Raper 21 Savage aresztowany w USA za brak wizy

Raper 21 Savage, znany na całym świecie m.in. z udziału w piosence „Rockstar” u boku Post Malone, został właśnie aresztowany przez US Immigration and Customs Enforcement (ICE) za widoczny brak pozwolenia na pobyt na amerykańskiej ziemi . Administracja, o której mowa, rzeczywiście oskarża artystę, którego prawdziwe nazwisko Sha Yaa Bin Abraham-Joseph przebywa nielegalnie w Stanach Zjednoczonych od 2005 roku, deklarując, że ma obywatelstwo brytyjskie, a nie amerykańskie: „Pan Abraham-Joseph wjechał do Stanów Zjednoczonych legalnie lipiec 2005 z wizą wstępną na okres jednego roku, której nigdy nie przedłużył, w związku z czym przebywa nielegalnie na amerykańskiej ziemi od lipca 2016 roku ”, dodając, że„ 21 Savage przybył do Atlanty jako nastolatek, w przeciwieństwie do rodzimego wizerunku Georgie że twierdzi, że broni publicznie ”. 21 Podobno narodowość Savage’a, rzekomo Brytyjczyków, wynika z jego rzekomego miejsca urodzenia, Newham, w większym Londynie. Obecnie przebywa w areszcie, grozi mu deportacja i 10-letnia niedopuszczalność.

21 Savage aresztowany przez ICE, policję imigracyjną USA

zdjęcie rapera 21 Savage aresztowanego przez amerykańską straż graniczną za nielegalny pobyt na amerykańskiej ziemi

Jeśli ICE początkowo oświadczyło, że raper był przedmiotem ukierunkowanej operacji, źródła federalne tymczasem ogłaszają, że to aresztowanie było ostatecznie wynikiem przypadku, kontroli wymierzonej w inne osoby, z którymi Savage był w tym czasie. Jego prawnicy dodają: „Jest to naruszenie prawa cywilnego, a dalsze przetrzymywanie pana Josepha nie ma innego celu niż niepotrzebne ukaranie go i zastraszenie go, aby zrzekł się prawa do walki o pozostanie w Stanach Zjednoczonych ”, podkreślając również jej działania wobec społeczności miasta Atlanta, w szczególności walka o edukację dzieci z ubogich dzielnic.

21 Savage jest obywatelem brytyjskim dla administracji USA

zdjęcie 21 Savage na scenie, aresztowanego przez lód za brak wizy i nielegalny pobyt w Stanach Zjednoczonych, obywatel brytyjski

Defense 21 Savage zwraca również uwagę na prośbę tego ostatniego z 2017 r Wiza typu U. Równoważne z prawem azylu, tego typu zezwolenie na pobyt, wydawane w liczbie 10 tys. rocznie, jest przyznawane ofiarom przemocy fizycznej lub psychicznej, które zgodzą się na współpracę z władzami. Do artysty pozostaje uzasadnienie wniosku o taką wizę. W USA z bardzo rygorystyczną polityką migracyjną przyszłość 21 Savage wydaje się ciemnieć w kraju, w którym pojawił się i stał się ikoną miasta, którego zawsze twierdził, że jest integralną częścią, którego „urodził się tam albo nie. Wspierany przez sieci społecznościowe, które nie zostały poproszone o udostępnienie swojej części „memów”, wydaje się, że ICE chce uczynić rapera popularnym przykładem jego pracy w walce z nielegalną imigracją, a przy okazji okłamywać niektóre teksty piosenek artysta, opierając się według nich na nieprawdach dotyczących jego przeszłości, zarówno odnoszących się do miasta Atlanta, jak i sądowych.

Post Malone i 21 Savage, uhonorowani na MTV Video Music Awards 2018 za „Rockstar”

mtv wideo muzyka ceremonia wręczenia nagród zdjęcie 21 savage post malone gwiazda rocka, piosenka

Pochodzący z wyspy Dominika 21 Savage przybył do Atlanty w 2005 roku w wieku 12 lat

kolaż mapa wyspy dominique i atlanta georgia usa, początki 21 dzikich aresztowanych przez policję i uznanych za Brytyjczyków od urodzenia

“>