Peaky Blinders sezon 5 – BBC ujawnia pierwsze obrazy

Jak ogłoszono kilka miesięcy temu, Peaky Blinders powróci w 2019 roku na długo oczekiwany piąty sezon. Serial, który pogrąża nas w błyskawicznym wzroście rodzeństwa Birmingham w podziemiach lat dwudziestych, od czterech sezonów jest prawdziwym sukcesem, prowadzony przez niezwykle wydajną obsadę i w dużej mierze kierowany przez znakomitego Cilliana Murphy’ego jako Tommy Shelby, potężnego stratega i ambitny przywódca gangu.

Tommy Shelby powróci wiosną 2019 na sezon 5 Peaky Blinders

montaż zrzutów ekranu ukradkowych zdjęć nowego sezonu 5 Peaky blinders ze zwiastuna bbc 2019

Fani Peaky Blinder mogli zatem rzucić okiem na sezon 5 w nowym zwiastunie wydanym przez BBC, w oczekiwaniu na premierę zaplanowaną na wiosnę 2019 r. Widzowie brytyjskiego kanału otrzymali zatem jako prezent noworoczny to spotkanie wideo fragmenty jego długo oczekiwanych flagowych programów. Podczas gdy jednominutowy klip zawierał klipy z Killing Eve, Line of Duty i Luther, to krótki, ale wybuchowy zwiastun Peaky Blinders, który przyciągnął całą uwagę..

Oficjalny zwiastun serialu BBC 2019, w tym krótki materiał z piątego sezonu Peaky Blinders

Cillian Murphy, który gra Thomasa Shelby’ego w serialu BBC One, pojawia się z mrugnięciem, podczas którego widzi się go w pobliżu płonącego samochodu, trzymającego ciało w ramionach, wyglądającego prawdopodobnie na zrozpaczonego… wystarczająco, by utrzymać publiczność w napięciu.

Reprezentujący mniej niż sekundę w zwiastunie 1:08, to jednak ten nowy sezon 5 Peaky Blinders jest najczęściej omawiany i wydaje się, że trzyma wysoko poprzeczkę w najbardziej oczekiwanym serialu w 2019 roku. Zwiastun w postaci zatruty prezent zatem, jeśli wierzyć komentarzom fanów na portalach społecznościowych, dla których zniecierpliwienie jest tylko wzmacniane.

Przypominamy, że Tommy został wybrany posłem do Birmingham South pod koniec czwartego sezonu, podczas gdy rodzina Shelby w końcu zmierzyła się z szefem mafii Lucą Changrettą, graną przez Adriena Brody’ego. W tym nowym sezonie, wyprodukowanym przez Annie Harrison-Baxter, po bardziej bezwzględnej wojnie gangów powraca wielu znanych postaci. Do obsady dołączą także nowe twarze, w tym gwiazda Igrzysk śmierci Sam Claflin i komik ze Splitu Anya Taylor-Joy. Serial zmieni się również z BBC 2 na BBC 1, po ogromnym sukcesie pierwszych czterech sezonów..

Sam Claflin w obsadzie w tym sezonie 5 Peaky Blinders…

Zdjęcie Sam Claflin w peaky blinders sezon 5 obsadzony jako nowa postać polityczna

Po raz pierwszy ogłoszony jako ostatni sezon Peaky Blinders, powinien jednak otworzyć drzwi do szóstej i siódmej okiennicy. Informacje tylko proszące o potwierdzenie przez BBC, które, poparte zapisami publiczności, byłyby błędem bez.

… jak również Anya Taylor Joy

fotka anyi Taylor radość w peaky blinders sezon 5 obsadzonych w 2019 roku

Cillian Murphy jako Tommy Shelby, przywódca gangu rodziny Peaky Blinders

Zdjęcie Cilliana Murphy'ego w filmie Tommy Shelby w Peaky Blinders w nowym sezonie 5 na BBC 1 Netflix