w 2017 r., narzuca w stosownych przypadkach wzmiankę o wyretuszowanym zdjęciu w kampaniach reklamowych

Podczas gdy niektóre tradycyjne marki zawsze utrzymywały swój rozmiar + dział, wydaje się, że stopniowo pojawiają się propozycje produktów podążające za kajdanami szybkiej mody. E-commerce dobrze to zrozumiał, a wyspecjalizowane witryny są w stanie pozyskać klientów spragnionych zalotności, zakupów lub po prostu dobrego samopoczucia. Więc markowa koszulka męska plus size staje się równie przystępny jak jego odpowiednik w rozmiarze S, szybko wyczerpuje się w okresach wyprzedaży.

Internet to wciąż najłatwiejszy sposób na znalezienie koszulki w swoim rozmiarze

Niektóre sklepy internetowe specjalizują się w sprzedaży markowych koszulek w dużych rozmiarach dla mężczyzn.