Miss Filipin ukoronowana Miss Universe 2020 – dowiedz się wszystkiego o ceremonii i kobiecie, o której mówi cały wszechświat!

Rok 2018 kończy się na wysokim poziomie, koniec minionego tygodnia upłynął pod znakiem organizacji dwóch prestiżowych konkursów, jednego ogólnopolskiego i drugiego międzynarodowego. Nieco ponad 24 godziny po konsekracji panny Tahuti, wybrany Vaimalama Chaves Miss Francji 2020 Podczas przepięknej ceremonii w najbliższą sobotę (15 grudnia) przyszła kolej na Miss Universe 2018, aby zdobyć koronę. Dość wybitny tytuł przyznany Miss Filipin – Catriona Grey. Eva Colas – francuska zawodniczka i pierwsza wicemistrzyni za Maëvą Cooke (Miss France 2017), niestety nie udało się jej dostać do Top 20.

Miss France 2020 i Miss Universe 2019 – kobiety, o których wszyscy teraz mówią

Wybory Miss Francji 2019 oraz Miss Universe 2018, najpiękniejsze kobiety świata, Miss Tahiti i Miss Filipin

Ceremonia…

To właśnie w Bangkoku, stolicy Tajlandii, młody Filipińczyk pochodzenia australijskiego został wczoraj koronowany na Miss Universe podczas 67. edycji ceremonii. Ta ostatnia zdobyła upragniony tytuł, zdetronizując 93 inne piękne pretendentki w zaciętej rywalizacji, stając się czwartą Filipińską kobietą, która odniosła międzynarodowe zwycięstwo. Koronę wręczyła jej była południowoafrykańska panna, Demi-Leigh Neil-Peters, po decyzji złożonej wyłącznie z kobiet ławy przysięgłych. Parada w strojach kąpielowych i wieczorowych sukniach, a po niej nieuniknione zadawanie pytań na tematy o światowym znaczeniu, w tym ruch #Metoo – tak można podsumować wieczór galowy. Oprócz wyboru pięknej Filipinki, w wydarzeniu wzięła udział pierwsza transpłciowa Miss – reprezentantka Hiszpanii Angela Ponce, której udział był prawdziwą rewolucją w historii konkursu..

Miss Universe Catriona Greay ze swoją pierwszą i drugą wicemistrzynią – Miss RPA (Tamaryn Green) i Miss Wenezueli (Sthefany Gutiérrez)

2018 Ceremonia Wyborów Miss Universe Catriona Grey w czerwonej sukience i dwóch Dauphine Miss Ameryki Południowej i Miss Wenezueli

Angela Ponce – pierwsza kandydatka transpłciowa w historii Miss Universe

miss hiszpania pierwsza transpłciowa miss wszechświata, ceremonia miss wszechświata 2018 w bankoku, srebrny strój

Nowa Miss Universe…

24-letnia Catriona Grey lśniła w czerwonej sukience w hołdzie swojej mamie: „Kiedy miałam 13 lat, moja mama miała sen, że ja wygram Miss Universe w czerwonej sukience. Ponadto kolor i krój sukni również nawiązywał do słynnego wulkanu Mayon w regionie Filipin. Marzenie spełniło się dla urody absolwentki muzykologii, która zdobyła sympatię publiczności swoim zaangażowaniem i wsparciem organizacji pozarządowej zajmującej się profilaktyką AIDS w slumsach Manili. Zaangażowana, zmotywowana, pewna siebie, piosenkarka, malarka, posiadaczka czarnego pasa w sztukach walki, pasjonatka podróży… prawdziwy model do naśladowania dla każdej młodej kobiety, która chciałaby zobaczyć swoje marzenia.

Zdjęcie uwieczniające najbardziej emocjonujący moment całej ceremonii

koronacja miss universe 2018 catriona szara w błyszczącej czerwonej sukience, korona miss filipin, bukiet kwiatów

Catriona Grey – piękno i inteligencja, które inspirują

zdjęcie Miss Universe 2018 catriona grey, miss philippines w kwiecistej sukience z różowym topem i różową spódniczką