Reebok ponownie wydaje swoją kurtkę Dream Team, zbojkotowaną przez Jordana w 1992 roku

Największa gwiazda kortów w historii koszykówki, Michael Jordan, powraca na centralne miejsce wraz z wydaniem serii The Last Dance. Dokument, który śledzi sezon 1997-1998 u boku Scottiego Pippena i Dennisa Rodmana, ostatniego z Jego Airness w koszulce legendarnych Chicago Bulls. Ale Jordan to także zwycięstwo zespołu marzeń olimpijskich w 1992 roku, naznaczone z biznesowego punktu widzenia wojną sponsorów między Nike i Reebokiem. Ten ostatni wyposażył amerykańską drużynę, podczas gdy ten pierwszy już wtedy był zainteresowany usługami gracza. Epizod w historii, który powraca przy okazji wznowienia kurtki noszonej przez mistrza, źródło kontrowersji vintage o duże pieniądze.

Michael Jordan ukrył logo Reebok na rzecz swojego osobistego sponsora Nike

przy okazji transmisji Ostatniego tańca Reebok ponownie wydaje replikę kurtki z igrzysk olimpijskich w 1992 roku

Kiedy Michael Jordan wyegzekwował swoją kontraktową lojalność

Ponieważ drużyna USA wygrała finał olimpijski w 1992 roku, prezentacja trofeum nie przypadła do gustu wszystkim, zwłaszcza Reebokowi. Rzeczywiście, marka sponsorowała amerykańską drużynę, a następnie przystroiła się na czas ceremonii medalowej dresem w barwach marki. Jednak powiązanie Michaela Jordana z zawodnikiem Nike, które stało się jednym z najważniejszych w historii sportu, było już na miejscu, zmuszając gracza do pewnej modyfikacji protokołu. W ten sposób ten ostatni postanowił ukryć logo Reeboka na swojej kurtce, zakrywając je swoją flagą narodową, ku uciesze marki ze swooshem i rozczarowaniem konkurenta..

Marka wykorzystuje relacje medialne z afery z 1992 roku, aby ponownie wydać swoją kurtkę, odpowiedział Olympic.

Reebok ponownie wprowadza na rynek replikę kurtki olimpijskiej z 1992 roku, zbojkotowanej wówczas przez Michaela Jordana, gdy drużyna marzeń wygrała igrzyska olimpijskie w 1992 roku

Streamowanie ostatniego tańca w serwisie Netflix daje Reebokowi małą zemstę

Ponieważ passa, która zapadła w pamięć jako dowód lojalności Jordana wobec jego sponsora Nike, właśnie pojawiła się w The Last Dance, Reebok jest zdeterminowany, aby w końcu wykorzystać tę okazję. W tym celu marka zamieściła na Instagramie krótki, sarkastyczny filmik, w którym w humorystyczny sposób przypomina nam, że wolałaby zobaczyć amerykańską flagę z 1992 roku „spartą na drugim ramieniu”. Post daleki od trywialnego, ponieważ firma właśnie ogłosiła ponowne wydanie omawianej repliki kurtki, pierwotnie wydanej w 2018 roku. Jeśli nie jest ona identyczna pod każdym względem z oryginałem, w szczególności z brakiem akronimu USA na froncie, jednak utwór wykazuje wiele podobieństw, takich jak niebieski wzór gwiazdy od ramienia do ramienia, a także biało-czerwone paski po przeciwnej stronie. Obecne jest logo Jordana z 1992 roku, a także większa wersja na plecach i teraz trudniejsza do zakamuflowania.

Kurtka inspirowana tą, która wyposażyła olimpijską drużynę marzeń

Marka korzysta z relacji medialnych z afery Jordana w 1992 roku, aby ponownie wydać kurtkę noszoną przez Dream Team, gdy wygrała olimpiadę.

Legendarna kurtka z 1992 roku powraca zatem w 2020 roku. Dostępna również w granatowo-białej wersji odzież olimpijska Classics powinna być dostępna na stronie internetowej marki w najbliższych dniach w cenie 80 euro..

Reebok podejmuje komercyjną zemstę, 28 lat później

Michaelm Jordan ukrył logo Reebok w 1992 roku, marka wypuściła replikę kurtki Dream Team po wyemitowaniu The Last Dance