Victoria’s Secret odwołuje tradycyjny program telewizyjny

Słynna amerykańska marka bielizny Victoria’s Secret, znana z diamentowej bielizny i anielskich skrzydeł, głosem swojej matki-matki, L Brands Inc, postanowiła odwołać swój tradycyjny coroczny program telewizyjny, od dawna uważany przez firmę za „główną część tożsamości marki i niesamowity sukces marketingowy”.

Victoria’s Secret odwołuje coroczny program telewizyjny

Victoria's Secret odwołuje tradycyjny coroczny program ABC z powodu słabych wyników

Pokaz marki, wydarzenie medialne emitowane w ABC co roku od 1995 i od dawna cenione przez fanów marki za zawsze ekstrawagancką inscenizację, już nie jest. Decyzję tę oficjalnie ogłosiła Leslie Wexner, dyrektor generalny grupy L Brands Inc, do której należy słynna marka bielizny. Wyczuwany przez chwilę po słabych wynikach oglądalności ostatniej edycji i wcześniejszym ujawnieniu decyzji przez modelkę Shaninę Shaik, koniec programu telewizyjnego następuje również po serii kontrowersji wokół marki od pewnego czasu i jej oczywistej chęci ponownej oceny jego strategia. Wskazana na konserwatyzm w kwestii niskiego zróżnicowania etnicznego i fizycznego swoich modeli, wydaje się, że marka nie chciała wskoczyć na modę w okresie walki ze stereotypami niesionymi przez branżę modową.

Victoria’s Secret w strategicznych wątpliwościach

Victoria's Secret odwołuje grudniowy program w ABC, ponieważ zwalnia

Na początku mea culpa prowadzonej przez dyrektora finansowego L Brands Inc. Stuart Burgdoerfer „Uważamy, że ważne jest dostosowanie naszego przekazu do obecnego okresu i że najlepsze dopiero nadejdzie”, marka Victoria’s Secret musi również radzić sobie z wizerunek marki, na który wpływ miał jej były menedżer ds. marketingu Ed Razek. Ten ostatni zrezygnował po tym, jak jego komentarze uznano za dyskryminujące, w których odmowę pokazania transpłciowych lub „plusowych” modelek starał się tłumaczyć faktem, że „parada jest spektaklem fantazji”. Próbując nadrobić zaległości, marka od tego czasu zrekrutowała brazylijską trans modelkę Valentinę Sampaio.

Marka bielizny płaci obecnie za polityczne błędy swoich liderów, takich jak Ed Razek

W obliczu kontrowersji i przeciętnych wyników Victoria's Secret rezygnuje ze swojego programu telewizyjnego z 2019 r.

Opóźnienie Victoria’s Secret w dostosowaniu się do obecnych, mniej stereotypowych standardów jest bezpośrednio odzwierciedlone w rosnącej utracie szybkości jej sprzedaży oraz w ataku nowej konkurencji, która zdecydowała się na inkluzywność, np. Savage X Fenty. Prowadzona przez Rihannę i doceniana przez Bellę Hadid, wytwórnię, której pokaz NYFW został bardzo zauważony na początku września, skierowała się bezpośrednio do dużej publiczności, czyniąc Normani swoim pierwszym ambasadorem i podwajając Victoria’s Secret pod względem odniesienia do marki bielizny..

Rihanna i Savage X Fenty zamierzają zdetronizować VS

Victoria's Secret płaci za strategiczne błędy i mierzy się z konkurencją ze strony współczesnego Savage X Fenty Rihanny

Znajdź wszystkie nowości w naszej kategorii Moda & Styl życia i na naszym oficjalne konto na Twitterze.